Sayfa 76/516 İlkİlk ... 2666747576777886126176 ... SonSon
Arama sonucu : 4122 madde; 601 - 608 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    text olarak bu şekildedir (bold kısımlar milyar USD olarak yıllık ürün cirolarıdır):

no DEVA Global Marka Molekül adı Küresel ciro (Miilyar USD) Patent Süresi Dolum tarihi
    1 Rivelime Revlimid Lenalidomid 12.0 Deva pazarda
    2 Pomalem Imnovid Pomalidomid 3.0 Deva pazarda
    3 Sutesgo Sutent Sunitinib 0.7 Deva pazarda
    4 Vopazzi Votrient Pazoponib 0.6 Deva pazarda
    5 Apaclot Eliquis Apiksaban 9.0 Yeni ruhsat
    6 Marka başvurusu oldu Mabthera Rituximab 6.5 2013
    7 Eteken madde üretimi Tasigna Nilotinib 2.0 2024
    8 Eteken madde üretimi Sprycel Dosatanib 2.0 2025-2026
    9 Eteken madde üretimi Otezla Apremilast 2.0 2023
    10 Pipeline _ pazara çıkış için bekliyor Jakavi Ruxolitinib 2.0 2027
    11 Pipeline _ pazara çıkış için bekliyor Inlyta Axitinib 1.0 2025
    12 Pipeline _ pazara çıkış için bekliyor Xtandi Enzalutamid 4.4 2026
    13 Pipeline _ pazara çıkış için bekliyor Ibrance Palbociclib 5.4 2023
    TOPLAM 50.6

görsel olrak da aynısını tekrar ekleyelim.

Ek 28388

bir de düzeltme: Apiksaban, onkoloji değil; kan sulandırıcıdır.
    Teşekkürler, apiksaban için yeni ruhsat yazmış, patent dolum süresi için bir bilgi var mı?
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Teşekkürler, apiksaban için yeni ruhsat yazmış, patent dolum süresi için bir bilgi var mı?
    bu kaynağa göre Avrupada 2022de:

https://www.businesswire.com/news/ho...es%20in%202022.

Bu kaynağa göre 2019da:

https://www.goodrx.com/healthcare-ac...2020-2021-2022

bu kaynağa göre de Avrupada jenerikleri var:

https://www.gabionline.net/generics/...quibb%2FPfizer.

Türkiye'de patent dolum süreleri benim bilgime göre, Avrupa'dan sonra değil. patent dolum süreleri Amerikada, Avrupadan daha sonradır.

genel bilgi: Aynı üründe birden fazla sayıda faydalılık varsa, her biri ayrı ayrı da patentleniyor. İlaç işinde de bu oluyor.

Pazara veriliş bilgisini, SGKya ödeme listesini yakın zamanda duyuyor olabiliriz. izleyelim.

3.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    bu kaynağa göre Avrupada 2022de:

https://www.businesswire.com/news/ho...es%20in%202022.

Bu kaynağa göre 2019da:

https://www.goodrx.com/healthcare-ac...2020-2021-2022

bu kaynağa göre de Avrupada jenerikleri var:

https://www.gabionline.net/generics/...quibb%2FPfizer.

Türkiye'de patent dolum süreleri benim bilgime göre, Avrupa'dan sonra değil. patent dolum süreleri Amerikada, Avrupadan daha sonradır.

genel bilgi: Aynı üründe birden fazla sayıda faydalılık varsa, her biri ayrı ayrı da patentleniyor. İlaç işinde de bu oluyor.

Pazara veriliş bilgisini, SGKya ödeme listesini yakın zamanda duyuyor olabiliriz. izleyelim.
    Ben normalde bu tür detaylarla ilgilenmem. Piyasa fiyatlamasına güvenirim, piyasanın bir bildiği vardır derim. Ayrıca normalde orta vade yatırımcıyımdır, bizim gibi gelişmeye çalışan dalgalı piyasalarda yatırım ufkunun 1-3 yıl olması gerektiğini düşünürüm.

Ama deva ile bu ilkelerim önemli ölçüde değişti. 2019 dan beri bu hissedeyim, 3 yıl oldu, en az 3 yıl daha beklerim..ayrıca gidişata bakıyorum, yukarıdaki paylaştığın bilgilere bakıyorum, bu hissenin 2023'te 100 tl altında olması büyük sürpriz olur bana..normade piyasanın bir bildiği vardır derdim, ama burada piyasa zamanı gelince bizim gördüğümüzü görecektir diyorum

sutesgo da beni heyecanlandırmıştı...ama global ciroya bakınca fazla heyecanlanmışız dedim. Ama özellikle bu ilacın 2026 projeksiyonunu görünce rivelime kadar, belki ondan bile daha değerli bir ürünümüz oldu dedim. Bir de Ibrance var, 2023'de patenti dolan, onun da mevcut satışları çok iyi. Her yıl bu pahalı ilaçlardan 1-2 ürün ekleyebilirsek portföye, sgk artışının iki katı ciro büyümesi mümkün olacak bence.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ben normalde bu tür detaylarla ilgilenmem. Piyasa fiyatlamasına güvenirim, piyasanın bir bildiği vardır derim. Ayrıca normalde orta vade yatırımcıyımdır, bizim gibi gelişmeye çalışan dalgalı piyasalarda yatırım ufkunun 1-3 yıl olması gerektiğini düşünürüm.

Ama deva ile bu ilkelerim önemli ölçüde değişti. 2019 dan beri bu hissedeyim, 3 yıl oldu, en az 3 yıl daha beklerim..ayrıca gidişata bakıyorum, yukarıdaki paylaştığın bilgilere bakıyorum, bu hissenin 2023'te 100 tl altında olması büyük sürpriz olur bana..normade piyasanın bir bildiği vardır derdim, ama burada piyasa zamanı gelince bizim gördüğümüzü görecektir diyorum

sutesgo da beni heyecanlandırmıştı...ama global ciroya bakınca fazla heyecanlanmışız dedim. Ama özellikle bu ilacın 2026 projeksiyonunu görünce rivelime kadar, belki ondan bile daha değerli bir ürünümüz oldu dedim. Bir de Ibrance var, 2023'de patenti dolan, onun da mevcut satışları çok iyi. Her yıl bu pahalı ilaçlardan 1-2 ürün ekleyebilirsek portföye, sgk artışının iki katı ciro büyümesi mümkün olacak bence.
    Apiksaban'ın izini Devada geçen hafta ruhsat alınana kadar hiç bir yerde görememiştik. Sadece ben değil, başka ortaklar da linkedinde CVsi olan ar-ge uzmanlarından tutun da, deva ar-gecilerinin yayınladıkları bilimsel makalelere kadar fırsat buldukça tarama yapan arkadaşlarımız var (ben dahil) .. buna rağmen tüm ürünlerin izini bulduğumuzu zannetmiyorum. özellikle, biyoteknolojide; hiç değilse, 3-4 tane ürün bekliyorum (tahmin; kısmen linkedindeki uzman tecrübleri CVleri).. tesis inşası bittiğine göre yakın zamanda (1-2 yıl; belki daha da yakın) ruhsat haberi de geliyor olabilir. aynı şekilde, konvansiyonelk ilaçta da "top 20" üründe kardiyoloji, onkoloji, solunum,duyu orgnaları gibi devanın uzmanlık alanında ne varsa, bizim de geliştirme ihtimalimiz çok çok yüksektir.

şundan tecrübe ile eminim: Deva gibi şirketlerin ruhsat başvuruları ve SGK geri ödeme talepleri hiç bir şekilde bürokrasi tarafından sürüncemede bırakılmaz. bilimsel inceleme bitince, rüzgar hızı ile süreci tamamlarlar.. çünkü; Deva ürün lanse edince hem orijinal ürün fiyatı düşer (düşmek zorunda) hem de ürünü artık yerli kaynakla tedarik eden bir firma olmuş olur. yani hem hazineye katkısı olur (SGK daha az para harcar; "hazine" dedim, çünkü SGKya yer yıl yüklü miktarda transfer harcamsı yapılır) hem de ödemeler dengesine destek olur.

5.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    Apiksaban'ın izini Devada geçen hafta ruhsat alınana kadar hiç bir yerde görememiştik. Sadece ben değil, başka ortaklar da linkedinde CVsi olan ar-ge uzmanlarından tutun da, deva ar-gecilerinin yayınladıkları bilimsel makalelere kadar fırsat buldukça tarama yapan arkadaşlarımız var (ben dahil) .. buna rağmen tüm ürünlerin izini bulduğumuzu zannetmiyorum. özellikle, biyoteknolojide; hiç değilse, 3-4 tane ürün bekliyorum (tahmin; kısmen linkedindeki uzman tecrübleri CVleri).. tesis inşası bittiğine göre yakın zamanda (1-2 yıl; belki daha da yakın) ruhsat haberi de geliyor olabilir. aynı şekilde, konvansiyonelk ilaçta da "top 20" üründe kardiyoloji, onkoloji, solunum,duyu orgnaları gibi devanın uzmanlık alanında ne varsa, bizim de geliştirme ihtimalimiz çok çok yüksektir.

şundan tecrübe ile eminim: Deva gibi şirketlerin ruhsat başvuruları ve SGK geri ödeme talepleri hiç bir şekilde bürokrasi tarafından sürüncemede bırakılmaz. bilimsel inceleme bitince, rüzgar hızı ile süreci tamamlarlar.. çünkü; Deva ürün lanse edince hem orijinal ürün fiyatı düşer (düşmek zorunda) hem de ürünü artık yerli kaynakla tedarik eden bir firma olmuş olur. yani hem hazineye katkısı olur (SGK daha az para harcar; "hazine" dedim, çünkü SGKya yer yıl yüklü miktarda transfer harcamsı yapılır) hem de ödemeler dengesine destek olur.
    Aslında fazla kafa yormaya da gerek yok belki de. toplam 2500 çalışan sayısı 2021'de değişmemiş. Ama arge çalışanı 278 den 382'ye çıkmış. neredeyse %38 lik bir artış. inanılmaz bir artış...bu artışın bir kısmı, şirket içi görev tanımı değişmiş olanlardan gelse, en az yarısı da dışarıdan yeni gelendir. Ve bunların çoğu da biyoteknoloji ve onkoloji alanlarındadır.

Dünya üzerinde toplam çalışanın %20 ye yakını argeci olan jenerik ilaç firması pek yoktur herhalde. Aslında firmanın yakın gelecekte jenerik üreticiden, orjinal ilaç-molekül üreticiliğine evrilme hedefi olabileceğini düşünüyorum(az da olsa molekül üretimi hali hazırda yapıyor zaten).

6. Kariyer-net te son bir ayda girilen 70 civarı iş ilanı var. Yaklaşık yarısı da üst düzey pozisyonlar için. İşler yoğun ve tıkrında sanırım. Bu yıl da argeci sayısı 100 kişi artar herhalde

7. Diyorum ya burada ayrı bir kafa yaşanıyor
    Şu ilacın içinde yüzde 0.6 şu etken maddesi var 0.7 oranında şu var
    Sanki birileri eldeki yatırımcılar kaçmasın diye uğraşıyor
    Bu kadar ölü bir tahtanın sayfasında bu kadar çok yorum yapılması size de enteresan gelmiyor mu

8. Mr. Brown bilgin varsa yaz yoksa boş konuşma kimse seni Deva’ya yatırım yap diye zorlamadığı halde neden hiçbir karşılık beklemeden faydalı olmaya çalışan insanlara ikidir kin kusuyorsun

Sayfa 76/516 İlkİlk ... 2666747576777886126176 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •