Sayfa 305/505 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405 ... SonSon
Arama sonucu : 4036 madde; 2,433 - 2,440 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Hedef portfoy 2. hisse senedi fonu agustos ayında en çok aldıgı 2. hisse deva olmuş fonun %7 karşılığı küçük bir fon ama yinede fonların ilgisinin olması güzel gelişmeler.

Osmanlı portfoyde agustosta deva agırlıgını arttırmış.

Bilançoyu gören kurumsallar pirana gibi yapışmış
    + Osmanlı Portföy'de Ağustosta en çok alınan hisseler arasında..

2.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Sayın sayılar1 foruma bir canlılık getirdiniz benimde sizlerin görüşüne saygım var ayrıca emeğinize sağlık mesai harcayıp araştırmışsınız detaylı bir şekilde.
    Devada bunların ruhsatını bekliyor Ay başında Novartisin ilacını satışada cıkardı Revopag 4 bin tl kutu fiyatı ama bilemiyorum ilaçlara cok hakim olmadıgım için Sayın Uğurkaptan ve Maslak1in görüşlerini merak ediyorum bu konuda
    Çok kısa paylaşayım bildiklerimi:
    İlk sıradaki ürünün Saba tarafından ruhsatı alındı, son yazdığım gönderide mevcut. Saba ilaç adı DAPLİG.
    İkinci sıradaki ürün Deva tarafından 2015 yılında ruhsatı alınmış bir ürün, XOLADOR.
    Üçüncü sıradaki ürün bahsettiğiniz 23.06.2023'te Deva tarafından ruhsatı alınan ürün, REVOPAG. Orijinal dışında Deva 3. jenerik oldu. 2022 global cirosu 2,1 milyar dolar. Güncel Revopag kutu satış fiyatı: 4.136 TL
    Dördüncü sıradaki ürün benim de takip listemde. Henüz ruhsat alan jenerik mevcut değil. 2022 cirosu 5,8 milyar Euro ile önemli bir ürün. 25mg formu 30 tablet olarak 620 TL.
    Beşinci sırada bulunan molekülde Nobel ve Biem bu sene ruhsatları aldı. Yıllık 0,4 milyar Euro satış yapıyor orijinal ilaç. Dünyada jenerikler artmış, patent sona ermiş olabilir.
    Altıncı sıradaki üründe Abdi İbrahim ve ilko ruhsatları aldı. Takip ediyorum bunu da. Bizim tarafta henüz ses yok. Pfizer'de satışları düşüyor. 2,5 milyar dolara ulaşmıştı orijinal ilaç 2021'de. 2022'de patentler bitmeden 1,8 milyar dolara düşmüş satışlar.
    Son sıradaki ürün için de henüz bir jenerik ruhsat almamış. Orijinalin 2022 yıllık global satışı 0,3 milyar CHF.

3.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Az az aldım, dursun arab piyangosu neyin çıkar,dustukcede az az alırım..
    Minik minik devam..
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

4.  Alıntı Originally Posted by Sayilar10 Yazıyı Oku

Dördüncü sıradaki ürün benim de takip listemde. Henüz ruhsat alan jenerik mevcut değil. 2022 cirosu 5,8 milyar Euro ile önemli bir ürün. 25mg formu 30 tablet olarak 620 TL.
    Buraya odaklanalım o vakit henüz jeneriğide mevcut olmayan bir ürünse gayet önemli bunuda sabaya kaydırırlarsa oturup tekrar düşünüp değerlendirmeliyiz. Bu arada şirkete attıgım mailden bir cevap gelmedi.

5.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    + Osmanlı Portföy'de Ağustosta en çok alınan hisseler arasında..
    İş portföyün bir fonunun 670 bin lot aldığını paylasmisti bir ortağımız.

IHT (iş yatirim ihracatçı şirketler fonu)da Ağustos ayinda devadaki paylarini arttirmis 217 milyon tl büyüklüğün bir fon %4.93 pay ile en cok aldığı 4. Hisse deva

ilk 7 ay da toplam ihracat 0,7 gerilemiş
    ilaç sektörü ihracatını % 26.2 artırmış
    Deva ilk altı ayda kutu bazında
    16.9 büyürken
    ilaç sektörü % 6.02 büyümüş
    yani sektör ayrışmış
    Deva daha da ayrışmış
    tüm rahatsızlıklara rağmen !
    ağustos ve eylül
    zamlı satışlar ve de güçlü stok
    etkisi fazlasıyla görülecek
    finans yönetimi konusunda başarı
    yeni çıkılacak borçlanmada
    iş-yat yetkili
    yenilgi yılları, iyi bir okuldur

7. Çaya bugun %15 gelen zam ile beraber son 100 günde %100 zam gelmiş. ilaca 2023 yılı içinde yapılan zam %30,5 insan sağlıgını hiç düşünmüyorlar dünyanın en ucuz ilacı ülkemizde bukadarda devlet baskısı olmamalı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,118
    Orçay.ın sahipleri kimdi...

Sayfa 305/505 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız