Sayfa 166/506 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon
Arama sonucu : 4041 madde; 1,321 - 1,328 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by value investor Yazıyı Oku
    Sayın Maslak ,

Bir konuda düşüncelerimi aktarmak isterim.
    Faktoring firmalarının para kaynağı da banka kredisidir. Çekin vadesine göre faktoring firması bankadan rotatif kredi kullanır , örneğin 25 ile bch ı kullanır , 35 ile çek alacaklısına satar , 10 spread kazanır. Bu tür işlemlerde faktoring firmalarının maliyetleri hep yüksektir (2 kere banka kredisi fiyatlanır. ) . Bu yüzden kredibilitesi olmayan, nakit ihtiyacı yüksek olan ve bu yüzden faize karşı duyarsız olan firmalar ,yüksek kredi maliyetine rağmen faktoring kullanırlar. Bu Deva gibi firmalar için önerilecek bir ürün değildir.
    Diğer taraftan firmanın net nakit pozisyon varlığından dolayı esasen krediye ihtiyacı da yoktur.

Sevgilerimle
    sayın value investor,

katkı için teşekkürler. yeni getirilen tl kredi kullanma kısıtlaması şöyle oldu: "Dövizi olan firmalar, tl kredisi kullanmasın". Deva da bu durumdadır. yani, hem TL kredi pozisyonu (borcu) var hem de yüklü miktarda döviz pozisyonu (tevdiat) taşıyor. faktoring, bu kısıtlamayı bypass edecek bir araçtır. o nedenle önerdim. fiyatlama bakımından ise; son 7-8 yıldır faktoring işlemi yapmadım ama öncesinde banka kredisi ile değil de özkaynak pozisyonu güçlü olan faktoring firmalarından SPOTtan daha ucuz fiyatlama ile çok kullandım (kredibilitesi yüksek müşteri). Güncel durumu bilmiyorum.. öte yandan; bankadan fonlanan faktoring firmalarının maliyet profili hakkında ben de sizin belirttiğinizi biliyorum, sizle mutabıkım.

deva özelinde finansal strateji açsından önem verdiğim konu: dövizde uzun (long) olmalarında çok fayda var.. ihracat/ithalat oranı arttıkça burda (döviz pozisyonunda) geri çekilme yapabilirler.

selamlar

35.5 kirilimi bekliyoruz

3. Hacim çok iyi hayırlısı

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by garipy Yazıyı Oku
    Hacim çok iyi hayırlısı

tahtadaki ana oyuncu kimse hacmin tamamini kendisi yapti. bir araci kurum uzerinden 300.000 lot aliyor sonra pat blok satis yapiyor. baska bir araci kurum ayni sekilde 200.000 lot toplayip yukari suruyor sonra tum mali bosaltiyor. info, yapikredi, akbank phlip, qnb gun boyu alip alip mal bosaltti.

5. Teşekkürler bilgi için hacim sahte yani
     Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    tahtadaki ana oyuncu kimse hacmin tamamini kendisi yapti. bir araci kurum uzerinden 300.000 lot aliyor sonra pat blok satis yapiyor. baska bir araci kurum ayni sekilde 200.000 lot toplayip yukari suruyor sonra tum mali bosaltiyor. info, yapikredi, akbank phlip, qnb gun boyu alip alip mal bosaltti.

6. tam bir şeref............... kağıt

7. Yahu uzun zaman sonra hisse net e geri geliyorum. Seviye, kalite, sohbet ve tartışma dili, karşılıklı saygı hala 3 yıl önce bıraktığım gibi. Evime dönmüş gibi mutlu hissettim kendimi

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Borsada fiyat yoktur, trend vardır. Trend varsa fiyat önemsizdir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

8. 2022 haziran ayında %35 ile aydan aya en yüksek ihracat artışı yaşanmış sektörde (baz etkisi olmayan normal aylar için). Bu hem artış oranı, hem de 245 milyon usd mutlak değer olarak tarihi rekor. Önceki rekor 210 milyon usd civarıydı. Umarım deva da faydalanmıştır bu artıştan...acaba özel bir artış mı vardı, ürün bazlı, yoksa genele yayılmış bir şey mi? belki gürcistan piyasası devreye girmiştir, 2-3 ay önce buraya ihracat için yoğun çalışma yapılmıştı ülkeler bazında.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 166/506 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •