Sayfa 181/506 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon
Arama sonucu : 4041 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Değerli ortaklar önümüzde 2 seçenek var...1 cisi oldukça birikmiş Kar'ın usulünce yurt dışına tranferi bunun için tek yol yüksek bir temettü verilmesi......2 cisi ise şirketi yüksek bir değer üzerinden SATABİLMEK adına % 1000 ve üzeri bedelsiz verilerek karın sermayeye eklenmesi.Bu iki yoldan birisini seçecekler ve bu yola gideceklerdir ki hangisi olursa olsun biz yatırımcı ortakların mutlak menfaatinedir umarım uzuunnn süre bu hissede olmamızın karşılığını bizler hepimiz alacağız diye düşünüyor ve bekliyorum sevgili dostlarımızın da görüş ve düşüncelerini bekliyorum,ayrıca by brawn'i geldiyse forma vakit yaklaşmıştır diyorum.saygılarımla YTD

5 10 kutu daha ilaç gelsin

Godot gelmeyecek😂

3. Kapanışa 13-14 gün var ama 2022 yılındaki en düşük döviz katkısı 3. çeyrekte olacak. Hissenin hareket edememesinin nedeni bence bu. Daha önce de söyledim TL aleyhine olan hareket bence bir süre için bitti. Şirketin en büyük zaafı bu şu anda.

4.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Kapanışa 13-14 gün var ama 2022 yılındaki en düşük döviz katkısı 3. çeyrekte olacak. Hissenin hareket edememesinin nedeni bence bu. Daha önce de söyledim TL aleyhine olan hareket bence bir süre için bitti. Şirketin en büyük zaafı bu şu anda.
    Yahu sanki kur uçarken hareket etti de, bir yıldır tl bazlı buralardayız işte..dolar bazı yarıya indi...endeks satış yerken, dünyada resesyon, stagflasyon vs varken çıkmayacaksa, ne zaman çıkacak. ben 6 ay daha sabrederim, Nisan da 50 tl altında olursa her türlü vedalaşırım..2019 dan bu yana taşıyorum...23 yıllık borsacılık hayatımda en uzun süre taşıdığım hisse oldu.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Sene sonunda 2023/1 çeyrek gelecek zammı satın alır hisse fiyatı biraz yukselir . Sonra temettü kararı gelir ve hisse eski fiyatına geri gelir.
    artık anlaşıldı ki 300-400 tane argeci sabah akşam tavla oynuyor. 2-3 senedir 1 tane yüksek cirolu ilaç çıkarmadılar. İhracat desen artacagina kan kaybediyor . İçerde istediğin kadar satış yap marjlar daraldı .
    Bende uzun süredir hissede beklemekten de disarda beklemeyi tercih ediyorum. Hisseye karşı algı okadar bozuk ki olumlu gelişmeler olsa bile çabucak fiyatlamaz . Alamak için zaman verir diye düşünüyorum.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by garipy Yazıyı Oku
    Sene sonunda 2023/1 çeyrek gelecek zammı satın alır hisse fiyatı biraz yukselir . Sonra temettü kararı gelir ve hisse eski fiyatına geri gelir.
    artık anlaşıldı ki 300-400 tane argeci sabah akşam tavla oynuyor. 2-3 senedir 1 tane yüksek cirolu ilaç çıkarmadılar. İhracat desen artacagina kan kaybediyor . İçerde istediğin kadar satış yap marjlar daraldı .
    Bende uzun süredir hissede beklemekten de disarda beklemeyi tercih ediyorum. Hisseye karşı algı okadar bozuk ki olumlu gelişmeler olsa bile çabucak fiyatlamaz . Alamak için zaman verir diye düşünüyorum.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Eastpharma,deva holding,saba ilaç şirketlerinin yönetim kurulu Philip Haas ve Mesut Çetin den oluşuyor. O kadar çalışan ar-geci,depo,mali,idari işlerden fason üretim adı altında kaç kişi çalışıyor onu bilmek lazım.aşağıda 2021 yılı saba ilacın genel kurul tutanağına göre 108 milyon kar etmiş.Devletten teşvik vergi indirimi her türlü imkanı fason üretim adı altında saba ilacın faydasına kullanılması akla geliyor..
    Son düzenleme : DUABI; 16-09-2022 saat: 20:42.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yahu sanki kur uçarken hareket etti de, bir yıldır tl bazlı buralardayız işte..dolar bazı yarıya indi...endeks satış yerken, dünyada resesyon, stagflasyon vs varken çıkmayacaksa, ne zaman çıkacak. ben 6 ay daha sabrederim, Nisan da 50 tl altında olursa her türlü vedalaşırım..2019 dan bu yana taşıyorum...23 yıllık borsacılık hayatımda en uzun süre taşıdığım hisse oldu.
    üstadım sizi bile bezdirmiş hisse. Artık bizim de düşünme vaktimiz gelmiş anlaşılan. Sayıgılar

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Endeks ile korelasyonu sıfır olan bir hisse senedi. Yan hisseler zaten bu süreçte gitmiyorlar. Ancak her ne kadar kur karının da etkisi yüksek olsa bile kur karından arındırılmış olarak da gerek öz kaynak karlılığı gerekse net kar marjı çok yüksek olan bir şirket. Sorun şirketin finansal yapısında değil , sorun malesef patron da . Yatırımcıya düşmanca tavır sergileyen , şirketin faaliyetleriyle ilgili herşeyi gizli tutan , biyoteknoloji yatırımlarını bile sayın patronun y.dışına verdiği bir söyleşide yatırımcının duyduğu bir yapı. Patron zaten eski bir borsacı . Ben bu şirketin satılana kadar çok baskılanacağını düşünüyorum , umarım yanılırım . Yoksa bu şirket 375 mio usd piyasa değeriyle işlem göremez , görmemeli.

Sevgiler

Sayfa 181/506 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •