Sayfa 14/505 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 4036 madde; 105 - 112 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Ağustos / 21 sgk reçete sayısı 38 bin tutar 6 milyar çok yüksek rakam. 2020 4. Çeyrek ortalama reçete sayısı 28bin ve tutarı 4.1 milyar . Devanin 2020 4. Çeyrek cirosu 541 milyon .

Bu veriden tahminde bulunacak olursak Ağustos tan başlayan reçete ve tutar büyümesi 4. Çeyrekte devam ettiği varsayımı ile 4. Çeyrekte SGK değerleri ortalama 40 bin reçete 6.5 milyar tutarina ulaşmış olabilir.

Geçen yılki ortalama 4.1 milyar yani %50-55 ciro artışı demek oluyor.

Devaninda cirosunun aynı oranda arttığını düşünecek olursak 810-820 milyon ciroya ulasabiliriz . %34 kar marjı ile 275 milyon faaliyet karı oluşabilir .

Sayın @Maslak1 , @Yarımada ve diğer ortaklar ne dersin rakamlara.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by garipy Yazıyı Oku
    Ağustos / 21 sgk reçete sayısı 38 bin tutar 6 milyar çok yüksek rakam. 2020 4. Çeyrek ortalama reçete sayısı 28bin ve tutarı 4.1 milyar . Devanin 2020 4. Çeyrek cirosu 541 milyon .

Bu veriden tahminde bulunacak olursak Ağustos tan başlayan reçete ve tutar büyümesi 4. Çeyrekte devam ettiği varsayımı ile 4. Çeyrekte SGK değerleri ortalama 40 bin reçete 6.5 milyar tutarina ulaşmış olabilir.

Geçen yılki ortalama 4.1 milyar yani %50-55 ciro artışı demek oluyor.

Devaninda cirosunun aynı oranda arttığını düşünecek olursak 810-820 milyon ciroya ulasabiliriz . %34 kar marjı ile 275 milyon faaliyet karı oluşabilir .

Sayın @Maslak1 , @Yarımada ve diğer ortaklar ne dersin rakamlara.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sayın garipy, 2021 yılın Q4ü geçen yılın aynı dönemine göre 10, 11 ve 12. ayların pazar TL büyümeleri sırasıyla şöyle: %46, %46, %41.

ÖNEMLİ: bu rakamlar iç piyasa beşeri ilaç serbest eczane rakamlarıdır. Bunlar haricinde deva için şuna da bakın (ki her firmada bu başlıklarda satış yoktur):
    1-devlet mazlzeme ofisi (DMO) ihale,
    2-DMO dışı ihale (belki hala vardır; bu segmenti iyi bilmiyorum)
    3-ihracat,
    4-hayvan sağlığı,
    5-diğer/kolonya/OTC (OTCde şu anda çok az sayıda aktif ürünümüz var)
    6-son 1y - 2 yılda portföye yeni giren işimiz: gaviscon'dan elde edilen fason üretim ücret gelirleri.. bu iş yenidir..reckitt benckiser için üretmeye başladık.. bu bilgiyi de kapta yayınlamadılar ve hatta "kime fason üretim yapmaya başladınız" diye soran arkadaşa da "ticari sır" dediler ama bir ortak rekabet kurulu belgelerinden görmüş ve benle de paylaşmıştı: https://www.rekabet.gov.tr/Karar?kar...6-b24f90a0d1d3 ... ürün ilk 100 içindedir. devanın kalitesinin değeri açısından da sembolik değeri yüksektir).. fason ücretleri genellikle çok yüksek olmaz ama anlaşma içeriğini okursanız referans değerinin çok yüksek olduğu görülür.. belki de kap gerektiren bir konu değildir. muhakeme edemedim.. (not: yeni fabrika yatırımın başlaması ve bitiyor olması, geliştirilen her yeni molekül kesinlikle kap konusudur.. bundan şüphem hiç olmadı / şüphem yoktur)

3. Coseblar 85 mcg/43 inhalasyon tozu sert kapsül 30 Luk ve coseblar 85 mcg/43 inhalasyon tozu sert kapsul 90 Lik ruhsatı alınmış hayırlı olsun.

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sn Uzmanaslan, sözünü ettiğiniz ilacın fiyatına bakmak için google'da arattım, bir şey bulamadım.
    Yazım

5.  Alıntı Originally Posted by toprak34 Yazıyı Oku
    Sn Uzmanaslan, sözünü ettiğiniz ilacın fiyatına bakmak için google'da arattım, bir şey bulamadım.
    Yazım
    Ben de pek bir şey bulamadım.etken maddesi indakaterol glikopironyum bromid içeren inkaranto diye bir ilaç gördüm arimed ilacın 30 ligin fiyatı 143 TL

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. https://www.apotheke-adhoc.de/nachri...chstumsplaene/

şöyle bir haber var , bilginize.

Türk bilim insanlarının kansere karşı geliştirdiği ilaç klinik aşamaya geçti https://m.ensonhaber.com/gundem/turk...-asamaya-gecti

Böyle bir haber var. Kanser ilacı olunca Deva nın payı varmıdır acaba?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by ysn94 Yazıyı Oku
    Almanya'daki iştirakin başına çok tecrübeli birini getirdiler. Hayırlı olur inşallah.
    Attached Images Attached Images

Sayfa 14/505 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •