Sayfa 9/987 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1. https://twitter.com/DummiesEconomy/s...934558210?s=20

Bakkal hesabı yapıyorum;
    #USDTRY kur 10 TL, 100k. USD = 1m. TL yeni mevduat yaptımClapping hands sign
    Faiz %14, 3 ay yaklaşık 36k. getiri + vade sonu #TCMB alış kuru 11 TL, 64k. da buradan gelecek ana para + nema 1,1m. TL.Happy man raising one hand
    Spotta döviz satış kuru 11,5, çıktım 1,1m./11,5= 95.652 USD aldımLoudly crying face WTF!

2. Kur farkı vs değil bir şey kitabına uygun yapılacaksa en aşağı ÜFE + 5% diyeceksin bak bakalım dövize talep kalıyor mu? Enflasyon %50 en az hadi baz etkisiyle düşecek peki kaça? Vade sonu döviz artmadı ve 14% aldın karda mısın?

3. Bistte döviz getirisi olan hisse alın diyorlardı hepsi taban. İnsanlarla kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyorlar. Hareket ettiğin an çarpılıyorsun hareket etmesen yine çarpılıyorsun. Yani insanımıza gelen vuruyor giden vuruyor.

4.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Benim anladığım, kur aynı kalır veya az yükselirse kalan fark kadar fayiz alıyorsun, kur uçarsa götünü kaşıyıp çıkıyorsun bu işten.
    reha bey 3 ay boyunca artışlardan 0.25 oranında beni koruyacak
    dövizi bu süre içinde elinde tutan enayi tam korumada kalacak, bak enayiye sen..!!

5. Merhaba.

Önceki tartışmaları okuyamadım. Bu konularda deneyimli değilim, sadece aklımdan geçenleri paylaşmak istedim. Yanlışım varsa özür dilerim.

Anladığım kadarıyla 3 ay vade ile 12 ay vade arasında kur koruması bakımından fark yok (yanlışsam düzeltin). Dünkü tartışmalarda 6 ay vadenin sadece %50 kur koruması sağladığı varsayılıyordu.

Şimdi biz 3 aylık kur korumalı hesap açıp, vade sonunda kur korumalı olarak getiri sağlayıp, vadeyi uzatabiliriz (veya yeni bir kur korumalı hesaba geçeriz). Vade sonunda son 3 ay için hesabımız güncellenir. (başka bir ihtimal: vade uzadığı için devlet son 6 aydaki kur ve faiz getirisini baz alarak kur koruması veriyorum der mi?)

O zaman, devletin de sözünü tutacağını varsayarsak, bence en kısa vadeyi uzata uzata bu hesapta para tutmak mantıklı olabilir. Çünkü döviz değeri her zaman aynı yönde hareket etmeyebilir. Döviz sene içinde yukarı gitse de mevsimsel olarak getirisi faiz getirisinin altında kalabilir. Tabii faiz reel olarak aşırı düşük olduğu takdirde bu hiç olmayabilir de.

Keşke bu hesap haftalık vadeler de sunsaymış
    Son düzenleme : doubt; 21-12-2021 saat: 18:28.

6. ))))))))))))))) hi ho ho
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

7. maymun etmişler herkesi..
    helal olsun adamlara..
    aynı şeyin sağı solu ortası..

tüm tl nin kur riskini kamu üstleniyor..
    getir diyor..
    köprü yol garantilerinin yanına, tl olarak seni de ekleyeyim..

mis işte macitin 70s loading

Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    reha bey 3 ay boyunca artışlardan 0.25 oranında beni koruyacak
    dövizi bu süre içinde elinde tutan enayi tam korumada kalacak, bak enayiye sen..!!
    Efendim, bu 0.25 korumayı çözemedim?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 9/987 İlkİlk ... 78910111959109509 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •