Sayfa 154/505 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254 ... SonSon
Arama sonucu : 4036 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. 2019 10 haziran'da hisse $0.96, bugün $1.88

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,050
    02.01.2008 zirve 6.15 USD
    09.06.2022 kapanış 1.85 USD

Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Bırakın artık şu 10 kat gitmiş hisse laflarını . Şirketin işleri sektörün durumundan dolayı kötü gidiyor. İlk çeyrekte gördük marjlarin daraldigini bu çeyrek belkide daha kötü olacak . Bütün girdileri ( hammadde , enerji, pazarlama vsss) 18 liralık eurodan hesaplanıyor. Ama sattığı ürün 6 liralık eurodan hesaplanıyor. Başka neden aramaya gerek yok . İhracatta da ilk çeyrek hayal kırıklığı olunca durum bu . Uzun vadede illaki performansını gösterecek ama bu koşullarda işi çok zor.
    - ilaç Euro kuru zammı
    - ihracat patlaması
    - dominant bir ürün çıkarması
    Oyunu değiştirir.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Günlüklerdeki destekler bitti.. bir adım geri çekilip haftalıklara bakarsak, 31.98 deseteğine çarptık.. kırılması halinde yeşil pembe aktif hale gelebilir..

Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

5. Arkadaş senin okuduğunu anlama sorunum mu var
    Ben aldım çok dertliyim mi demişim yoo
    Hisse elimde yok ama 24 lirayken aldım 30 lirayken satmışım aynı dönem 11.15 den Mercan Kimya aldım ahdım var Mercan la Deva aynı fiyata gelince Mercanları satıp Deva alacağım
    O yüzden aracı kurumu arayıp rahatsız etmeye gerek yok
    Bu hissede kendimden başkasının söz hakkı olmadığını zanneden bi kaç tip vardı sanırım yorum yapmaya yüzleri yok ya da tatildeler reklam parası ezmekle meşguller

Alıntı Originally Posted by velay Yazıyı Oku
    Hocam, adamların 3 sene evvel 3 liraya aldığı kağıdı 30 liradan alırsan bağırırsın, onlar da bağırsın istiyorsun. Niye bağırsın, adamın hava yollarına, sabancıya, endekse vah tüh etmesi için aya kadar yol var. Aracı kurumuna sor, ona katlanmış kağıdı on katından aldım, ne yapmalıyım diye, onlar sana anlatır.

6. Mercan kimya'da beğendiğim kesinlikle takip edilmesi gereken bir hisse.

Geçmiş maç şöyle bitmiş. Deva eksik kadrosu ile şöyle bir puanlama almış.

Elbette geleceği göstermez, elbette yatırım tavsiyesi de değildir!
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

7. yazmıyım diyorum ama malesef mecbur kaldım, 3 tl den 30 tl ye gelmiş dediğiniz kağıt, pandemi öncesi 11.24 dü, o günden bugüne bir çok kağıt 10-15 kat arttı, kağıdın önceki yıllardaki fiyatına bakılarak işlem yapılmaz, bilançosu ve faaliyetlerine göre yatırım yapılır. ona bakarsınız birçok kağıt 2010 yılı öncesi 0.10 kuruş ama şimdi 100 tl geçti bu kağıtların ve hala bu kağıtlar artmaya devamm ediyor. kağıt sığ ve spekülasyona müsait bir kağıt, ayrıca ilaç işiyle uğraştığı için ölmeyecek bir sektör, böyle kağıtlara sabit getirili hisseler diyebiliriz.

Alıntı Originally Posted by velay Yazıyı Oku
    Hocam, adamların 3 sene evvel 3 liraya aldığı kağıdı 30 liradan alırsan bağırırsın, onlar da bağırsın istiyorsun. Niye bağırsın, adamın hava yollarına, sabancıya, endekse vah tüh etmesi için aya kadar yol var. Aracı kurumuna sor, ona katlanmış kağıdı on katından aldım, ne yapmalıyım diye, onlar sana anlatır.

Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    Mercan kimya'da beğendiğim kesinlikle takip edilmesi gereken bir hisse.

Geçmiş maç şöyle bitmiş. Deva eksik kadrosu ile şöyle bir puanlama almış.

Elbette geleceği göstermez, elbette yatırım tavsiyesi de değildir!
    Sayın aokan, yukarıdaki tabloda deva iyi görünüyor ama mercn kimyayı bilanço olarak inceleyince durum mercn lehine degişiyor. Biraz önçe fiyat zıplamasını görmüşsünüzdür , ben 12,5 binlot alınca zıpladı. isterse hoplasın ben aldım. Ben pek anlamam pekte araştırmak için vakit bulamadım Ne ürettigini biliyormusunuz? Burada sizin uyarınız dikkatimi çekti hemen bilançolarına baktım. Birde ne göreyim? Bizim deveci deva asıl faliyetinden 5 TL yi zor kazanır mercn 5 TL yi ana faliyetinden havada karada kazanır. Bunların işletme sermayesinin 240 milyonu öz kaynak devanın patronu gibi finanscı degiller Tuttukları kredi borç miktarı az. Yatırım tavsiyesi degildir.
    Son düzenleme : hasan polat; 10-06-2022 saat: 13:42.

Sayfa 154/505 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •