Sayfa 93/508 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon
Arama sonucu : 4062 madde; 737 - 744 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. İlaç üretim endeksi 2021 Ocak ayına göre 2022 Ocak ayinda %15 daralmış.
    Devanin ARGE işleri gayet iyi gidiyor ama ilaç endüstrisi kan ağlıyor artık farkına varın bunun.
    Enflasyonist ortamda yilda 1 kez zam alan sek batar batar batar.
    Biliyorsunuz temel analiz sektör incelemesi ile başlıyor . İlac sektöründe sıkıntılı olduğu için daha detayına bakmıyor .
    Nezman deva ihracatını buyutur ozaman birşeyler olur .

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    Mazinin enkazları arasında kaldı o kural
    Yok bitmedi
    Bitmediği içinde tahtacı hiç 2 günden fazla 32.5 üzeri kapanış yapmadı. Onaya hiç getirmedi
    yanlız paylaştığınız derinlikler çok aldatıcı olabilir çünkü tahtacılıkta ilke pastada ayak izi bırakmamaktır isteyen tahtacı yabancı gibibde dışardan alabilir
    Tabii bunlar tekniğin temeli

3.  Alıntı Originally Posted by derinlikler Yazıyı Oku
    üSTADIM gün sonu AKD atabilirmisin?
    Cari SPK mevzuatı çerçevesinde, asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz. LUKIANOS

4.  Alıntı Originally Posted by garipy Yazıyı Oku
    İlaç üretim endeksi 2021 Ocak ayına göre 2022 Ocak ayinda %15 daralmış.
    Devanin ARGE işleri gayet iyi gidiyor ama ilaç endüstrisi kan ağlıyor artık farkına varın bunun.
    Enflasyonist ortamda yilda 1 kez zam alan sek batar batar batar.
    Biliyorsunuz temel analiz sektör incelemesi ile başlıyor . İlac sektöründe sıkıntılı olduğu için daha detayına bakmıyor .
    Nezman deva ihracatını buyutur ozaman birşeyler olur .

2021 yılında ilaca % 20 zam yapıldı senin teoriye göre devanın 2021 yılında batması gerekiyordu tam tersi oldu karlılığı ve bürüt kar marjı arttı analiz bu ise mantıken hisseyi satmış olmalısınız peki neden satmadınız yada sattığınız bir hissede neden mesai harcıyorsunuz. ilaç işverenleri sendikası verilerine göre ocakta artış görünüyordu verilerini nereden aldınız kontrol etmenizde fayda olabilir.

5. Arkadaş sektör sıkıntılı . Şuan ben karşıt yatırım olduğunu düşünüyorum . Sektör kötü iken olumsuz fiyatlanan şirketi ucuzken alıyorum . Kısa vade beklentim yok . Sizin gibi portföyümde tek şirkette yok . Bırakın artık şu tahtacı spek işini . Sektörde işler iyi gitmiyor ve bu durum fiyatlamaya etki ediyor.

Dikkat edin sektör diyorum sektör .
    Devanin brüt kar marjı artıyor eve nitelikli ürün satisi ciro içerisinde payı arttığı için artıyor . Ama ciro büyümesi 2021 de hayal kırıklığı oldu.
    Sektörün pmi , kapasite kullanım oranlarını takip etmenizi öneririm.
     Alıntı Originally Posted by kontraatak Yazıyı Oku
    2021 yılında ilaca % 20 zam yapıldı senin teoriye göre devanın 2021 yılında batması gerekiyordu tam tersi oldu karlılığı ve bürüt kar marjı arttı analiz bu ise mantıken hisseyi satmış olmalısınız peki neden satmadınız yada sattığınız bir hissede neden mesai harcıyorsunuz. ilaç işverenleri sendikası verilerine göre ocakta artış görünüyordu verilerini nereden aldınız kontrol etmenizde fayda olabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by kontraatak Yazıyı Oku
    Bahsedilen, üretim endeksi...ben de buna şaşıranlara şaşıyorum...maliyetin bu kadar arttığı yerde, üretim miktarı tabii ki azalacaktı.herkes şubatta gerçekleşecek zammı beklemiştir yeni üretim planları için.

senin bahsettiğin ise kutu satışı ve tl olarak ciro artışı, bunlarda da büyük artışlar oldu..önemli olan da bu zaten...yoksa üretimde çeşitli sıkıntılar nedeniyle sert düşüş ve yükselişler olabilir.

Artık başlığın da keyfi iyice kaçtı, yeni yetme troller yanında, yıllardır başlıkta olanlardan bile tuhaf yazılar okuyoruz. ben bir süre sessiz moda alıyorum kendimi.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Devanın CPhI listesinde molekülünü ürettiği ve ruhsat sırasını bekleyen ürünleri.

https://www.cphi-online.com/live/sea...chtype=product

Listede yeralan JARDIANCE aşağıdaki listeye göre 4 milyar dolar ciro ile ilk 50 de..
    https://www.drugdiscoverytrends.com/...armaceuticals/

Sayfa 93/508 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •