Sayfa 224/502 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274324 ... SonSon
Arama sonucu : 4013 madde; 1,785 - 1,792 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Amoklavin etken maddesini deva öı üretiyordu. Piyasada antibiyotik yok. Agumentin zaten yoktu, muadil olarak devanın amoklavin ilacı veriliyordu. Bugün doktor yazdı, 3-4 eczaneye baktım amoklavin de kalmamış.

Bu arada ieis nin Aralık pazar raporu geldi, satış ciroları %115 büyümüş, gayet iyi.

Ayrıca bu ilaç yokluğunda mecburen ilaç zammı da yapılır tekrar, etken madde sıkıntısı var, ama sen adam gibi Euro kuru belirlesen millet biraz stok yapardı. Yoksa bu kar marjıyla üretme daha iyi diyordur pek çok ilaç firması, özellikle finansman sıkıntısı çekenler. Deva için büyük fırsat aslında bu yokluklar.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Deli gibi satıyorlar...

Bu usd bazlı grafik beni işkillendirdi biraz.

Daha önceki 5 cent , şimdide 3,70 cent tepe olmuş olabilir ..

Aşağı yönlü trendin aşağısına gitmesi için ancak doların tl karşısında uçması lazım..

Ama bu grafik bana burada çok bekleyeceğimizi söylüyor...

Sabır sabır sabır...

Sevgilerimle.

3. https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem...niyor-7573641/

İlaç ve sağlık sektörü konuları:

"................
    SAĞLIK

* Birinci basamağı sağlık hizmetleri sunumunun odak noktası yapacak, kademeli sevk zinciri altyapısını hazırlayarak, ikinci ve üçüncü basamak üzerindeki hasta yükünü azaltacağız.

* Sağlık çalışanlarının çalışma şartlarını, ücretlerini ve özlük haklarını iyileştirerek toplumda hak ettikleri itibarı yeniden kazandıracak, ek göstergelerinde yeni düzenlemelere gideceğiz.

* Performansa dayalı gelir sistemini yeniden düzenleyecek, maaş-performans oranını maaş yönünde arttıracağız.

* Yurtdışına gitmiş sağlık çalışanlarımız için ‘Yurda Dönüş' Projesi başlatacağız.

* Sağlık personeli sayısında OECD ortalamalarına ulaşmayı hedefleyeceğiz.

* Hasta ve sağlık çalışanlarının haklarına riayet edilmesini sağlayacağız.

* Sağlıkta şiddet vakalarında etkin soruşturma ve kovuşturma yapılmasını sağlayacak, ceza ve yaptırımları daha caydırıcı hale getirecek ve sağlık çalışanlarına karşı şiddet suçunda iyi hal ve infaz indirimi uygulanmamasını sağlayacağız.

* Yüksek kapasiteli hastaneler yerine, hastaneleri ulaşım ve erişim olanakları ve hasta kapasitesini homojen olarak dağıtacak şekilde farklı bölgelere yayarak bütçe kaynaklarından yapacağız.

* Şehir Hastaneleri gerekçesiyle kapatılan devlet hastanelerini ihtiyaç analizi çerçevesinde yeniden açacağız.

* GATA ve diğer askeri hastaneleri yeniden açacağız.

* Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü'nün “Hıfzıssıhha-Türkiye Aşı ve Biyoteknolojik Ürün Araştırma ve Üretim Merkezi†olarak açılması çalışmalarını hızla sonuçlandıracağız.

* Eczacılıkta ilaç fiyat kararnamesini üretim, dağıtım ve satış aşamasındaki sorunları giderecek, ilaç bulunamamasını önleyecek ve aynı zamanda finansal sürdürülebilirliği sağlayacak bir anlayışla gözden geçireceğiz.
    ...................."

4. https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...niyor-42214074

haberden:

"..............İlaç endüstrisi 55.89 TL’nin altında fiyatla satılan ilaçlarda güncelleme talebinde bulundu. Bu kapsamda 4 bin 274 ilaç var. TİTCK’nın talebi değerlendirmeye aldığını belirten ilaç şirketleri, “Kurum sadece fiyatı 37,10 TL’nin altında olan ilaçları güncellemeye alma kararı da verebilir.................."

Benim bilgime göre burdaki 55.89 TL eşik değer ilaç firma satış fiyatıdır, raf fiyatı değildir.

5. selam herkese,

iyi gelecek bir 4ç bilanço ya da 23/1ç'de olabilir ve yeni yapılan fabrikanın faaliyete geçmesi hakkında KAP haberi gelirse güzel fiyatlanma olur mu acaba ? iyi forumlar.

6.  Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku
    İlaçüreticisi 4 fabrikası olan DEVA 50.tl.
    Deva.dan aldığı ilaçları eczanelere satan SELEC 40.tl.
    Takriben 10 ay önce Deva 40.tl.lerde iken bu SELEC 12.tl.civarındaydı.
    İlacın dagıtıcısı ilacın imalatçısından çok fazla kar yaptı herhalde.????./ytd..
    Tuhaf bir mantık, üreten daha çok kazanır diye bir yaklaşıma ilk defa şahit oluyorum. SELEC'te Yıllıklandırılmış Net Kâr 1.864 Milyon, Yıllıklandırılmış Esas Faaliyet Kârı 2.196 Milyon, DEVA'da ise durum sırasıyla Yıllıklandırılmış Net Kâr 1.611 Milyon ve Yıllıklandırılmış Esas Faaliyet Kârı 1.096 Milyon. Kâr marjlarına bakarsanız DEVA'nın kâr marjları elbette SELEC'ten yüksektir, ancak burada da stok devir hızı, aktif devir hızı gibi başka rasyolar gündeme gelir. SELEC'te stok devir hızı 10.44, DEVA'da stok devir hızı 1.34. O sebeple ikisinin kâr marjlarının karşılaştırılması anlamlı olmaz.

Kişisel olarak, değerleme yaparsak, ben DEVA'nın an itibariyle SELEC'ten daha ucuz olduğunu düşünüyorum, orası ayrı bir konu. Ama bunun karşılaştırılması kârların büyüklüğünün karşılaştırılması olamaz tek başına. Ayrıca orada bile teziniz çürümüş, SELEC DEVA'dan çok kâr üretmiş son 4 çeyrek toplamında.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

7. migrosta satılan binlerce üründen tukaş salça sadece 1 tanesi.....ancak endeks bazında endeksın yukselısıne ayak uyduramadı denilmek isteniyor...yoksa selec sadece devanın değil belki onlarca ilaç üretisinin ürününü dağıtıyor.

Sayfa 224/502 İlkİlk ... 124174214222223224225226234274324 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •