Sayfa 339/505 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439 ... SonSon
Arama sonucu : 4036 madde; 2,705 - 2,712 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Bilanço mükemmel gelse düşmesine mani bi durum bilmiyorum, kendi çalıp kendi oynuyor
    doğru tespit
    tahtada satmak için değil sattırmak için mücadele var
    Eylül de ağrı kesicilerde ve kalp damar ilaçlarındaki gerileme
    toplamı olumsuz etkilemiş ağrı kesicilerde % 44 düşüş
    var kutu bazında
    yenilgi yılları, iyi bir okuldur

2. en sevdiği teknik olan 2 li tepeden dönüş e geçti hayırlı olsun, umarım destek bulur. bilanço filan hikaye, bu hisseden olsaolsa toruna miras olur .

3. Bugun bilanço günümüydü ?

Birde 2024te enflasyon muhasebesine geçilecek diye konuşuluyor deva için olumlumu olumsuzmu bilgisi olan aydınlatabilir mi? teşekkürler.

4.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Bugun bilanço günümüydü ?

Birde 2024te enflasyon muhasebesine geçilecek diye konuşuluyor deva için olumlumu olumsuzmu bilgisi olan aydınlatabilir mi? teşekkürler.
    Konunun uzmanı değilim. Bildiğim kadarıyla yazayım.
    Stoklar, maddi ve maddi olmayan duran varlıklar kalemleri güçlü olduğu için toplam aktifler artar. Son bilançoya göre parasal olmayan aktif 6 milyar TL civarı. Karşılığında 5 milyar TL civarındaki öz sermaye de değerlemeye tabi tutulur. Duran varlıklarda yeni yatırımlar görece az değerlenirken, eski tesis ve makineler (amortisman düşmüş haliyle tabi) daha yüksek çarpanla değerlenecektir. Diğer şirketlerden farklı olarak ar-ge çalışmalarının biriktiği geliştirme maliyetleri de değerlenecektir. Nette olumlu bir aktif ve özsermaye artışı olur diye düşünüyorum.

Ancak operasyonel performansın enflasyon muhasebesi altında olumsuz etkileneceğini düşünüyorum. Şirket 120 gün civarında vade ile çalışıyor, bu da parasal ve değerlenmeyen bir aktif ortaya çıkarıyor. Esas ciddi sıkıntı stok tarafında. Son rasyolarda 264 gün stok tutma süresi görünüyor. Bu stoklar değerlendikten sonra brüt kar marjı ciddi oranda gerileyecektir diye düşünüyorum.

55 yıldır yani 1968 den beri İSO 500 listesinde kesintisiz yeralan 19 sanayi kuruluşuna ödül verilmiştir. Deva olarak yerimizi almışız . Yanılmıyorsam İK ve Gelişim Direktörümüz Gülcan Gümüş hanım temsil etmiş.
    Akşam da bilanço açıklanacak, hayırlı olsun.

https://www.capital.com.tr/haberler/...-kurulusa-odul

Alıntı Originally Posted by Sayilar10 Yazıyı Oku
    Konunun uzmanı değilim. Bildiğim kadarıyla yazayım.
    Stoklar, maddi ve maddi olmayan duran varlıklar kalemleri güçlü olduğu için toplam aktifler artar. Son bilançoya göre parasal olmayan aktif 6 milyar TL civarı. Karşılığında 5 milyar TL civarındaki öz sermaye de değerlemeye tabi tutulur. Duran varlıklarda yeni yatırımlar görece az değerlenirken, eski tesis ve makineler (amortisman düşmüş haliyle tabi) daha yüksek çarpanla değerlenecektir. Diğer şirketlerden farklı olarak ar-ge çalışmalarının biriktiği geliştirme maliyetleri de değerlenecektir. Nette olumlu bir aktif ve özsermaye artışı olur diye düşünüyorum.

Ancak operasyonel performansın enflasyon muhasebesi altında olumsuz etkileneceğini düşünüyorum. Şirket 120 gün civarında vade ile çalışıyor, bu da parasal ve değerlenmeyen bir aktif ortaya çıkarıyor. Esas ciddi sıkıntı stok tarafında. Son rasyolarda 264 gün stok tutma süresi görünüyor. Bu stoklar değerlendikten sonra brüt kar marjı ciddi oranda gerileyecektir diye düşünüyorum.
    Teşekkürler güzel bilgiler için .
    Ayrıca , Gen ilaç ruhsat değerlemesi yapmıştı yakın zamanda , öz kaynakları arttırmaya yönelik. Deva böyle bir şey yapar mı sanmıyorum . Yine, ar-gede devam eden projeler, medya yolundaki yönetim binası arsası , ve diğer arsaları ile birlikte tarihi maliyetler ile defter değerinde duran makine ve ekipmanları enflasyon farkı kadar bir değerlemeye konu olur ama yine de gerçek değeri yansıtmazlar. Tabi bunların aktif kalitesi anlamında bir faydası yok , şirkete nakit girişi sağlamayan bu tür bir öz kaynak artışı sadece pd/dd aşağı çekecek , diğer taraftan stoklarda değerlemenin firmanın smm maliyetlerini yukarı çekeceğini böylece brüt kar marjlarını aşağıya çekmesiyle firmanın cari F/k oranının yukarıya çıkacağını düşünüyorum , burada önemli olan enf muhasebesinin 2024 yılından itibaren vergisel bir sonuçlarına bakmak gerekecektir.

Sevgilerimle .

https://insight.rpxcorp.com/litigati...ments/15434110

31 Ekim tarihinde Adrenalin® nin ABD satışı konusunda mahkemeye şikayet konusu olmuşuz. Devanın ABD pazarına yönelik çalışmalarını görünce mutlu oluyorum. Umarım daha önce forumda yazılananların yanına yeni ruhsatlar izinler ekleriz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,118
    Matriks Bilanco
    @MatriksB
    ·
    13d
    DEVA Konsolide 2023/9 Aylık
    Net Kar (Ana Ort.):1,931,894,115 #DEVA