Sayfa 35/505 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon
Arama sonucu : 4036 madde; 273 - 280 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Deva yönetiminin Borsadan çıkma gibi niyetinin olduğunu sanmıyorum öyle olsaydı 2008 yılında halka açıklık oranı %6 idi çok kolaylıkla çıkarlardı bunlar uluslararası trader zamanı gelince şov yapacaklar kendilerini bundan mahrum etmezler ayrıca hiçbi tahtacı deva'ya bulaşamaz cunki başına gelecekleri biliyor hisselerin tamamı borsada satılabilir tiptedir adama feleğini şaşırtırlar philip haas nasıl sabırla satacağı günü bekliyorsa bizde bekleyeceğiz

2.  Alıntı Originally Posted by GeleceğinYatırımcısı Yazıyı Oku
    Deva yönetiminin Borsadan çıkma gibi niyetinin olduğunu sanmıyorum öyle olsaydı 2008 yılında halka açıklık oranı %6 idi çok kolaylıkla çıkarlardı bunlar uluslararası trader zamanı gelince şov yapacaklar kendilerini bundan mahrum etmezler ayrıca hiçbi tahtacı deva'ya bulaşamaz cunki başına gelecekleri biliyor hisselerin tamamı borsada satılabilir tiptedir adama feleğini şaşırtırlar philip haas nasıl sabırla satacağı günü bekliyorsa bizde bekleyeceğiz
    Ayrıca, borsadan çıkmak üzere hisse toplamak gibi bir girişimleri olursa, muhtemelen bizim hisse fiyatlamaları 100lü fiyatları epey geçer.. zira, uzun süre hisseden vazgeçmeyecek bir yatırımcı grubu var.. bunların önemli kısmı 4 liralarda uzun süre beklemişken, 36 liraya kadar giden yolda sabırla beklemesini bildiler..

şirketi uluslararası arenaya satış için çıkardıklarında; çok çok iyi pazarlayacaklarına emin olmalıyız. 10 yıl önceden bugünün ar-ge ve ürün lansmanlarını planlayan, şirketi yeniden inşa ederken sabırla tuğla üzerine tuğla koyarak 10 yılda buraya getiren, küllerinden yeniden doğurtan ekibin , şirket satışını tesadüfi fiyatlamalara göre yapacağını hiç zannetmeyelim. PH'ın, "bis yaptığı" (alkışlarla sahneye tekrar davet gerektiren performans) zaman, o zaman olacaktır. PHın asıl uzmanlığı budur zaten. zamanlama konusunda hiç bir tahminim yoktur. zamanlamayı, faniler dünyasında, muhtemelen sadece PH ve fondaki önemli ortaklar biliyordur.

o güne kadar karşımızda bizi sıkıntıya sokacak 2 konu vardır:

1-şirketin bize bilgi vermemesi: bu konu bist fiyatlamasında kuvvetli psikolojik baskı kuruyor. ben dert etmiyorum çünkü şirketi halka açık bilgilerden yeteri kadar yorumluyor ve anlıyorum..

2-ola ki 1-2 yıl daha düşük oranlı temettü dağıtımı olursa; bireysel yatırımcı bunu eleştirmeye devam edecektir (haksız değiller). benim hesabım şudur: kar ve nakit, aşırı derecede biriktiğinde; ya temetttü dağıtmak zorunda kalacak yada şirket satın alacaktır. bu kadar karı, organik büyümenin ihtiyaç duyduğu işletme sermayesi absorbe edemez. 2021 dahil 3 yılda 4 milyar TL kar ettiğini tahmin edersek (mevcut pazar dinamikleri bozulmazsa bunu muhtemel görürüz sanırım), ya bunun sadece 600 milyon TLsi ile yetinecek ya da bize de yüklü temetttü verecek. kalan 3.4 milyar TL mevcut bilançodan fazlası ile taşacaktır.. tek istisnası, bir başka şirketi satınalmasıdır (TRde veya TR dışında). o da ayrı bir fırsat penceresi doğurur..

Alıntı Originally Posted by GeleceğinYatırımcısı Yazıyı Oku
    Deva yönetiminin Borsadan çıkma gibi niyetinin olduğunu sanmıyorum öyle olsaydı 2008 yılında halka açıklık oranı %6 idi çok kolaylıkla çıkarlardı bunlar uluslararası trader zamanı gelince şov yapacaklar kendilerini bundan mahrum etmezler ayrıca hiçbi tahtacı deva'ya bulaşamaz cunki başına gelecekleri biliyor hisselerin tamamı borsada satılabilir tiptedir adama feleğini şaşırtırlar philip haas nasıl sabırla satacağı günü bekliyorsa bizde bekleyeceğiz

1992 de Singapur uçağında okuduğu borsa dergisinden Türkiye deki pazarın yüzde 90 düştüğünü gören Hass, Türkiye ye yatırım yapmaya başlar... Garanti bankası kağıtları alarak imkb ye giren, keskin düşüşte topladığı hisselerden bir yıl olmadan 1 koyup 10 kazanan Haas ın kaderi de, geleceği de artık Türkiye dir...

O güne kadar Türkiye hakkında bilgisi yoktur ama o günden sonra Türkiye sevdalısı kesilir. Burada evlenir, yerleşir. 2006 da aldığı Devayla sağlık sektörüne adım atar.

Sermayesini temsil eden hisse senetlerinin de Garanti de olması bir tesadüf değildir.

Ben borsaya kote olmaktan çıkar demedim , mümkün olsa çıkardı dedim , çünkü fili dolaşımdaki %17,76 yı taşıyan yatırımcıları bilgilendirme konusunda oldukça ketumlar. Diğer taraftan da kar da imtiyazlı hakları olması %17,76 yı çok düşünmediklerini gösteriyor. Ben burada temettüye değil sermaye getirisi yüksek olan firmada büyümeye odaklandım , karını öz kaynaklara ekleyip bununla organik yada inorganik büyümeye devam ederek şirketin piyasa değerini yükselterek satışa hazır hale getirmesini süresiz vadede bekleyeceğiz.
    Saygılarımla

4. https://www.haberturk.com/pfizer-dan...-gelir-3339074

tek bir hastalık üzerine, sadece 2 ürün (aşı + ilaç) toplamında şimdiye kadar elde edilmiş en büyük ciro büyük ihtimalle budur.

"....
    Açıklamada, Kovid-19 aşısından bu yıl 32 milyar dolar ve Kovid-19 hastaları için geliştirilen "Paxlovid" antiviral ilacından 22 milyar dolarlık gelir sağlanmasının öngörüldüğü bildirildi...."

paxlovid, büyük ihtimal; tüm dünyada 2022nin en çok satan ürünü (ilaç segmentinde; aşı hariç) olur..

MSDnin molnuppiravir adlı covid-19 ilacı da global ilk 20de olur:

https://www.cnbc.com/2022/02/03/merc...s-q4-2021.html

5. "Yapılan düzenleme ile biri akciğer kanseri tedavisinde kullanılan akıllı ilaç, diğeri albinizmli kişilerin güneş ışınlarından korunmak için kullandıkları koruyucu kremler olmak üzere 2 yerli ilaç geri ödeme kapsamına alındı. "bizimle ilgisivarmıdır acaba?

6.  Alıntı Originally Posted by value investor Yazıyı Oku
    1992 de Singapur uçağında okuduğu borsa dergisinden Türkiye deki pazarın yüzde 90 düştüğünü gören Hass, Türkiye ye yatırım yapmaya başlar... Garanti bankası kağıtları alarak imkb ye giren, keskin düşüşte topladığı hisselerden bir yıl olmadan 1 koyup 10 kazanan Haas ın kaderi de, geleceği de artık Türkiye dir...

O güne kadar Türkiye hakkında bilgisi yoktur ama o günden sonra Türkiye sevdalısı kesilir. Burada evlenir, yerleşir. 2006 da aldığı Devayla sağlık sektörüne adım atar.

Sermayesini temsil eden hisse senetlerinin de Garanti de olması bir tesadüf değildir.

Ben borsaya kote olmaktan çıkar demedim , mümkün olsa çıkardı dedim , çünkü fili dolaşımdaki %17,76 yı taşıyan yatırımcıları bilgilendirme konusunda oldukça ketumlar. Diğer taraftan da kar da imtiyazlı hakları olması %17,76 yı çok düşünmediklerini gösteriyor. Ben burada temettüye değil sermaye getirisi yüksek olan firmada büyümeye odaklandım , karını öz kaynaklara ekleyip bununla organik yada inorganik büyümeye devam ederek şirketin piyasa değerini yükselterek satışa hazır hale getirmesini süresiz vadede bekleyeceğiz.
    Saygılarımla
    Sirketi satarken, imtiyazli A tipi hisseleri 1900 milyon, adi B tipi hisseleri 100 milyon olmak uzere 2 milyara sattim diyebilir mi?

Alenan Turkiyede diyemez,SPK bunu sorgular.Ama Cayman adalarında kurulu şirket olduğu için satışı düşük gösterip farkını yurtdisinda off-spor hesabına alabilir.Zaten birbirlerinin içine geçmiş ortaklık yapısına bakarsanız bunu kolaylıkla yaparlar.

8.  Alıntı Originally Posted by velay Yazıyı Oku
    Sirketi satarken, imtiyazli A tipi hisseleri 1900 milyon, adi B tipi hisseleri 100 milyon olmak uzere 2 milyara sattim diyebilir mi?
    Diyemez spk var , rk var.

Sayfa 35/505 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •