Sayfa 214/987 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314714 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 1,705 - 1,712 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ben günlük trade için dedim,her gün 11 de merkez dolara basmak zorunda.Ama eminim bankalara order gidecek tam o saatte dehşet makas uygulanır kurlarda.
    merkez için farkeden birşey yok, 11 de kura basmış yada yüksek söylemiş fark etmez, sonuçta birinden ucuza alıyorsa ötekine ucuza veriyor demek... rakamın önemi yok bu işte yukarı aşağı hareket önemli hareket oldukça zarar var.

2.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    23 / 12/ 2021 girdin saat 11.00 mb kur ; 11.60..
    23/ 03/ 2022 cıkacaksın saat 10.30 döviz kuru 13.76 ; saat 11.00 döviz kuru 11.88 olunca 40 bin yerine öpücük alırsın..
    Unutulan nokta su,
    Piyasada 13 olsa bile tcmb ALIS kuru piyasayla ayni aciklanmayabilir.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by sezium Yazıyı Oku
    Hayır burada anlatılmak istenen kurda yukarı aşağı hareket oldukça sonuçta kar ettikçe devlet paranı ödeyecek ama zarar edince faizini alacaksın yani zarara ortak değilsin kara ortaksın. sonuçta volatilite hareket olacak sabit kur rezjiminde değiliz ve hazine bol keseden para dağıtacak (mı?)
    Arkadaşlar dalgalı rejim 2018 krizinde sonra 128in gidişiyle öldü, DEM ile de selası okundu gömüldü. Artık merkez doğrudan bir piyasa oyuncusu sizin benim gibi. Kur farkları ile ilgili ödeme sorununu çözmek için sürekli de oyunda olacak artık her gün volatil bir kur görebiliriz özellikle malum saatlerde. Elvan'ın ve imza atmaya o 2 bürokratın gidişi çok önemli özelliklede o 2 bürokrat. Bu kişiler işin mutfağındaki kişilerin elinde tüm datalar vardı bu sistemin neyle sonuçlanacağını çok iyi biliyorlardı. Bunu mutlaka Elvan ve o kişilerde şahsıma anlatmışlardır o zaman neden buna girişildi yanıt çok basit sermaye kontrolünden önceki son çare olarak görülmüş olabilir. Bazı kişiler bu işin vehametini tam anlamamışlar bu iş ne kadar sürer bilinmez ama sonucun ne olacağını herkes biliyor. Şimdilik gün kurtarılmış havası veriliyor ancak merkez satışı bırakınca daha doğrusu bırakmak zorunda kalınca ne olacağını anlamaya çalışıyor. Umudumuz bu süreçten halkın en az zarar görmesi.

Sn sezıum ben günlük kar etmek için diyorum,yazdığımın merkezle falan alakası yok.Son zamanlarda bu makaslarla o iş bitti ama dolarda eskiden günlük traderlar vardı.Makaslar normal olsa bu kadar volatil bir enstrumanda dünya kadar oyuncu trade eder.Şu anda kimse dokunamıyor bile.

Herkes herşeyin farkında aslında bu oyun bitti.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn sezıum ben günlük kar etmek için diyorum,yazdığımın merkezle falan alakası yok.Son zamanlarda bu makaslarla o iş bitti ama dolarda eskiden günlük traderlar vardı.Makaslar normal olsa bu kadar volatil bir enstrumanda dünya kadar oyuncu trade eder.Şu anda kimse dokunamıyor bile.
    Çok sıkıldım ama neyse son sefer anlatıp gideyim Sayın hkm bir siz beni anladınız sizde tam anlamadınız yada ben sizi anlamıyorum benim dediğim şey şu:
    şimdi diyelim 1 ocak 2022 tarihinde merkez saat 11 de kur açıklayacak düşük mü açıklamaya çalışır yüksek mi: yüksek açıklamaya çalışır desek yok yapmaz çünkü dolarını millet saat 11 kurundan merkeze verir vadeliye geçer bu merkezin zararına olur.
    ozaman düşük açıklar demekki, yok onuda yapmamalı çünkü busefer 3 ay sonra bütün mevduatlara ekstra ödeme yapması gerekir.

Şimdi birde 1 nisan için konuşalım: herkesi mevduata bağladı ozaman hedefi düşük kur açıklamak olmalı, yok kuru düşük yaptımı busefer 1 temmuzda ödeneceklerin başlangıç kuruda düşük olacak demektir, yani sıfır toplamlı oyun...

7. 160 milyar USD bireysel DTH in 73 milyari vadesizde. Bu adam kendini vadeye baglamaz. Cogu faiz hassasiyetinden muhtemelen. Geri kalir kabaca 90 milyar USD hedef kitle. ZK karsiligi kabaca 18-20 milyar USD. Hepsini gecirsen.

Oyuna devam, gidiklamaya devam. Bu olmadi yenisi lazim.

8. Olmaz denilen her şeyi yaptılar, sırada dolar basmak var..

Sayfa 214/987 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314714 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •