Sayfa 492/506 İlkİlk ... 392442482490491492493494502 ... SonSon
Arama sonucu : 4041 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by kazanmaliyim Yazıyı Oku
    şubat ayında Deva hissesi taşıyan 17 fondan 15 tanesi satış yapmış. mart ayının verileri de önümüzdeki haftaya belli olur...
    https://www.ekonomim.com/kose-yazisi...-donemi/736980

Bizim hisse özelinde değil genel bir fonlarda mevduata geçiş varmış. Likiditesi fazla olmayan bir hisse oldugumuz için bizdeki fon çıkışlarını ağır hissettik.

2. dün açıklanan sahol mali verileri: piyasa profesyonellerinin çok önemli kısmı (anlayanı da ben görmemişimdir ama vardır) enflasyon muhasebesini anlamamış. bunu anlamandan hedef fiyatlar verilmiş.. 3-4 olduğu zannedilen fk, oysa ki; 11-12 aralığındaymış..

aracı kurum ve bankaların değerleme bölümleri mutlaka konu hk kendilerini eğitmeliler,

ayrıca; mutlaka mali tablo dipnotlarında şirketin net parasal olmayan poziyon bilgisi verilmeli ve o poziyonun her %10luk enflasyonda ne kadarlık parasal kar/zarar yazdığıracağı beyan edilmeli.. aynen, döviz pozisyon bilgisinde yapıldığı gibi..

belki de 100lerce analistle sahola bakan piyasa, saholu enflasyon muhasebesi bakımından anlamadıysa (en azından bir kısmı anlamadı), 3-5 analistin baktığı devayı pek bir kimsenin enflasyon etkisini doğru tahminleme ihtimali çok ufaktır.. oysa, akbankın parasal zararını düz bilançodan görmek çok zor değildi..

tahmin ederim, zoren de akenr gibi aynı nedenle (büyük tutarda parasal gelir yazmış) altına hücüm ve ponzi game kervanına bugün katılabilir..

merakla bekliyorum..

3.  Alıntı Originally Posted by kazanmaliyim Yazıyı Oku
    şubat ayında Deva hissesi taşıyan 17 fondan 15 tanesi satış yapmış. mart ayının verileri de önümüzdeki haftaya belli olur...
    https://anlikfon.com/hisselerin-fonl...ki-dagilimlari

ben de burdan mart başlarında açıklanan verilere göre 17 görüyorum.. bu 17 rakamı, "top 80"de.. devanın, bist 100 dışı olmasını düşünürsek, profesyonel yatırımcılarının ilgisi yüksek olmuş diyebiliriz.. ilaççılar arasında en çok ilgiyi toplayan olmuş.. öte yandan, 17 fondan 15 fonun çıkış yapması da büyük çıkıştır.. veriyi nereden görüyorsunuz?

4.  Alıntı Originally Posted by kazanmaliyim Yazıyı Oku
    dediğiniz veri taksaslarla pek uyumlu görünmüyor 29.02.2024 tarihi itibariyle yatırım fonlarının toplam takası 3.434.697 lot imiş dün itibariyle toplam fon takası 2.827.892 ye düşmüş 606.805 lot düşüş olmuş % 17 lik bir düşüş olmuş siz 17 fondan 15 i satış yapmış yazmışsınız ne verisi bu nereden edindiniz yazarsanız seviniriz bugünde fon takaslarda 200 bin lot civarı bir düşüş bekliyoruz pazartesi garanti yarımın sattığı malların yatırım fonu satışı olduğunu düşünüyoruz onlar bugün takastan düşecek yani bugün itibariyle yatırım fonu takası 2,6 milyon lota düşecek yani dolaşımdaki 35 milyon lot olduğunu düşünürsek yatırım fonları % 7,4 civarına düşecek bist 100 den çıkmadan önce yatırım fonları 5 milyon ile 5,5 milyon lot arası takası oluyordu. bazı fonlarda çok pis işler dönüyor tahta yapıcılarla fon yöneticileri arasında çok kötü ilişkiler var patlama yapacak hisselerde patlamadan hemen önce fonlarn boşalttığını uzun süre yatay giden hisselerde fonların yatay dönemde çok yüksek mal taşıdığını görmek mümkün oluyor buda dip not olarak aklınızda bulunsun.
    Son düzenleme : KAFASINAGÖREYAZAN; 03-04-2024 saat: 10:04.

5.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    bist 100 den çıkmadan önce yatırım fonları 5 milyon ile 5,5 milyon lot arası takası oluyordu.

Çok uzağa gitmeye gerek yok olayların ilk başladığı tarih 11. ay ilk yüksek faiz artışı ogün yatırım fonlarında 4.9 milyon lot vardı şuan 2.8 milyon lot gözüküyor anlık. Garantinin son satışıyla dediğiniz gibi 2.6 milyon lota inerler.

Kurumsala kurban gitmişiz.

6.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    https://anlikfon.com/hisselerin-fonl...ki-dagilimlari

ben de burdan mart başlarında açıklanan verilere göre 17 görüyorum.. bu 17 rakamı, "top 80"de.. devanın, bist 100 dışı olmasını düşünürsek, profesyonel yatırımcılarının ilgisi yüksek olmuş diyebiliriz.. ilaççılar arasında en çok ilgiyi toplayan olmuş.. öte yandan, 17 fondan 15 fonun çıkış yapması da büyük çıkıştır.. veriyi nereden görüyorsunuz?
    Sizinde paylaştığınız linkteki listelenen 17 fonun içeriğine, fintables üzerinden bakıyorum. Bu 17 fonun 15 tanesi şubat ayı içinde deva hissesini azaltmış. Top 80 fon içinden 17 fonda var, burada listelenmeyen fonlarda da olabilir... Doğru mu anlıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by kazanmaliyim Yazıyı Oku
    Sizinde paylaştığınız linkteki listelenen 17 fonun içeriğine, fintables üzerinden bakıyorum. Bu 17 fonun 15 tanesi şubat ayı içinde deva hissesini azaltmış. Top 80 fon içinden 17 fonda var, burada listelenmeyen fonlarda da olabilir... Doğru mu anlıyorum.
    Ben de bu şekilde takip ediyorum. Maslak1 in paylaştığı adreste bazen güncelleme gecikebiliyor. Bu günlerde mart ayına ilişkin değişimleri de açıklayacak fonlar, orada son durumu görebiliriz.

Mesela önceki ay IHT, sıfırlamıştı pozu. Büyük bir fon ve bu nedenle fonun %3 ü bile olsa, pozu kapayınca kağıt kendine gelemedi.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. cuma garantiden 190 bin lot satan yatırım fonuydu dünün takasında gördük pazartesi garantiden 183 bin lot satan emeklilik fonuymuş bugün emeklilik fonu takasından düştü emeklilik fonu takasında 251 bin vardı bugün 68 bine düştü son durum güncel takas rakamları emeklilik fonu 68.289 lot yatırım fonu 2.827.892 lot kalmış

Sayfa 492/506 İlkİlk ... 392442482490491492493494502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •