Sayfa 347/515 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447 ... SonSon
Arama sonucu : 4115 madde; 2,769 - 2,776 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Haftada bir iki tırtıklar pide.cikartirim.malyet 1 dolr civarı, hedef bu konjonktürde baya uzun ve yuksek

Enflasyon muhasebesine geçince seneye bilançolar hakkındaki düşünceleri de paylaşırsanız sevinirim.
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

2.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    2023 yılı itibari ile deva ve saba ilaca alınan tüm ilaç ruhsatlarını araştırıp sizlerle paylaşmak istedim..

Pirofen Deva 30 TL
    Tearon Saba 1727 tl
    Sugrino Deva Satış fiyatı belli değil
    Bacmirpi Saba 70 tl
    Magcar Forte Deva 67 tl
    Beclops Deva 193 tl
    Biriglo Saba 272 tl
    Revopag Deva 4136 tl
    Daplig Saba 382 tl
    Karfilib Saba 20 gün önce ruhsat alınmış fiyat bilgisi bulamadım
    Ritmoll Deva 15 gün önce ruhsat alınmış fiyat bilgisi bulamadım
    Elnaglib Saba 3 gün önce ruhsat alınmış fiyat bilgisi bulamadım

Toplamda 2023 yılı içinde Türkiyede Eastpharma grubu 12 ilaç ruhsatı almış 6sı devaya 6sı sabaya bir sana bir bana diye paylaştırmışlar herhalde

Liste tarihsel sıralamaya göre gitmektedir kendim bir saba bir deva yapmadım.Bu istatistiğe göre bir sonraki ruhsatın deva üzerinden çıkmasını bekliyorum bakalım tesadufmu böyle olmuş yoksa şirket bilerek mi öyle ayarlıyor göreceğiz.
    Revopag ruhsatını deva üstünden çıkarmasalar Sabayı kayırdıklarını düşünürdüm çünkü Karfilib in pahalı bir ilaç oldugunu forumda geçen günlerde konuşmuştuk ilacın aslı 16 bin tl muadili olarak buda ona yakın bir fiyat olur sanırım.
    Daha önce 2023 yılında cıkan ruhsat ve ilaç fiyatları ile ilgili bir çalışma yapmıştım Fiyatları henüz belli olmayan Ritmoll ve Elnaglib fiyatları belli olmuş

Ritmoll Deva 208 TL

Elnaglib Saba 398 TL

Karfilib ile ilgili bir bilgi bulamadım ya adını yanlış yazmışım buraya ya da henüz satışa çıkarmadılar

3. 2 yeni ruhsat var biri devaya biri sabaya

Devidol Saba
    Demoxidex Deva

Devanın ki göz damlası Sabanın ki vitamin D3

4. Genel Sekreterimiz Savaş Malkoç, 7 Kasım 2023 tarihinde Ekotürk TV Gün Ortası programının stüdyo konuğu oldu. Malkoç’un; Cumhuriyetimizin ilk yüzyılında ilaç endüstrimizin gelişimi, ilaç kuru, fiyatlandırma sistemi ve SGK iskonto oranları başta olmak üzere endüstrimizin karşı karşıya olduğu sorunlar, bunlara yönelik çözüm önerilerimiz ile endüstrimizin geleceğine dair görüşlerimizi paylaştığı programının kaydına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=dO1CQQwPk54 33:00

5.  Alıntı Originally Posted by Sayilar10 Yazıyı Oku
    Yukarıda belirtmiştim Madopar ile ilgili durumu. O zaman da ilacın bulunamadığı haber yapılıyordu. 2019'dan beri tüm faaliyet raporlarında Deva'nın en çok ciro yapan ilaçları arasında orta-alt sıralarda yer alan bu ilaç 2023 yılı başından beri üç çeyrektir bu sıralamaya giremedi. Saba Domirpa'nın ruhsatını 2021'in sonunda almıştı.
    Domirpa'nın SGK geri ödemede olmadığını bilmiyordum. Belki de Madopar'ın karlılığı düşüktü ve SGK indirimlerinden muaf olmak için Saba'nın ilacına ağırlık verildi. Ancak 125 mg için Saba daha ucuz. Bir detay dikkatimi çekti. Madopar Deva'nın Roche lisansı ile ürettiği bir ürün. Dolayısıyla Eastpharma'ya lisans parası da ödeniyordu. Onunla ilgili bir durum olabilir.
    Güncel fiyatlara baktığımızda
    Domirpa - 100+25 mg - 30 tablet - 83,46 TL
    Madopar - 125 mg - 30 tablet - 109,64 TL
    250 mg'lık formlarda fiyat aynı - 73,75 TL
    https://www.sikayetvar.com/deva-ilac...arkinson-ilaci

https://www.sikayetvar.com/deva-ilac...lac-bulunmuyor

https://www.sikayetvar.com/deva-ilac...emeye-alinmasi

6. İş yatırımın fonları cozuttu 10 gündür satıştalar sürekli

7.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    İş yatırımın fonları cozuttu 10 gündür satıştalar sürekli
    İnşallah İnşallah, düştükçe minik minik devam.
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

8. Geri ödeme listesine yeni eklenen ilaçlar:

PINGASTRO 50 MG 40 FILM TABLET pinaverium DEVA HOLDİNG A.Ş.

PINGASTRO 50 MG 80 FILM TABLET pinaverium DEVA HOLDİNG A.Ş.

SALRES 2,5 MG /2,5 ML NEBULIZASYON ICIN TEK DOZLUK INHALASYON COZELTISI ICEREN FLAKON (20 FLAKON) salbutamol DEVA HOLDİNG A.Ş.

BACMIRPI %2 MERHEM (15 G) mupirocin SABA İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Sayfa 347/515 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •