Sayfa 212/505 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312 ... SonSon
Arama sonucu : 4036 madde; 1,689 - 1,696 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

Teşekkür ediyorum hocam takipteyim

2.  Alıntı Originally Posted by Rick Guerin Yazıyı Oku

tebrikler Deva... 2021 Merck (orijinal; Bridion markası) global cirosu 1.53 milyar usd..

https://www.merck.com/news/merck-ann...ncial-results/

3. https://www.dunya.com/saglik/hazine-...-haberi-677754

geçen hafta, sağlık bakanı sektör temsilcileri bir araya gelmişti (bu topicte de yazılan konu) ve ilaç yokluğuna getirilecek çözümler hk değerlendirme yapmıştı. yukardaki de konu da konunun finansmanıdır (Hazine)..

Not: Bir sigorta şirketi olarak, SGK, normal ahvelde gelir ve giderinin dengelemiş olmalı vebu konu da hazineyi ilgilendiren bir konu olmamamsı gerek. ancak, çok çok uzun yıllardıri SGKnın prim gelirleri giderlerini karşılamadığı için (sağlık ve emeklilik ödemeleri bakımından aktüeryal denge bozuk) merkezi bütçeden transfer harcaması yapıldığı (vergi geliri ile sigorta şirketinin açığını kapatmak) için hazine devrededir.

bakalım, nasıl bir düzenleme olacak (mı?)....

4. Geldimi üst üste geliyor BIST 100 den cikiyormus.Etkisi?

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Geldimi üst üste geliyor BIST 100 den cikiyormus.Etkisi?

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hacim bazlı hesap sonucu ortaya çıkan durum. Pek çok kurum deva nın bist100 dışı kalacağını raporlanmıştı. Bunun tek başına bir etkisi olmaz.

Gerçi bana bskmayın, bana kalsa ihracat kararı da devayı pek etkilemez demiştim..sonuçta en azından psikolojiyi etkiliyor bu tür kararlar.

Öte tansan bşst100 dışı fonlar çok moda bu yıl. Bu sayede bist100 dışı kaldığımız için bu fonlardan ek yatırım alabiliriz�� yani iyi bile olmuş olabilir. Bu arada değişiklikler Ocak itibariyle devreye girecek.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 212/505 İlkİlk ... 112162202210211212213214222262312 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •