Sayfa 425/507 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475 ... SonSon
Arama sonucu : 4055 madde; 3,393 - 3,400 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

Sayın Maslak1 akşam akşam buraları kütüphane yapmış
    Çok teşekkür ederim bilgiler için. Ayrıca şirketin yıllarca emek verip milyonlarca dolar para harcayıp yatırım yaptığı ve henüz kasasına tek kuruş girmeyen biyoteknoloji yatırımını hatırlattığı için. Gerçekten bazen algılara yenik düşüyoruz ve Devaya sınıf atlatacak bu büyük yatırımı ya unutuyoruz ya da yeterince önemsemiyoruz.

2. Şirketin gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaması sebebiyle bir yaptırım yaptırabilirmiyiz bunun önüne geçmek için spkya şikayet ya da cimere bu tarzda ? Meksikada satışların başlamış olması önemli bir gelişme ama kap atılmıyor. Şirket Hollanda da yeni şirket kurmuş bir açıklama yapılmadan sadece şirket genel bilgi formunda yayınlıyorlar. Uğurkaptan burda yazmasa ben ne oldugunu farketmemiştim kapta genel bilgi attılar sanmıştım. Önce kap atıp Şirketimizin Yurtdişi faaliyetlerini geliştirmek için hollandada şirket kurulmuştur faaliyetleri en kısa sürede başlayacaktır diye öncesinde kap atıp sonra şirket bilgi formu göndermeleri gerekmiyormu?

Yarın bir gün bioteknolojik ilaç geliştirdiğinde de biz forumdan öğreneceğiz tickk takip ettiğimizden lakin piyasa öğrenemeyecek yine.. Sadece bilançodan bilançoya kar artışını görebiliyorlar.
    Son düzenleme : rodrigo44; 21-02-2024 saat: 11:26.

Alta destek yazdıkça yapıştırdı elime 18000 lot
    Ama geri alamazsın açık değil haberin ola

4.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Şirketin gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaması sebebiyle bir yaptırım yaptırabilirmiyiz bunun önüne geçmek için spkya şikayet ya da cimere bu tarzda ? Meksikada satışların başlamış olması önemli bir gelişme ama kap atılmıyor. Şirket Hollanda da yeni şirket kurmuş bir açıklama yapılmadan sadece şirket genel bilgi formunda yayınlıyorlar. Uğurkaptan burda yazmasa ben ne oldugunu farketmemiştim kapta genel bilgi attılar sanmıştım. Önce kap atıp Şirketimizin Yurtdişi faaliyetlerini geliştirmek için hollandada şirket kurulmuştur faaliyetleri en kısa sürede başlayacaktır diye öncesinde kap atıp sonra şirket bilgi formu göndermeleri gerekmiyormu?

Yarın bir gün bioteknolojik ilaç geliştirdiğinde de biz forumdan öğreneceğiz tickk takip ettiğimizden lakin piyasa öğrenemeyecek yine.. Sadece bilançodan bilançoya kar artışını görebiliyorlar.
    Ürünleri çıkarsın da kapta değil de bilançoda görelim

Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku
    Sayın Maslak1 akşam akşam buraları kütüphane yapmış
    Çok teşekkür ederim bilgiler için. Ayrıca şirketin yıllarca emek verip milyonlarca dolar para harcayıp yatırım yaptığı ve henüz kasasına tek kuruş girmeyen biyoteknoloji yatırımını hatırlattığı için. Gerçekten bazen algılara yenik düşüyoruz ve Devaya sınıf atlatacak bu büyük yatırımı ya unutuyoruz ya da yeterince önemsemiyoruz.
    Şu bir gerçek , Sn Maslak beni çok etkiliyor , yatırım kararlarımda . Fintweet aleminde de bir sürü eli yüzü düzgün kişiyi takip ediyorum , Sn Ali Öztürk ( cautionary ) bunlardan biri.

En zor olay, yatırım kararlarını tek başına kimseden etkilenmeden alabilmek , ne kadar finansla ilginiz bilgi birikimiz olsa bile mutlaka sizi kararınızı destekleyecek birilerine ihtiyaç duyuyorsunuz , tabi bu fenomenler mal pazarlayanların peşinden koşmak değil , bir şirket ilgili paylaşılan söylemlerin ne kadar doğru olduğunu araştırmak , kendi bilgi birikiminizle analiz etmeniz gerekiyor . Bunun içinde mutlaka kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Ben yıllarca kredi tahsis birimlerinde çalışmış bir bankacı emekliyim (eyt) , bilanço ve gelir tablolarını , nakit akım tablolarını iyi analiz ederim . Ama ben mevcutu değerlendiriyorum ve fiyatlar genelde mevcut finansalların içinde oluyor . Eğer çok iyi analizciler doğru hisseyi seçebilseydi tüm muhasebeciler zengin olurdu derler . Yada faaliyet raporlarını okumak değerli ama bunu herkes okuyor , hisse senedi seçmek oldukça riskli bir karar olduğunu bilerek işin matematik boyutunu biliyorsanız , geri kalan kısmı psikoloji ile alakalı bence .

Sn Maslak a burada ücretsiz bilgi paylaşımları için tekrar teşekkür ediyorum .

Sevgilerimle

6. İlaç sektörüne ABD'den 200 milyar dolarlık fırsat

ABD'de imzalanan Enflasyonu Düşürme Yasası'na değinen Kalafat, kanun kapsamında yeni bir fiyatlamaya geçildiğini söyledi. Kalafat "ABD, yasa ile yeni nesil ilaç üretimine başlayacak. Dolayısıyla, birinci nesil, küçük moleküllü ve eski ekol ilaçların üretimini durduracak. Bu kapsamda yaklaşık 100-200 milyar dolarlık ilacı yurt dışından tedarik edecek. Bu anlamda Hindistan ön plana çıkıyor. Yasa çerçevesinde Türk ilaç firmalarının pozisyon alması için devlet desteğine ihtiyaç var. Devlet desteğiyle ABD'de 1-2 yıl kalabilirsek, bu pazarın devamlı tedarikçisi oluruz" diye konuştu.

https://www.google.com/amp/s/www.inb...lik-firsat/amp

Devlet desteksiz 3 4 ay içinde abd'de 2 ayri ilac icin ruhsat alan deva dan kimsenin haberi yok tabi

7. Değerli bilgiler için teşekkürler Sn. Maslak1. Gerçekten hazine değerinde.

Geçmişe doğru yazılanları okudum. Devada yeni pozisyon almaya başladım. Nick'imden de belli olacağı gibi eski ALARK yatırımcısıyım. 4 TL'lerden toplamıştım. Sonra ARDYZ topladım. 5.20 - 7.00 aralığından. Şimdi sıra devada

Piyasa kısa vadede kördür ama uzun vadede şirkete kayıtsız kalmayacaktır.

Bu arada, şirketin vergi dairesine sunacağı mali tablo için bir süre var mıdır? Şubat sonu gibi mesela?

8.  Alıntı Originally Posted by ALARK Yazıyı Oku
    Değerli bilgiler için teşekkürler Sn. Maslak1. Gerçekten hazine değerinde.

Geçmişe doğru yazılanları okudum. Devada yeni pozisyon almaya başladım. Nick'imden de belli olacağı gibi eski ALARK yatırımcısıyım. 4 TL'lerden toplamıştım. Sonra ARDYZ topladım. 5.20 - 7.00 aralığından. Şimdi sıra devada

Piyasa kısa vadede kördür ama uzun vadede şirkete kayıtsız kalmayacaktır.

Bu arada, şirketin vergi dairesine sunacağı mali tablo için bir süre var mıdır? Şubat sonu gibi mesela?
    Hoşgeldiniz 4 dönemlerde geçici vergi verilmiyor yerine nisanda kurumlar vergisi verildiğinde 4 dönemi kapsayan mali tablolar olarak veriliyor dolayısıyla şirketler şubat ayında vergi dairesine bilanço sunmayacaklar.

Sayfa 425/507 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •