Sayfa 13/514 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 4105 madde; 97 - 104 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Geçen sene dolara göre 2 kat
    Resmi enflasyona göre %37, hissedilen enflasyona göre nerdyse %100..
    Toplamda %300 paramız 3 kat eridi
    2020 aralık desen 35 tl , 2021 ocak desen ortalama 27-28 tl..1 yılda fiyat aynı yerden kapandı. Çok büyük mağduriyet yaşadık
    Ben kendi kendime diyorum çok büyük eşşeğim diye, borsa yatırımmış güvenmiş hikaye diye lakin bi umut işte bekledik
    Bilançolar, döviz fazlası, kar lar hepsi saç sakal traş oldu
    Borsada 25-30 F/K lar, 100 F/K lar havada uçuşuyo, burda halen 8-10 F/K normal yazanlar var ��*â™‚ï¸ diğer hisselere yatırılan da para , sizinki de para unutmayın. Sizin benim paramız, para değil mi???
    -Borsa farklı mecra,
    Misal; şirket isterse tek başına ülkemizin tüm ihracatını yapsın , her sene 500 trilyon kar etsin, hisse fiyatını isyerlerse 3 yıl stabil tutarlar, aşağıda düşürebilirler
    Misal, Şirket her yıl zarar etsin tavan tavan 3 ay götürebilirler
    Adese, bi ara her gün şube kapatıyodu, fiyatı 1 tl den 22 tl ye gitmişti..
    -Şirkete sorsan, bizim bi dahlimiz yok der, çok zorlasan, bize ne kardeşim almasaydın, kim sana al 1 yıl tut dedi derler, zorlamı aldın derler, haklılar da
    --///
    Kızmıyorum da, bende mi bi enayilik var acaba diye merak ediyorum.
    -2020 aralıkta alan %20 hisse fiyatından zararda, %300 dolar-Enflasyona göre zararda, Ocak 2021 de alan %300 dolar-Enflasyona göre zararda
    Çok eskiden alsanız bile dolar 6-7 sene önce 1.5 tl idi şimdi olmuş 14 tl nerdeyse 10 kat artmış, bu hisse 6-7 senede 10 kat artmamıştır, ya da artmıştır bilemiyorum
    Son 1 seneye göre burda bekleyerek paramız dolar-enflasyon bazında yaklaşık %300 eridi
    Halen nasıl yok ilaç ruhsat, ihracat, cart curt yazıyorsunuz))) aklım almıyor
    Bu ihracat, kar, ilaç , ruhsat vs yazanlar, mutluluk çayı vs mı çıktı? Ne bilim mutluluk çayı mı içiyosunuz? Ya da mutluluk sakızı mı çiğniyorsunuz..vs formülü nedir? Bana da anlatsanız da ben de içsem, herşeye böyle pırıl pırıl bakabilsem
    Neyse, hayırlı geceler. Umarım zararlarımızın telafi olacağı bi yıl olur
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Aziz Nesin boşuna demedi milletin %60 aptal diye. Milli piyango sahtekarlık ları geçmişte ayyuka çıktı, mahkemelerde bile tescillendi. Sonra Demirören grubu aldı, ki Demirören Ziraat bankasından aldığı 750 milyon krediyi ödemiyor, milletin parası bu, çiftçilere ödenmesi gereken. Buna rağmen yılbaşı biletlerine 15 milyon satılmış. Büyük ikramiyenin de sadece 1/4 ünü ödediler, kalanı sarılmadı diyerek. %60 az bile demiş Aziz Nesin, kendimi de ilave ederek.

3. Haklı olduğun taraflar olduğu gibi haksız olduğun taraflar da var Temelreis.

Ben de uzun zamandır hisselerle, hatta borsa açıldığından beri, ilgileniyorum.
    Bir hisse alırken, her defasında diyorum ki, bu hisseyi uzun vadeli tutacağım.
    Ama tutamıyorum. O dediğim hisseleri tutmuş olsaydım, şu anda mutlu emekliydim.

Hiç unutmuyorum, Bryat (Borusan yatırım) yıllrca 10 tl yi aşamamıştı. Ve yakın bir arkadaşım o yıllarda sabırla o senedi topladı.
    Kimseyi dinlemedi. Bu fiyat ucuz diyordu başka bir şey demiyordu.
    Para geçtikçe aldı. Ücretli çalışan biriydi. Zannediyorum tamamına yakınını 10 tl n,n altında, 18-20,000 adet kadar topladı.
    (En son aldığını 30 TL den aldığını söylemişti.)
    Bu senet, 2020 rallisinde 660 TL yi gördü. Arkadaşa sorduğumda 450 küsür liradan elden çıkardığını söylemişti.
    Bu parayı hiçbir yatırımda (iyi yerde arsa hariç) bu kadar büyütemezsin.
    Gerçekten doğru hissede olup, bekleyebilen kazanabiliyor.
    Ben de bu hissenin doğru hisse olduğuna inanıyorum.
    Birgün neden Bryat gibi olmasın.
    Yeter ki şirketin işleri düzgün gitsin, karlı büyüyebilsin.
    Bu arada Maslak1 arkadaşıma da çok güveniyorum doğrusu. Paylaşımları için tekrar teşekkürler.
    Birçok kişi ,bende dahil, onun sayesinde bu hissede sabredebiliyoruz diye düşünüyorum.
    Hepinize bol kazançlar ve sabır diliyorum.İnşallah hissemiz de birgün Bryat gibi olur.
    Yatırım tavsiyesi asla değildir.

4. Bir hisseyi her aldığın noktada dolar bazında karda olamazsın. Mutlaka iniş çıkışlar olacaktır. Önemli olan uzun vadeli gidişattır. Hissenin TL olarak zirvesinden hesap yapıp ordan alanlar dolar bazında zararda demek abesle iştigaldir. Herkes her aldığı yerden kazançlı olacak olsa hiç uğraşmaya gerek yok.

5. Enflasyon %36 devanin bu sene muhtemel karina(faaliyet karı) bakacak olursak yıldan yıla enflasyonun altında büyüdü . Dolayısıyla deva geçen yıldan daha az kazandı.Kar dolar bazlı zaten çöp oldu . Bu haliyle hisse fiyatı şuan iyi bile sayılır . Kasada ki döviz pozisyonu da olmasa zaten şuan 20-21 lira anca ederdi. @Maslak1 paylaştığı bilgiler 3-5 senelik projeksiyon da gerçekleşecek şeyler. Ben kendi adıma 2022 de deva ozelinde yine endeksin altına kalacaktır diye düşünüyorum. (Şapkadan tavşan cikarmazssa ) . Fiyatın çok düştüğü durumlarda ekleme yaparım aksi takdirde eledekilerde devam.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Rekabet avantajı olan mevcut enflasyonu fiyatlarına yansıtabilen şirketler çok avantajlı olacak . Deva gibi fiyatları devletin belirlediği şirketler kısa vadede negatif ayrisacaktir .

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by ikucukerdogan06 Yazıyı Oku
    Haklı olduğun taraflar olduğu gibi haksız olduğun taraflar da var Temelreis.

Ben de uzun zamandır hisselerle, hatta borsa açıldığından beri, ilgileniyorum.
    Bir hisse alırken, her defasında diyorum ki, bu hisseyi uzun vadeli tutacağım.
    Ama tutamıyorum. O dediğim hisseleri tutmuş olsaydım, şu anda mutlu emekliydim.

Hiç unutmuyorum, Bryat (Borusan yatırım) yıllrca 10 tl yi aşamamıştı. Ve yakın bir arkadaşım o yıllarda sabırla o senedi topladı.
    Kimseyi dinlemedi. Bu fiyat ucuz diyordu başka bir şey demiyordu.
    Para geçtikçe aldı. Ücretli çalışan biriydi. Zannediyorum tamamına yakınını 10 tl n,n altında, 18-20,000 adet kadar topladı.
    (En son aldığını 30 TL den aldığını söylemişti.)
    Bu senet, 2020 rallisinde 660 TL yi gördü. Arkadaşa sorduğumda 450 küsür liradan elden çıkardığını söylemişti.
    Bu parayı hiçbir yatırımda (iyi yerde arsa hariç) bu kadar büyütemezsin.
    Gerçekten doğru hissede olup, bekleyebilen kazanabiliyor.
    Ben de bu hissenin doğru hisse olduğuna inanıyorum.
    Birgün neden Bryat gibi olmasın.
    Yeter ki şirketin işleri düzgün gitsin, karlı büyüyebilsin.
    Bu arada Maslak1 arkadaşıma da çok güveniyorum doğrusu. Paylaşımları için tekrar teşekkürler.
    Birçok kişi ,bende dahil, onun sayesinde bu hissede sabredebiliyoruz diye düşünüyorum.
    Hepinize bol kazançlar ve sabır diliyorum.İnşallah hissemiz de birgün Bryat gibi olur.
    Yatırım tavsiyesi asla değildir.
    sayın ikucukerdogan06,

hakkımdaki iyi niyetleriniz için teşekkürler. bir konuyu daha net yazmam lazımdır: benim vadem gerçekten uzundur. 10 yıl bekledim ve firma, bist ve sektöre özel koşullar bozulmadıkça 10 yıl daha beklebilirim.. ben bu şekilde hep yatırım yaptım (1-2 hisseye yatırım ve uv bekle.. örneklerim ttrak, alkim'den iyi noktalarda yatırım yaptım ve iyi noktada da çıktım.. şimdi de deva.. portföyde az oranlı bir hissem daha var).. beklemek için hem finansal hem de mental sabrım var.. ben "UV" deyince, kastım gerçekten UVdir.. gerekirse 10 yıl , ucu açık vade vbdir. alımlarımı (hatırladığım kadarıyla); 2, 6, 7, 13, 19, 24ten yaptım.. büyük kısmı 2012den kalmadır. 24 tl alımım hariç hepsinde USD bazlı olarak oldukça iyi noktada olduğum tahmin edilebilir (TRnin eurobonduyla falan karşılaştırılamaz).

selamlar ve bol kazançlar dilerim

genç arkadaşlara tavsiye: sizin için önemli olan tutarda bir parayı 1-2 hisseye yatırmak riskli olur.. portföyünün ne olduğunu sorduğunuz ve bilgisine güvendiğiniz birinin tüm koşullarnı bilmeden (ki sizle paylaşsa dahi psikolojik koşullarını bilemezsiniz) yatırım modelini emsal almaya çalışmayın.. kendi finansal, gelir, risk algısı, vade, mental koşullarınıza göre yatırm yapın. uzun uzun yazabilirim ama hisse.nette bu konuda çok derinlikli yazıların olduğu yerlere bakmanızda fayda var. bu sayfada da UVli yatırım konusunda oldukça tecrübeli arkadaşlarımız var.

8. Rica edrim Maslak1.
    Mutlu emeklilkten kastım, benim de zamanında epey miktarda ttrak hissesi vardı. Maalesef gerekli sabrı gösteremedim.
    Belki de şirket faaliyetleri hakkında yeterli bilgi birikimim yoktu o yüzden elden çıkardım.
    Bilgi güçtür. Çok iyi noktalara gideceğini bildiğiniz bir hissede, zorunlu olamadıkça satış yapmazsınız.
    Bir de şöyle düşünmek lazım, enflasyondan sizi ne korur. Reel varlıklar. Hisse de bir reel varlıkltır.
    ikincisi, reel varlıklar arasında ucuz olan hangisidir.
    Dolar/Euro mu, ev/araba mı bence en ucuzu hisse dir.açık ara hissedir.
    Uluslararsı bir araştırma şirketinde görmüştüm. İlaç şirketlerinin FK'sı asya borsalarında bile 24,5 imiş.
    Amerikada sadece 1 tane şirketin değeri, bizim tüm şirketlerin değerini 2 ye 3 e katlıyor.
    Bu da gösteriyor ki şirketlerimiz ucuz değil, kelepir noktasında.
    Sadece Deva değil, genelde tüm şirketlerimiz çok ucuz. (Bazı istisnalar hariç.)
    Bir de tabii ki portföy yapmak, en azından riski dağıtmaktır.
    Sn Maslak1 in uzun vade tanımı, Warren Buffet inki ile aynı sanırım.
    O da şirketin finansallarında;yönetiminde, pazarında değişim olmadıkça hisseyi tuttuğunu okumuştum.
    Neyse, tekraren herkese bol kazanç diliyorum.
    YTD.

Sayfa 13/514 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •