Sayfa 450/507 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500 ... SonSon
Arama sonucu : 4055 madde; 3,593 - 3,600 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Emeğinize sağlık sayın KAFASINAGÖREYAZAN

2.  Alıntı Originally Posted by deniz güneş Yazıyı Oku
    Bazı yabancı ilaç şirketlerinin

piyasadan belli oranda çekilmesi az da olsa etkilemiştir
    yerli ve yabancı ayrımı var. %17 kutu bazlı düşüş yerli yabancı, iki kategoride de aynı gibi.

İlk yazıda da belirttim, 2023 ocak verisi ilaç zammı sonrası birikmiş bir talep vardı...zaten 2023 aralığa göre kutu bazlı düşüş yok 2024 ocak'ta.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Şu alınan ruhsatlara bakınca ne kadar değerli bir şirket ama amalarıda çok olan bir şirket..
    1 Saba başımızın belası ayağımıza bağ oluyor sürekli
    2 İmtiyaz konusu
    3 Şirketin kap bildirimi konusunda aşırı cimri oluşu.
    1-devanın ciro sunun %10 unu geçmediği sürece sıkıntı yok.
    2-bence tweeter hüstadlarının abartısı
    3- bence gerçek etki buradan geliyor, sadece kap değil, şirket kendini gizlemeye çalışıyor, sanki yasa dışı iş yapıyorlar

bu arada ilacın çıkarılması büyük olay, ama pazar payı alması, ciro yapması farklı bir süreç...geçen yıl davul zurnayla konfetilerle karşılamıştık sutesgo yu, geçen yıl 6 ay satışta kaldı, ne sattı belli değil. ama bilançodan ilk10 a giremediği belli oluyor, belki de hiç giremeyecek.

özetle, her çıkardığın ilaç piyasada hak ettiği payı alacak diye bir kural da yok(pazarlama faaliyeti, kaçıncı jenerik, doktorların tercihleri, sempatileri vs hepsi etkili)
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. @kafasınagöreyazan,

eğer olumlu/olumsuz herhangi bir dönüş olmazsa, tehdit içerikli ikinci bir mail atılabilir bence...spk, cimer, sağlık bakanlığı vs her türlü kamu kuruluşu nezdinde şikayette bulunacağım, ayrıca genel kurula avukatımla katılacağım filan

pek takacaklarını sanmıyorum, yine de yatırımcı bu konuyu takip ediyor mesajı verilmiş olur aslında

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    @kafasınagöreyazan,

eğer olumlu/olumsuz herhangi bir dönüş olmazsa, tehdit içerikli ikinci bir mail atılabilir bence...spk, cimer, sağlık bakanlığı vs her türlü kamu kuruluşu nezdinde şikayette bulunacağım, ayrıca genel kurula avukatımla katılacağım filan

pek takacaklarını sanmıyorum, yine de yatırımcı bu konuyu takip ediyor mesajı verilmiş olur aslında
    muhtemel cevap vermeyecekler önce cimer üzerinden spk şikayet edeceğim sonrasını avukata sorarız

6.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    muhtemel cevap vermeyecekler önce cimer üzerinden spk şikayet edeceğim sonrasını avukata sorarız
    Emeğiniz için bir ortak olarak teşekkür ederim.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    özetle, her çıkardığın ilaç piyasada hak ettiği payı alacak diye bir kural da yok(pazarlama faaliyeti, kaçıncı jenerik, doktorların tercihleri, sempatileri vs hepsi etkili)
    Pazara ne kadar çok yeni ürün çıkarırsa okadar ciroyu olumlu etkiler. Saba ayağımıza bağ oluyor derkende bundan bahsetmek istemiştim aslında Saba küçük bir ilaç şirketi Lakin tüm ar-ge devaya çalışsa katmerli daha güzel olurdu bizim için. Ama yapacak bir şey yok şirket eşit bir şekilde ürün portfoyunu geliştirmeye çalışıyor 2 şirketinde diye düşünüyorum.

Yüksek temettü vermeye başlarsa tüm algılar değişir. Bu senede para değerli temettü vereceğini sanmıyorum. Dün 270 milyon tllik bono ödemesini gerçekleştirdi. Bundan önceki 2 ödemeden önce tekrar bono borçlanıp ödemeyi öyle yapmıştı. Bu sefer direk ödedi. Bu oranlardan çokta borçlanmak istemiyorlar gibi algıladım ben

8. Herkese iyi hafta sonları,
    https://invst.ly/13rll8
    Yükselen kanalını kırdıktan sonra 200 günlük hareketli ortalamasına yaklaşınca dönmeye çalışıyor.
    80,50 leri geçemezse 200 günlüğüne ( 74,25 tl ) ye , oradan aşağı kırarsa 70,30 tl ye yönelecektir. Teknik bu şekilde,
    temeli zaten sizler anlatıyorsunuz.

Sayfa 450/507 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •