Sayfa 165/509 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon
Arama sonucu : 4067 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Benzer sekilde Rivelime için fiyat araştırırken orjinal ürün Revlimid in (Celgene-TR) çok daha ucuz fiyatlandığını gördüm.
    Ayrıca Revlimid, Erkim tarafından da satılıyor ve içlerinde en pahalısı.

https://www.ilacrehberi.com/s/lenalidomid/2/

Düzeltme: Rivelime Celgene fiyatı guncel değil, Haziran ayına ait.
    Rivelime 10mg sert kapsulde yılbaşina göre fiyat artışı %73,19 olmuş.

Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    9 6 dan beri bir ay geçti adam utanmadi 27 leri gösterdi 30 ort ile beklemedeyiz yine 1000 lotumuz var satış yerine geliyor
    35.30 geçilmesi gereken yer hadi bakalım sonra hedef ikili tepe

3. Sn nilkiz rakam olarak beklentiniz nedir nereye ulaşmasını beklemektesiniz?saygılar

Grafik olarak ikili tepeyi geçip %50 daha yapmasını bekliyorum 60 civarları

Temel ve kutu hesabı bilmem burada bir iki gün oyalar son bezenleri alabilir

Vade 3 ay bu arada

O kadar nalet tahtacisi var ki 34 35 arası 5 kere testere yaptı

Tahtada lotta yok

7.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    O kadar nalet tahtacisi var ki 34 35 arası 5 kere testere yaptı

Tahtada lotta yok
    ykb - info yukarı aşağı deniyorlar mal gelsin diye tahtaya ama nafile.
    yabancı 2 günde 350b lot verdi o olmasa kimden ne alacaklar bilmiyorum.

iş 1m lot çekti son 2 haftada aşağı yukarı, qnb + ak + yfas ekürileri midir bilmiyorum ama bir mücadele var tahtada sanki. umarım hedeflerinize doğru yolculuk eder.

philip geçtiğimiz aylarda da böyle arada arada gelir çizer alır 2-3 gün sonra döner basardı bakalım şimdi ne yapacak.

tüm ortaklara bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    sayon y0f0b0,

Deva tahvil ihraç edyor ama yanı zamanda kısa vadeli banka kredisi (spot veya rotatif) de kullanıyor. tahvil orta ve uzun vadeli bir finansman aracı olarak uygundur. günlük/haftalık/birkaç aylık nakit akım yönetimi iiçinse en uygun finansman araçları rotatif krediler, spot krediler ve faktoringdir. spot ve rotatifler kısıtlandığı için şunu önermiştim:
    1-daha fazla tahvil çıkar ve ihtiyaç azalırsa geri alım yap (böylelikle spot ve rotatifteki esnekliğe yaklaş..),
    2-piyasadan toplanan alacak çeklerini (ki ilaç piayasasıdna malalr teslim edildikten bir kaç hafta sonra ortalama vadeye göre çekler müşteriden alınır) faktoring firmasına temlik et ve karşılığında nakit al.. bu da oldukça pratik bir kısa vade finansman aracıdır (biraz evrak ve dökümantasyon işi vardır)..

bu 2 araçla tl kredisi kullanmak konusunda gelen ksıtlamaya alternatif bulmuş olur..

not: 2 nolu konu firmalarca yaygın kullanılırsa, bistteki faktoring firmalarına yeni iş hacmi doğmuş olur.

Sayın Maslak ,

Bir konuda düşüncelerimi aktarmak isterim.
    Faktoring firmalarının para kaynağı da banka kredisidir. Çekin vadesine göre faktoring firması bankadan rotatif kredi kullanır , örneğin 25 ile bch ı kullanır , 35 ile çek alacaklısına satar , 10 spread kazanır. Bu tür işlemlerde faktoring firmalarının maliyetleri hep yüksektir (2 kere banka kredisi fiyatlanır. ) . Bu yüzden kredibilitesi olmayan, nakit ihtiyacı yüksek olan ve bu yüzden faize karşı duyarsız olan firmalar ,yüksek kredi maliyetine rağmen faktoring kullanırlar. Bu Deva gibi firmalar için önerilecek bir ürün değildir.
    Diğer taraftan firmanın net nakit pozisyon varlığından dolayı esasen krediye ihtiyacı da yoktur.

Sevgilerimle

Sayfa 165/509 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •