Sayfa 274/507 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374 ... SonSon
Arama sonucu : 4050 madde; 2,185 - 2,192 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,118
    mehmet yazır
    @mehmetyazir
    ·
    6s
    İlaç zammı bu defa #teyid edildi :
    Bu hafta cuma açıklanıyor.

2. birileri ilaç zammı ile birşeyler uydurruyor resmen, iyi kafaladılar hepimizi. her an zam geldi gelecek diye diye.

3. ilaç fiyatlarına yakın zamanda zam olmama ihtimali oldukça azalmıştır. konuşulan oran skalası da oldukça geniştir (%20den %54e kadar hesaplar uçuşuyor). bununla beraber, kurumsuzlaşmanın zirve yaptığı bir yönetişim ortamında; kanun çıkmadan, yüksek güvenilikte tahminlere itibar etmek uygun olmaz. para politikası bile kitaba göre yapılmıyorken, ilaç fiyatlamasının kitaba göre yapılmasını beklemek hayalcilik olur.. racon kesecek tek şey, ilaç yokluğunun doğuracağı toplumsal baskıdır. ama "en muhtemel senaryo" (olasılık); tabi ki gün(ler) içinde (maksimum haftalar) anlamlı seviyede bir zam olmasıdır.. zammın Eylüle kalma ihtimali zayıflamıştır.

İlaç fiyatlarına zam gelince beklenti bitti deyip sağlam basabilir bunlar dikkatli olmak lazım

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by UZMAN1974 Yazıyı Oku
    İlaç fiyatlarına zam gelince beklenti bitti deyip sağlam basabilir bunlar dikkatli olmak lazım

basmaları zor , bilanço merak ediyorum 2. çeyrek.

Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku

Devanın CPhI listesinde molekülünü ürettiği ve ruhsat sırasını bekleyen ürünleri.

https://www.cphi-online.com/live/sea...chtype=product
    Daha önce formda yazdığımız ve etken maddesini üretmiş olduğumuz, orjinali Novartise ait olan ilaç ürüne dönüşmüş.
    REVOPAG 12.5/25/50 MG FİLM KAPLI TABLET , 14 ADET/ Etken madde:Eltrombopag seskietanolamin
    olmak üzere 3 form olarak ruhsat alınmış. Hayırlı olsun
    Son düzenleme : ugurkaptan; 21-07-2023 saat: 17:26.

7.  Alıntı Originally Posted by UZMAN1974 Yazıyı Oku

Genelde öyle olur haklisiniz ama endeks nerden nereye gitti bu hisse hala sene başı gördüğü yeri göremedi. Diğer ilac firmalari yılbaşından bugund %15 20 kar a geçtiler deva hala %15 zararda.. 1 düşsede 3 çıkar bundan sonra böyle olmali benim görüşüm zaten endeksin cok gerisinde kaldi

8. 36 desteği çalıştı. Burdan başlayan yükselişin, hissenin teknigi kadar artık temel olarakta desteğini alacağını ve herkesin beklediği yukselis trendi olduğunu düşünüyorum.
    - %35 uzeri 1-2 hafta içinde açıklanacağını düşündüğüm zam
    - senelerdir süren bina, makina gibi yatırımların artık tamamlandigi veya yuksek montanli yeni yatirimlarin artik cok gerekli olmadigi. Bununla birlikte arge calismalarinin hız kesmeden devam edeceği
    - ortaklardan gelen bilgilerde ruhsati cikmak uzere olan ilaclarin bu seneden itibaren bilancoyu daha destekleyecegi
    Ve en önemlisi iyi bilanco desteği fikirleri ve beklentileri.....
    4 tl- 70 tl sürecinin bir benzerinin 36 tl ile başlayarak bir hareket yapacağını düşünüyorum. Arada klasik calkalamalari yapsada deva zamanının ( tahminimce 2 senelik bir süreç) geldiği fikri bende hakim.
    Şahsı görüşüm olup herkese iyi kazançlar diliyorum.

Sayfa 274/507 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •