Sayfa 180/507 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280 ... SonSon
Arama sonucu : 4050 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Çok özür dileyerek sormak istiyorum

Yeni çıkan ilacın özelliği

Yani tedavi alanı nedir acaba

Yani şekere yönelik mi,kansere yönelik mi vs demek istiyorum

2.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    Çok özür dileyerek sormak istiyorum

Yeni çıkan ilacın özelliği

Yani tedavi alanı nedir acaba

Yani şekere yönelik mi,kansere yönelik mi vs demek istiyorum
    googledan:

"Apixaban, kalp kapakçığı hastalığından kaynaklanmayan atriyal fibrilasyonu (kalbin düzensiz atması, vücutta pıhtı oluşma olasılığını artırması ve muhtemelen felce neden olması durumu) olan kişilerde felç veya kan pıhtılarının önlenmesine yardımcı olur."

benzer işi gören mğleküllere göre üstünlüğü hakkında hekim ortaklar daha doğru bilgi verebilir.

benim bilgime göre ; temel ayırdedici tarafları var.. o nedenle de sadece kardiyoloji değil, tüm ilaç arasıdna en çok satan 10 ilaç arasında.. deva için yeni bir tedavi alanı değil; zaten olduğu bir tedavi alanın en yeni JENERİK ilaçlarından birini (en çokmsatanı) lanse etmiş oluyor..

bu bilgileri firmanın yatırımcıya doğrudan antlaması ve ticari değerini, potansiyelini anlaması gerekiyor.. firmadan bunu bekliyoruz..

Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    Formumuzun üstatlarını bayagı bir heycanlı gördüm ve bende gelecek için ümitvar oldum ve hemen 2 binlot ilave yaptım. Henüz fiyat ucuz ne olur ne olmaz. Sonakalmayalım dedim.
    Fiyatın ucuz olduğu biraz göreceli bir kavram ..

Düşük f/k nın sebebi esasen net karın yapısından kaynaklı . Yani 6 aylık net karın 659 mio tl net karın 248 mio tl si kur farkı gelirlerinden kaynaklı , bu da karın %38 ini oluşturuyor. Çok büyük bir rakam . Yani kurun stabil olduğu dönemlerde , bu kur karlarının tek yada bir kaç seferlik olduğunu düşünürsek , kur farkından arındırılmış 6 aylık 411 mio tl net kar var , bu da 6 aylık net kar marjını %34 den %21 seviyesine düşürür. F/k yı da 8,5 seviyesine çıkarır .

Saygılarımla

Alıntı Originally Posted by value investor Yazıyı Oku
    Fiyatın ucuz olduğu biraz göreceli bir kavram ..

Düşük f/k nın sebebi esasen net karın yapısından kaynaklı . Yani 6 aylık net karın 659 mio tl net karın 248 mio tl si kur farkı gelirlerinden kaynaklı , bu da karın %38 ini oluşturuyor. Çok büyük bir rakam . Yani kurun stabil olduğu dönemlerde , bu kur karlarının tek yada bir kaç seferlik olduğunu düşünürsek , kur farkından arındırılmış 6 aylık 411 mio tl net kar var , bu da 6 aylık net kar marjını %34 den %21 seviyesine düşürür. F/k yı da 8,5 seviyesine çıkarır .

Saygılarımla
    Sayın investor, sundugunuz bilgi gerçekten çok degerli, Dikkat etti iseniz yeni ilaçların devreye girmesini kastederek ümitvaroldum diyorum, bunlardan elde edilecek gelir sonrası bence alım için geç olabilir.Burada mesleki olarak eczacı veya doktor olupta üretimle ilgili bilgiler veren üstat arkadaşlar var birde şizin gibi bilanço inceleyen , elde edilen gelirin faliyettenmi yoksa deger artış kazancımı ona dikkat eden sizin gibi degerli arkadaşlar var. Şizler gerçekten çok degerlisiniz . Saygılar bizden

5. Yine milleti gazlayın bakalım tıpkı aylardır yaptığınız gibi
    Diğer hisselere yağmur gibi para yağarken sizin topraklar neden kurak
    Tüm orta ve üst kağıtlar her günü yüzde 5/10 primle kapatırken siz kaç aydır neden 34.5/35.5 arasında gidip geliyosunuz
    Keşke ilaç mümesilleri bazı doktorlar borsadan anlamadıklarını kabul etselerde hissede rahatlasa

6.  Alıntı Originally Posted by MR.BROWN Yazıyı Oku
    Yine milleti gazlayın bakalım tıpkı aylardır yaptığınız gibi
    Diğer hisselere yağmur gibi para yağarken sizin topraklar neden kurak
    Tüm orta ve üst kağıtlar her günü yüzde 5/10 primle kapatırken siz kaç aydır neden 34.5/35.5 arasında gidip geliyosunuz
    Keşke ilaç mümesilleri bazı doktorlar borsadan anlamadıklarını kabul etselerde hissede rahatlasa
    MR.BROWN demokratik hakkına saygılıyım ama insanları gerçekten sıktın , bıktırdın. Bir araba dolusu laf edildi sana be kardeşim burada biraz yüzün olsun artık yazmaya. Diyeceğini zaten dedin anladık , bıkmadın toksiklik yapmaya.

7. mr Brown gayet açık degilmi, 2 yıldır bedavadan yükü taşıttıklarından malı almadan götürmüyor,

8. Siz hissenizin bu halinden mutlu olduktan sonra diyecek bir şey yok
    Yaşasın ilaç mümessilleri

Saygılar

Sayfa 180/507 İlkİlk ... 80130170178179180181182190230280 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •