Sayfa 489/507 İlkİlk ... 389439479487488489490491499 ... SonSon
Arama sonucu : 4054 madde; 3,905 - 3,912 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

Alıntı Originally Posted by ikucukerdogan06 Yazıyı Oku
    Ben doğru oldupunu savunmuyorum.
    Devada ne oluyor.
    Devlet diyor ki Euro kuru 15 Tl. Ben bu fiyattan alırım.
    Birşey yspabiliyor musun?
    fiyatlandırma ve DAD değerinin belirlenmesi
    aç oku hisse ile ilgileniyorsan
    öğrenmeden öğretmek olmaz
    referans ülkeler avro % 70 ve de 60
    Avrupa da 5 ülke yani oku önce oku
    yenilgi yılları, iyi bir okuldur

AVRO nun % 60 ı
    orjinal ilaç ve jenerik ilaç
    öğren biraz öğren
    toplama çıkarmayı öğrenmeden
    problem çözmeye kalma
    yenilgi yılları, iyi bir okuldur

3. Dun paylaşmıştım rasyolari bu şekilde devlet okadar baskilamasina ragmen kâr marjları bu.. Birde ilaç bu yani devletten bir ton teşvik aliyorlar devlet ilaç alimini kesip napacak vatandasmi kalmayacak ülkede değişik bir bakış açısı

4.  Alıntı Originally Posted by ikucukerdogan06 Yazıyı Oku
    Zannediyorum Devadaki ana problem devletin tek alıcı olması.Devletin durumu da ortada.
    Tek alıcılı bir malı veya hizmeti üretiyorsan çok büyük risk alıyorsun demektir. Bir de yönetime güven eksik.
    Bence, Bu iki durumu ciddi iskontslıyor borsa.

Hiç unutmuyorum, 2000 li yıllarda Usaş diye bir hisse vardı. Thy ikram hizmetini yapıyordu. Çok değerli bir firmaydı. Bende de epey vardı. Finansalları süperdi. Ciddi temettü veriyordu.
    Sonra birgün, Thy şirketle anlaşmayı iptal edip şu an borsada işlem gören Doco firması ile anlaştı ve Usaş battı.
    Bu mantıkla nasıl yatırım yapıyorsun?

Devlet fiyatı belli regülasyonlar doğrultusunda belirliyor. Sektörde yerli yabancı 100 lerce şirket var, gayet rekabetçi bir sektör.

İlacı alan devlet değil, devlet sadece SGK listesine/ödemesine alıyor. İlacı yazan doktor, alan hasta.

Bu mantıkla bakarsan bankacılık iznini veren de devlet. Akbank’a lisansını iptal ettim der, hisse tahtası kapanır?

20-30 yıl borsada yatırım yapıp bu temel muhakemeyi yapamıyorsanız hisse almayın siz, çok güzel fonlar var.

Yok bilinçli bir kafa bulandırma çabasıysa, o da bu başlıkta sökmez, buradaki herkes ortalamanın çok üstünde bilgiye sahip. Etkilenmez bu çabalardan.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Sektördeki sorunlara göz dd yummamak lazım ama. Mevcut mevzuat sorunlu, öyle olmasa sektör yılda bir kez zam yeterli değil, iki kez artış yönetmeliğe girmeli diye bağırıp çağırmaz. Temmuzda ben de zam bekliyorum, ama mevcut mevzuat yılda bir kez diyor. Bu yıl da geçen yıl gibi zam yapacaklar mecburen, ama düzenleme şart.

Ayrıca en ucuz ülkeler değil de, ortalama bir fiyat baz alınabilir. Ya da DAD üzerinden çok yüksek iskonto değil de, en fazla %20 indirim yapılır vs denmesi lazım.

Sektör bu şekilde devam edemez, Euro bazında fiyat iyileşmesi mutlaka olacak, başka türlü sektör yatırım yapamaz, ayakta kalamaz. Ben son 2-3 yıldaki zorlukları deva İçin avantaj olarak görüyorum, bu sayede pazar payını arttırıyor. Ama artık cefasını yeterince çektik, artık sefasını sürelim diyorum��
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. Burada yazan kişiler yatırım konusunda çok şey biliyorlar.

Ben cahil kalmışım demek ki. Ama ben uzun yıllardır borsada yatırım yapıyorum ve oldukça tatminkar sonuçlar elde ettim.
    Bu agresif ve bence “ukala”ca verilen cevaplar karşısında hayretler içinde kaldım.
    Madem bu kadar biliyordunuz neden bu hissede kazanamadınız. Ya da kazanamıyorsunuz.
    Biraz analiz edin. Üzerinde biraz düşünün.

Ben de Deva yatırımcısıyım ve bu hissenin büyüme hikayesine inanıyorum.
    Ancak, zaman zaman aynaya bakmayı da ihmal etmiyorum.
    Bence siz de ara sıra bakın.

Ayrıca, zararınızın nedeni ben değilim. Bu kadar agresiflik sağlığa zarar.

Bir de burası forum. İsteyen istediği görüşü savunur. Herkes sizden mi izin alacak.

7.  Alıntı Originally Posted by ikucukerdogan06 Yazıyı Oku
    Burada yazan kişiler yatırım konusunda çok şey biliyorlar.

Ben cahil kalmışım demek ki. Ama ben uzun yıllardır borsada yatırım yapıyorum ve oldukça tatminkar sonuçlar elde ettim.
    Bu agresif ve bence “ukala”ca verilen cevaplar karşısında hayretler içinde kaldım.
    Madem bu kadar biliyordunuz neden bu hissede kazanamadınız. Ya da kazanamıyorsunuz.
    Biraz analiz edin. Üzerinde biraz düşünün.

Ben de Deva yatırımcısıyım ve bu hissenin büyüme hikayesine inanıyorum.
    Ancak, zaman zaman aynaya bakmayı da ihmal etmiyorum.
    Bence siz de ara sıra bakın.

Ayrıca, zararınızın nedeni ben değilim. Bu kadar agresiflik sağlığa zarar.

Bir de burası forum. İsteyen istediği görüşü savunur. Herkes sizden mi izin alacak.
    Borsada her kazanan haklı, her kaybeden haksız değildir. -Yaşar ERDİNÇ.

8. ben bu hissede temel analize inanmıyorum maalesef, çünkü temele göre bu fiyatları aklım almıyor. ne kağıtlar var fk 100 lerde ve bu fklar 10 dan 100 fk ya çıkmış kağıtlar 10x yapmış yatırımcısı mutlu. ben tekniklere bakıyorum, tek tutar taraf teknik bazı noktalarda bağıra bağıra sat vermiş ama görmezden gelmişim. uzun vadeci olmak böyle maalesef.

o halde yeni gündem yaratayım, şirket enf. muh. sonrası karı beklendiği gibi gelirse 2.8 milyar mesala ve temettü konusu aynı kalırsa ne olur. kar düşer 1 milyar enf. muh. sonrası ve temettü dağıtmıcam derse ne olur. kar düşer ve birde temettü dağıtcam derse neolur.

Sayfa 489/507 İlkİlk ... 389439479487488489490491499 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •