Sayfa 160/505 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon
Arama sonucu : 4036 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. tahmin ettiğim gibi (beklenti satınalınmaya başlamış):

https://www.isyatirim.com.tr/en-us/a...px?hisse=LIDFA

https://www.isyatirim.com.tr/en-us/a...px?hisse=CRDFA

27 haziran fiyatları...

2. bu adinin gözü hep aşağılardamı olacak,neki bunun derdi.

3. Fiyat nasıl sence? Gerçi satın alınan şirketin borç, yatırım ihtiyacı vs bilmek lazım tabi.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...-aldi-20422797
    2012 yılındaAbd li Amgen 700 milyon dolara satın aldığı Mustafa Nevzat İlacı Eczİl 135 milyon dolara almış. tebrikler....
    Tarihi Cumhuriyet’e dayanan 89 yıllık Mustafa Nevzat İlaç Sanayii’nin yüzde 95.6’lık hissesini ABD’li Amgen 700 milyon dolara satın aldı. İlaç sanayiinde Türkiye’den ABD’ye ilk giren firma olan Mustafa Nevzat, yüzde 1.7 pazar payına sahip.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Fiyat nasıl sence? Gerçi satın alınan şirketin borç, yatırım ihtiyacı vs bilmek lazım tabi.
    daha önce bu firma 700 milyon usdye Amgen firmasına satılmıştı (sanırım 10 yıldan fazla olmuş olabilir). köprünün altından çok sular geçti .. uzun hikaye.. mustafa nevzat, o dönem hacimli iş yapan firmalardandı.. şimdi gensenta haline baktım IQVIAda ilk 50de değil (50.den sonrasını görmüyorum).. Devanın IQVIA cirosu 50.nin 5.3 katı.. bu firmada 60-70. olsa, belki bizim ciromuzun 6da 8.de biri aralığında bir şirket olabilir.. dikkat: IQVIA verisi ihracatı içermez..

firmanın arge departmanı da var.. kabaca 50 kişilik (bizimki 400e yakın):
    https://www.gensenta.com.tr/tr/arge/arge-center.aspx

biyoteknolojik üretimi de var ve bilgime göre bunları ana şirketi olan Amgen (büyük orijinator firmalardandır, önemli ve güçlü bir firmadır) için üretiyor.. bu işe (biyoteknoloji) fason modeli ile devam edebilir. işlemde devir harici kalan ürünler olabilir ya da Amgen Türkiye (ki Amgen Türkiey ayrı firma olarak piyasada var) devir öncesi portföyü yeniden şekillendirmiş de olabilir.. ona da bakmak lazım..

seninde belirttiğin gibi; diğer parametre ve ve pipeline vb bilgilerini bimeden hüküm vermek doğru olmaz..

ilerleyen günlerde yeni duyumum olursa paylaşırım..

Eczacıbaşı eski ilaççıdır.. ilaç işini 10 yıldan daha uzun bir zaman önce zentivaya satmıştı.. şimdi baba mesleklerine geri dönmüş oldular.. bist fiyatlamasını merak ediyorum.. yatırımcı birleşme sonrası rakamları ilerleyen çeyreklerde görmek isteyecektir. keşke, eczilaçtaki ilaç dışı işleri ayıklayıp başka yere koysalar da müstakil olarak bu firma ile beraber ilaç işinin durumunu görsek..

kısıtlı bilgiye göre: çarpan (fiyat / ciro) mütevazi bir çarpan gibi durmuyor (belirttiğim gibi ihracat kısmı eksik)..

6.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    daha önce bu firma 700 milyon usdye Amgen firmasına satılmıştı (sanırım 10 yıldan fazla olmuş olabilir). köprünün altından çok sular geçti .. uzun hikaye.. mustafa nevzat, o dönem hacimli iş yapan firmalardandı.. şimdi gensenta haline baktım IQVIAda ilk 50de değil (50.den sonrasını görmüyorum).. Devanın IQVIA cirosu 50.nin 5.3 katı.. bu firmada 60-70. olsa, belki bizim ciromuzun 6da 8.de biri aralığında bir şirket olabilir.. dikkat: IQVIA verisi ihracatı içermez..

firmanın arge departmanı da var.. kabaca 50 kişilik (bizimki 400e yakın):
    https://www.gensenta.com.tr/tr/arge/arge-center.aspx

biyoteknolojik üretimi de var ve bilgime göre bunları ana şirketi olan Amgen (büyük orijinator firmalardandır, önemli ve güçlü bir firmadır) için üretiyor.. bu işe (biyoteknoloji) fason modeli ile devam edebilir. işlemde devir harici kalan ürünler olabilir ya da Amgen Türkiye (ki Amgen Türkiey ayrı firma olarak piyasada var) devir öncesi portföyü yeniden şekillendirmiş de olabilir.. ona da bakmak lazım..

seninde belirttiğin gibi; diğer parametre ve ve pipeline vb bilgilerini bimeden hüküm vermek doğru olmaz..

ilerleyen günlerde yeni duyumum olursa paylaşırım..

Eczacıbaşı eski ilaççıdır.. ilaç işini 10 yıldan daha uzun bir zaman önce zentivaya satmıştı.. şimdi baba mesleklerine geri dönmüş oldular.. bist fiyatlamasını merak ediyorum.. yatırımcı birleşme sonrası rakamları ilerleyen çeyreklerde görmek isteyecektir. keşke, eczilaçtaki ilaç dışı işleri ayıklayıp başka yere koysalar da müstakil olarak bu firma ile beraber ilaç işinin durumunu görsek..

kısıtlı bilgiye göre: çarpan (fiyat / ciro) mütevazi bir çarpan gibi durmuyor (belirttiğim gibi ihracat kısmı eksik)..
    Tipik bir durum..yabancı almış, p.ç etmiş şirketi.

2012'de abd pazarında baya etkinmiş mustafa nevzat, o gazla iyi fiyata almışlar, sonra da küçülüp küçülüp bu fiyata satmışlar. Ben yine de sektörde hareket olmasını olumlu buluyorum. En azınddan satın alınabilecek şirketlerin biri satılmış oldu. İhtimaller azaldı
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7. Durduk yere bu çakılmak niye?bu satış işi bizi pahalımı gôstermiş oldu yani hayret yani

Sayfa 160/505 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •