Sayfa 279/507 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379 ... SonSon
Arama sonucu : 4049 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    bilanço kacinda gelir
    bilanço tarihini bilmem de, sadece döviz pozisyonundan 400 milyon kambiyo karı gelmesi lazım

2.  Alıntı Originally Posted by marv Yazıyı Oku
    bilanço tarihini bilmem de, sadece döviz pozisyonundan 400 milyon kambiyo karı gelmesi lazım
    Dövizden okadar gelirse zaten kendi işinden 444 milyon kar ediyor geçen çeyrekten bu çeyrege en kötü aynı gelir bir düşüş olacagını sanmam arttırmasını beklerim ki hadi secimden sonra kur yükseldi 1 ay biraz karı düşmüş diyelim kötüyü düşünelim beklentimizin üstü gelirse mutlu oluruz zaten aracı kurumların bir beklenti acıkladıgı falan yok bu hisseye.

444 milyon ilk çeyrek karı 400 milyon bu ceyrek gelse = 844 arkadaşın dediği 400 milyonuda kötüsünü hesap edelim 300 diyelim 1.1 milyon tl minimum kar beklentisi ortaya cıkıyor. ( en kötü benim beklentim bunun altında gelen karlar üzer) bu zamlarla birliktede 4. çeyrekte minimum 3 milyar tl kar beklerim ozmnda özkaynakları 7.5 milyar tlye cıkıyor şuanki piyasa değeri 11milyar tl. nerden baksak ucuzmuyuz ucuzuz ama gitmiyor buda bir gerçek endeksin çok gerisinde şuan endekse göre 90 tl olması gerekirdi ama 60 tlyi geçemiyoruz.

dün attığım mailede cevap gelmedi bu arada 24 saat geçti cevap gelirse sizlerle paylaşacagım

3. https://www.google.com/amp/s/amp.oda...iyor--81730486

Katar ilac dağıtım sirketini satin alıyormuş oda tv iddiasi

Ne olurdu sanki ilaç dağıtım sirketi değilde üreticisini alsaydi oda deva olsaydi hayat bayram olsaydı

4.  Alıntı Originally Posted by marv Yazıyı Oku
    Marttaki zam yeni yansıyacak,3 çeyreğinde son zamlar,o kadar stok bakalım tutabileceklermi
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

5.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    https://www.google.com/amp/s/amp.oda...iyor--81730486

Katar ilac dağıtım sirketini satin alıyormuş oda tv iddiasi

Ne olurdu sanki ilaç dağıtım sirketi değilde üreticisini alsaydi oda deva olsaydi hayat bayram olsaydı
    Selcuk ecza deposu kap atarak haberi yalanladı

6.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Marttaki zam yeni yansıyacak,3 çeyreğinde son zamlar,o kadar stok bakalım tutabileceklermi
    870 ile 1000 lyr arası kar diyerek sallıyorum
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

7.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    870 ile 1000 lyr arası kar diyerek sallıyorum
    1 milyar liranın altı çok kötü bir kar rakamı olur. Tahminim 1.25 milyar kar.

8.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    1 milyar liranın altı çok kötü bir kar rakamı olur. Tahminim 1.25 milyar kar.
    Benzer tahminde bulunmusuz Birde şöyle bir durum var 1. Ceyrekte favok 630 milyondu bilanconun dipnotlarinda bulamadim ama diğer firmalarin acikladigina göre tek seferlik deprem vergisi alınmış ilk çeyrekte devada 150 milyon tl vergi ödemiş ilk çeyrek belki tek seferlik deprem vergisinden dolayi yüksektir bu ceyrekte böyle bir vergi yükü çıkmazsa dahada iyi bir bilanço görebiliriz.

Sayfa 279/507 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •