Sayfa 384/507 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484 ... SonSon
Arama sonucu : 4050 madde; 3,065 - 3,072 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by defineci Yazıyı Oku
    şirketin 2021 şubat, 2024 şubat arasındaki fiyatı sadece yüzde %133 artmış. dolar 3 kattan fazla, endeks 6 kattan fazla artmış. diyelim ki 2021 şubattan beri ruhsat bilgisi buradan paylaşılıyor. insanların ruhsata değil hisse artışına ihtiyacı var. buraya yatırım yapan enflasyona karşı kendi koruyamamış. ayrıca bende uzun vade düşünüyorum, ama hisseyi sürekli överek fiyat artmıyor. yüzde 85 tek kurumda takası. isterse ölümsüzlük ilacı bulsun, spec istemese olmaz hiçbişi.
    2020 şubattada 10 liraymış ama 2021 şubatta 28 lira 2.8 kat gitmiş 1 senede. sıkıntı bundan kaynaklı bu kagıt hepsinden önce gitmiş piyasa buna sonradan yetişmiş. Çok giden kagıt takılır kalır bir yerde örnek aksene bakın 2022 7. ayındaki fiyatta hala 1,5 senede hiç bir şey kazandırmamış neden çünkü onun öncesinde cok güzel kazandırmış.

Neyse sonuç olarak sizde inanıyorsunuz ki yükselişine elinizdeki payı tutuyorsunuz uzun vadeli düşünüyorsunuz.
    Burada zaten hisse uçaçak kaçacak diye teknik veri paylaşılmıyor ki ruhsat almış diye hisse yükselmez elbette bunlar bilançoya yansıdığı zaman ozmn yükselir. Globaflex fonu temmuzda niye gelim 2,5 3 milyon lot mal çekti bilançodan sonra aldı demek ki bilanço önemli hikayeden bir şey değil.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Ya da burada kendimizi tatmin edeceğiz. Bizim burada şirket haberlerini yazmamız da, ölü taklidi yapıp hiç yazmamamız da bir şey değiştirmez...Zamanı gelince gider, belki de hiç gimtez, bilemeyiz.
    Şahsen ben malı taşırken buradaki gelişmeleri görünce psikolojik olarak rahatlıyorum birgün giriyorum foruma bilmem nerden ruhsat gelmiş birgün bakıyorum dünyanın öbür ucundan (trde alınan ruhsatları saymıyorum bile)
    2 milyar tl kar edipte 100 tl altında kaç hisse var hemde 35 milyon lot dolaşımda olan. Burada yazılan ruhsatlar vsde bu karın dahada artacagını gösteriyor elbet bir gün ederini bulur diye düşünüyorum. bende tutarım 1 2 sene oldu oldu baktım gitmiyor yanılmışım iyi şirket ama kazandırmadı derim çıkarım. Nasipten öte yol yok

3. Ben şu an şahsen 2007 yılı usd fiyatını baz alıyorum. 7 $ alınan şirket 2.60 $ da. dolar bazlı 15 yılda alan zararda. alan kim kastettiğimi biliyorsunuz. benim uzun vade durma nedenim bu, eninde sonunda birşeyler olacak o bakımdan beklemede kalacağım.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bir de hep en kötüyü seviyeyi referans alıp kıyas yapmamak lazım..ben de 2019 dan bu yana bu şirketteyim...hatta ilk alımlarımı 2,xx li fiyatlardan yaptım..o zamandan bu zamana kadar da bu başlıkta yazıyorum ara ara..şimdi 5 yılda 15 kat gitti, endeksi de geçti demenin anlamı yok...Kıyas yaparken başlangıç ve bitişi kafana göre alırsan istediğin sonucu çıkartırsın.

Çok iyi gitti demiyorum, sadece giriş noktanıza göre göre performans hesabı değişir diyorum. Ve şu an tarihindeki en ucuz noktasında. Ben 2023 son şansı demiştim, 1 yıl daha süre verdim, 2024'te de beklerim..olursa olur olmazsa çıkarım..belki 1 yıl daha veririm.

Bu hisseye portföyümün %10 kadarını ayırmış durumdayım, çok da önemli değil deva performansı, önemli olan portföyün tümünün ne yaptığı.

4.  Alıntı Originally Posted by defineci Yazıyı Oku
    söylediklerinizde haklısınız, sizi twitterdan da yakın takip ediyorum . maalesef borsamızda değere göre değil, reklama göre şirketler artıyor. 100 kişi bir hisse hakkında grafik ve yorrum yazdığında talep oluşuyor. ittirmeyle buraya kadar maalesef. kademeler bile insanı korkutuyor. bomboş. piyasadada toplam 6 milyon lot dolaşıyor gerisi çakılı. biz ky mantığı ile düşünüoyurz, spec olduğunuzu düşünün bu hisseye girermisin. spec girse kafasına malı yiyebilir. gubref de olduğu gibi, 1980 lerde gümüş spot piyasasında olduğu gibi. sahipli tahtaya spec yanaşmaz. takasta ilk 10 kurumda mal dağınık olsaydı zaten biz bile burada değildik belkide. ama acemi biri buradaki yorumlardan heyecana kapılabilir. zarar etmez tabi ama uzun vade parası enf. karşı eriyecektir.
    takip ediyorsan şunu da okumuşsundur..yazmıştım bir ara..parayı çok sevmem, çok şükür maddi açıdan rahat da sayılırım...ama sırf şu kağıdı çizmek için 100 milyonum olsun isterdim..o zaman görürdük mal yer miyiz yemez miyiz..zaten en kötü böyle güzel bir şirkete ortak olmuş oluruz sıkıntı yok.

bakın sizi bilmem, ama ben bu kağıdı 2019 dan bu yana takip ediyorum...biraz da zevk meselesi benim için...kağıdın sahibi filan yok...yabancı görünümlü, muhtemelen bıyıklı, bir grup var 1-5 milyon arası girip çıkıyor..işyat var 5 milyon kadar..bir de fonlar var, onlar da 1-5 milyon arası değiiyor..girip çıkıyorlar. Yani öyle biri girese, kafasına çakarlar vs, hiç sanmıyorum...ama görmek için 100 milyon filan sokmak lazım işte.

Bu arada dediğin de çok doğru..hüstad denen, 100 bin üstü takipçili hesaplar organize bir şşekilde yazsa kağıdın kaderi değişir...ama onlar da topa girmiyor, hatta tek söyledikleri imtiyaz...yani kağıdın olumlu bir imajı yok..ama bir spek girip fiyatı 2 ye katlasa, o zaman herkes yazmaya ve özmeye başlar.

Şunu da unutmayın..piyasanın en baarılı fon yöneticilerinden gökhan uskuay fonlarına %5 kadar aldı devadan...bu adam öyle kolay kolay bir hisseyi aylarca taşımaz..normalde momentum tarde eder, gideni alır 2-3 ay taşır, sonra çıkar hisseden...o bile devada uzun vade yatırımcı olmuş, 1 yılı geçti poz alalı
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Tahtanın sahipsiz olma ihtimali bence imkansıza yakın, bu şirket hangi yöntem ile satın alındı ? ... bende şiddetli bir şekilde çakacaklarını düşünüyorum çünkü ön hazırlık yapılmış pararel şirket kurulmuş (saba) ...

Tahta sahibininde ötesinde bir
    yapı var(tam anlamıyla dizgin elinde)
    paranızla pozisyon alamazsınız
    Haziranın 2X gününde 700.000 lot
    bir günde 40 lı fyattan alındı (yatırım fon satışı)
    ata ve yat.fin fonlar
    son aylarda tera,iş vs fon örn.
    3 milyon kutuda paranız yetmez
    bunları almaya
    son ayda City+garan 1.000.000 lot
    bunlar parayla geri alınmaz
    50.000 lot alsan tavan olur tahta
    bir şekilde alırsın
    üç beş gün sonra zararına
    teslim edersen ok.
    bugünlerde alıcılar da bunu yapıyor
    Son düzenleme : deniz güneş; 10-01-2024 saat: 20:58.

safra atmak
    bunu gemicilik deki anlamıyla
    kullanmıştım geçenlerde..

8. 2007 yılında 7 $' a aldıkları şirketi, atıyorum 2027 yılında kaça satarlar ki dolar bazında reel kazançla çıksınlar? 20 yılda dolar yüzde 50 değer kaybetmiş olsa sanırım 10 $' dan aşağı satmamaları lazım gelir.

Sayfa 384/507 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •