Sayfa 497/506 İlkİlk ... 397447487495496497498499 ... SonSon
Arama sonucu : 4041 madde; 3,969 - 3,976 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. endeks hacimsiz artıyor bizim kağıt ciddi hacimsiz yükselişte. ne ayaksınız olum ne anlatmaya çalışıyonuz bize eyy spek efendi.

2. Devayı iyi kötü 5 yıldır takip ederim. Daha önce spot kapanış sonrası eşleşmede yukarıdan kapandığını ilk defa gördüm

%5 üzeri prim de herhalde tarihinde 10 günü geçmez..böyle salak ir kağıt bu
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Öğlen güzel ciroyu arttiracak yeni bir ruhsat akşam enflasyon muhasebesine kurban gitmemis bir bilançooo var bir hayalimiz
    Kaldik bir sonraki cumaya

4. sonraki cuma bayram o günde gelmez. o halde 19 nisanda gönderir artık. 5 ay 1 hafta 2 bilanço arası.

Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Kaldik bir sonraki cumaya

5. Genil bilanço açıklamış 9 aylıklarda şişirilmiş bir duran varlık artışı vardı (ruhsat değerlemesi).Spk bu şekilde manipulasyon yapamazsın sene ortasında diyerek uyarmıştı 2 gün önce bugunde 12 aylık bilançoyu paylaşmışlar.

Bu 12 aylık yıl sonu bilançosu.
    https://twitter.com/fintables/status...74057752993860

Bu 9 aylık bir önceki bilanço
    https://twitter.com/fintables/status...24516816572871

Daha önceki forum yazılarımda 2022 9 aylığa göre 2023 9aylıkta net kar büyümesi sağlayamayanın enflasyon muhasebesinde karının baya düştüğünü gözlemlediğimi söylemiştim. Burda da zaten 9 aylık enflasyon muhasebesi olmadan bile bir net kar artışı yapamadığını görüyoruz.

Genil 9 aylıkları karşılaştırdığımızda (enflasyon muhasebesi harici görebilmek için 9 aylıklardan bahsediyorum hep) 2022 9 aylıkta hasilatı 4 milyar tl 2023 hasılatı 4milyar tl zaten hiç bir büyüme artış gösterememiş.

Devaya baktığımızda 9 aylıklara 2022 9 aylık hasılat 3 milyar tl 2023/9 6 milyar tl.

Buda bizim 9 aylığımız.Hatırlayalım.

https://twitter.com/fintables/status...60973167800789

Şimdi selec i görünce herkes şok olmuştu dağıtıcı ilaç üreticisi olmamasına rağmen Genil'e bakınca Devanın enflasyon muhasebesinde de yine pozitif bir bilanço açıklayacağını düşünüyorum.

En kötüsü yüksek stok biraz belimizi bükse oda son çeyrek karını götürse yine 2 milyar tl net kar açıklayacağını düşünüyorum.

Bu karlada fk yine aynı kalır. Duran varlık artışıylada pd/dd 1 seviyesine iner.

Her türlü iyi bir şirkete ortağız ancak fiyatlaması fiyasko ne kadar iyi olursa olsun fiyata yansımayınca bir anlamı olmuyor tabi ki dolar bazlı tl bazlı bile hepimiz eridik bistin son rallisinde Umarım farkı kapatır..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,017
    https://twitter.com/vaziyetcomtr/sta...86503746973884

Amcam direk damardan girdi konuya.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,017
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Devayı iyi kötü 5 yıldır takip ederim. Daha önce spot kapanış sonrası eşleşmede yukarıdan kapandığını ilk defa gördüm

%5 üzeri prim de herhalde tarihinde 10 günü geçmez..böyle salak ir kağıt bu

http://share.matriksdata.com/shareMa...04071155157038

DEVA / BIST 100 Aylik

Grafik pandemi ile "pahalanmis", pandemiden sonra ucuzlamis mi Cauti abim???
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    http://share.matriksdata.com/shareMa...04071155157038

DEVA / BIST 100 Aylik

Grafik pandemi ile "pahalanmis", pandemiden sonra ucuzlamis mi Cauti abim???
    2019 sonrası, Pandemi dönemi dahil, deva hiç bir zaman pahalı olmadı. Ya çok ucuz, ya da çok çok ucuz oldu. Şimdilerde de çok çok ucuz durumda. Ucuzdur, vardır bir illeti diyemiyorum. Sadece piyasa oyuncuları(yatırımcılar demiyorum) ilgi göstermiyor diyebiliriz.

Bunun sebepleri de belli. Kendini ve şirketi saklamaya çalışan bir yönetim. Yatırımcıyı ve hisse fiyatını önemseyen bir tavır. Bir yerde bu döngü kırılacak sonuçta. Ya bir alıcı çıkacak, ya da bir spek ya da spek grubu bu ucuzluğa bir noktada kayıtsız kalamayacak.

Bak dudu abi. Senin de iyi bildiğin bir kağıt. Yıllarca hektaş ederinden çok daha yüksek fiyatlandı. Spekler, foncu ekip ve yandaşları patronu da gruba dahil edip yıllarca gazladılar hisseyi. Pireyi deve yaptılar. Orta halli bir şirketi tektaş diye pazarladılar. Bu dönemde birileri voleyi vurdu, Oyak dahil çok taraf ekmek yedi bu işten. Sonuçta malı da birilerinin kucağa bıraktılar.

Şunu demeye çalışıyorum. Piyasa 10 yıl aşırı yüksekten fiyatladı o hisseyi, sonuçta piyasa haklı çıkmadı. Şirket aynı şirket, patron aynı patron, ama artık sürünüyor aynı şirket. Adlında şirketin temel radyolarında ve yönetiminde çok da değişiklik yok. Değişen tek şey fiyatlama. Yıllarca şirket bedelli açıkladı, gazcı tayfa çoşkuyla karşıladı hep, yeter ki şirket yatırım yapsın, bedeli neyse öderiz dedi. Oyak zirveden milyonlarca lot sattı, o zaman bile yeterki satsın, derinlik artacak diyordu birileri.

Yani eskiden de vasat bir şirketti, şimdi de öyle. Eskiden de vasat bir yönetimi vardı, şimdi de öyle. Değişen tek şey fiyatlama ve piyasa algısı. İşte algı böyle bir şey ve yanlış algı rahatlıkla 5-10 yıl sürebilir.

Benzer hikaye Ereğli için de anlatılabilir. Ne eskiden o kadar gözde olnalıydı, ne de şimdi bu kadar yerin dibine sokulmalı. Yönetim aynı yönetim, şirket aynı şirket, değişen tek şey global Çelik piyasayı(Çin etkisi), döngüsel şirketlerin kaderi yani.

Neyse, deva ya dönelim. 5 yıl ucuz fiyatlayan piyasa pekala yanılıyor olabilir. Bugün patrona saydıranlar, hisse 10 a katlasa patrona methiye düzmeye başlar. Şirket aynı şirket, patron aynı patron olsa da algıya bakar yani. Temel olarak beğenmeye devam ediyorum, her yıl üstüne koya koya gidiyor. Ne zaman fiyatlanır, God knows.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 497/506 İlkİlk ... 397447487495496497498499 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •