Sayfa 373/987 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1. Bugün edremit zeytin borsası yıl sonu kapanış fiyatlarını görüşebilir. Alınan gizli fiyatlar , yarın özenle açıklanabilir. Elinde zeytin olanlar mı yoksa aracıya satanlar mı kazanacak bakalım. Fındık üreticileri hasattan hemen sonra tüccara satıyor ve zarar ediyordu. Zeytin de nasıl olacak bakalım.

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bloomberght de Dr. Şeref Oğuz, '' emeklilere , memurlara %50 zam yapılacak, ayrıca güvenlik kuvvetlerinin maaşlarında ciddi iyileştirmeler yapılacak '' benzeri konuşuyor. Bu adam hakkında bddk suç duyurunda bulunmuştu. Derin adam gibi...
    Açıklamalarının siyasi hedefi olduğu belli.

Yüksek beklenti yaratarak gerçekleşmemesi halinde; kamu personeli ve emeklilerde mutsuzluk yaratacak.

Dedikleri olursa; devletimizin kamu maliyesini bozarak borçlanma gereğini ve enflasyonu arttıracak.

İfade ettiğiniz gibi "derin adam" olduğu kuşkusuz.

3. MB yarın müdahale de bulunmaz ise aralık vade shortlarından zarar mı edecek şimdi ? yanlış hatırlamıyorsam 13.07 ortalaması vardı..

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Abi dedim size takasbank olayim. TOSBANK adim bile hazir. Nemalandiririm paralari. Veririm o kazanci. Amblemde beygir olur. Oh mis. Tarihte yolculuk.
    TOSBANK ismine bakinca amblemin gergedan veya bufallo olmasi daha iyi gibi geliyor amma yinede muşteri anketi onemli bence. : ))

5.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Muharrem ince haziran 26 seçim olacak demiş bistte ve dolarda böyle bir açıklama olursa nasıl olur?
    reis kaybedeceği seçime gitmez ki anketlere göre kaybedeceği kesin.bu durumda son tarihe kadar seçimi yapmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Abi dedim size takasbank olayim. TOSBANK adim bile hazir. Nemalandiririm paralari. Veririm o kazanci. Amblemde beygir olur. Oh mis. Tarihte yolculuk.
    insan kaplumbağa filen koyar... Ne çektiysek şahlanan beygirlerden çektik...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,303
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bugün edremit zeytin borsası yıl sonu kapanış fiyatlarını görüşebilir. Alınan gizli fiyatlar , yarın özenle açıklanabilir. Elinde zeytin olanlar mı yoksa aracıya satanlar mı kazanacak bakalım. Fındık üreticileri hasattan hemen sonra tüccara satıyor ve zarar ediyordu. Zeytin de nasıl olacak bakalım.
    Çoklarının borçları çok olduğundan,birazıda gurbetçi ondan 25 cıvarından verdiler ucuzdan,üretici 2.5 dolar karşılığı veriyor,zaten tüccarlar atmaca gibi bekliyor,onlar sattıktan sonra fiatı 37 oldu,dolar düştü,noel bayramı geçti fiatı 30 cıvarına indi,bunu Fransa gündeme getirdi,Türkiye Ferraroya teslim,bu şirketi RTE soktu piyasaya,adam ucuzdan fındığı alıp 20 dolar üstünde işleyip satıyor Dünya piyasasına,esasında fındığın normal fiatı 6.5 dolar kilo başına,zaten Fransa bundan gündeme getirdi,çünkü onlarda fındık üretiyor,bize göre %1 cıvarı,onların isyanı bu yüzden,zaten üretici ne yapsın,fındık tekelini italyanlara kaptırmışlar diyorlar,korkudan eylemde yapamıyorlar terör,fetocu yaftası yüzünden.Fisko Birliği RTE devreden çıkarıp TMO'yu devreye soktu,bu kurumun işi bakkaliyat,ne anlar fındıktan,Fiskonun yönetimi CHP ağırlıklı olduğundan lav etmeye gitti,işte buda bir örnek üretici adına,bu ülkede benim borum benim yandaşımın borusu ötecek diyor....Neyse işte bu yüzden ülke insanlarını biri,birlerine düşürdüler,bu vaziyette ülke nasıl kalkınır...Sizlere kolaylıklar bol kazançlar dilerim,temennim iyi fiata satma dilekleriylen.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,303
     Alıntı Originally Posted by mr.aykut Yazıyı Oku
    reis kaybedeceği seçime gitmez ki anketlere göre kaybedeceği kesin.bu durumda son tarihe kadar seçimi yapmaz.
    Son tarih olmaz çünkü aday olamıyor yasa gereği,aday olmak için mecbur erken seçime gitmek için,zaten çevreside öyle düşünüyor,çünkü başlarına gelecekleri biiyorlar,ama yine zor kazanmaları çevremden biliyorum,malum doğu karadeniz onların kalesiydi,şimdi çok zor,insanlardan köşe bucak kaçıyorlar ve durumları çok perişan,başını taşlara vuranlar bile var.

Sayfa 373/987 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473873 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •