Sayfa 95/506 İlkİlk ... 45859394959697105145195 ... SonSon
Arama sonucu : 4042 madde; 753 - 760 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

https://www.reuters.com/business/hea...nz-2021-12-03/

Pfizer ilacı XELJANZ/tofacitinib ın 2020 cirosu 2.44 milyar dolarmış. Bu da gayet iyi ciroya sahip. Bu şekilde ilaçlar geldikçe,artık patentin ne zaman dolacağı konusuda önemini yitiriyor. Nasılsa bir süre sonra ardı ardına ilaçlarımız piyasaya sürülecek.

Bu arada WORLD MEDICINE a ait DORZAMED /dorzolamid göz damlası jenerik ilaçmış.Sanırım tek ilaç olmasından dolayı dikkatimden kaçmış.

2.  Alıntı Originally Posted by KANYON Yazıyı Oku
    üSTADIM gün sonu AKD atabilirmisin?
    Buyrun

3.  Alıntı Originally Posted by MR.BROWN Yazıyı Oku
    Yok bitmedi
    Bitmediği içinde tahtacı hiç 2 günden fazla 32.5 üzeri kapanış yapmadı. Onaya hiç getirmedi
    yanlız paylaştığınız derinlikler çok aldatıcı olabilir çünkü tahtacılıkta ilke pastada ayak izi bırakmamaktır isteyen tahtacı yabancı gibibde dışardan alabilir
    Tabii bunlar tekniğin temeli
    Her gönderime bir cevap yazdınız Düşmanısınız herhalde bu kağıdın

4. Üye emojisi üzerine basılır, açılan ekranda sağ üst köşe "üç nokta" sembolüne basılır "engelle/yoksay" seçilir.
    Mutluluk üç tık kadar yakın.

5. Derinlikerler üstadım; Teşekkürler....

Herkese Günaydınlar.
    Sayfada faydalı bilgi ve haberler paylaşan arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum. Bir de topikte şarlatan ruhlu tipler var herkes biliyor onları dikkate almayalım, kendileri çalıp söylesinler..
    Cari SPK mevzuatı çerçevesinde, asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz. LUKIANOS

Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    kanun gereği ilk jeneirkle orijinalin fiyatı kısa sürde aynı noktaya geliyor (orijinal ilaç da fiyatını deva seviyesien çekiyor).. Devanın tek yapması gereken, şimdiye kadar yaptığı gibi mümessilerle hekim ziyaretinde molekülü ve kendi markasını hekime anlatmasıdır..

bir de şöyle bir resmi ayrımcılık var: reçetelem ekranında hekimler bu molekülü reçetelediğinde, hekime ürünün yerli muadili olduğuna dair uyarı ekranı geliyor.. emin olmadığım bu bilgiyi burdaki hekim ortaklarımızdan biri daha önce teyit etmişti.. hala auynı olup olmadığını hekim ortaklarımız teyit edebilir.

ama asıl değerli olan, mümessilerin hekimleri ziyaretleri ve o ziyaretlerde molekülü ve markayı tanıtmalarıdır..
    Bir sonraki aşama da sanırım fiyatlama konusu ( Siz önceki yazınızda bahsetmiştiniz).Geçici veya tamamen pazardan çıkış ile sonuçlanma ihtimali..

7.  Alıntı Originally Posted by ugurkaptan Yazıyı Oku
    Bir sonraki aşama da sanırım fiyatlama konusu ( Siz önceki yazınızda bahsetmiştiniz).Geçici veya tamamen pazardan çıkış ile sonuçlanma ihtimali..
    doprudur; özellikle; satış fiyatı 1000 tl, 10.000 tl gibi çok yüksek rakamlarla olan bir ilaç piyasadan yok oluyorsa, başka ve büyük pazardaki "fiyatı korumak" için TRde piyasadan çıkıyor olma ihtimali artar.. istisnai durumlar hariç, bir kutu ilacın fabrika üretim maliyeti (sınai maliyet, SMM) 1000 TLleri falan bulmaz.. 20 bin TLlik rivelime rakibi pazardan çıkıyorsa, amaç başka ülkede fiyat korumak, kutu satış adedinin aşırı düşmesi vb gibi sebeplerdir.

10-15 tllik ilaç piyasadan yok oluyorsa, bu durumda sorun büyük ihtimal maliyettir. çünkü, 10 TLlik ilacın içine su ve karbonat da koysanız, ambalaj maliyeti, lojistik, depolama, finansman, sigorta, genel üretim gideri vbyi karşılamanız zorlaşır..

Sayfa 95/506 İlkİlk ... 45859394959697105145195 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •