Sayfa 500/506 İlkİlk ... 400450490498499500501502 ... SonSon
Arama sonucu : 4041 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1. Rekabet Kurulu, Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve GlaxoSmithKline hakkında yürütülen soruşturmayı, idari para cezası uygulayarak uzlaşma ile sonlandırdı

Rekabet Kurumu (RK) internet sitesinde yayınlanan açıklama aşağıda bulunuyor:

Rekabet Kurulunun 09.11.2023 tarihli ve 23-53/1004-M sayılı kararı uyarınca yürütülmekte olan soruşturma kapsamında; Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve GlaxoSmithKline İlaçları Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından Kurulun ara kararlarına istinaden gönderilen uzlaşma metinleri neticesinde, rakipleriyle iş gücü piyasasında birbirlerinin çalışanlarını işe almamaya yönelik olarak centilmenlik anlaşmaları yapmak ve rakipler arası rekabete hassas bilgi değişimi yapmak suretiyle anlaşma/uyumlu eylem içerisinde oldukları ve bu yolla 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4. maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle GlaxoSmithKline İlaçları Sanayi ve Ticaret AŞ'ye 33.321.564,11-TL, Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ'ye ise 184.363.976,71-TL tutarında idari para cezası uygulanmasına ve 09.11.2023 tarihli ve 23-53/1004-M sayılı Kurul kararı ile yürütülen soruşturmanın anılan teşebbüsler bakımından uzlaşma ile sonlandırılmasına karar verilmiştir.

2.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    resesyon kaynaklı psikolojik zorunlar artar (geliri azalan veya işini kaybeden insanların mutsuzlaşması, kaygı artışı, depreseyon vb).. hatta psikosomatik şikayetler de başlar (psikoloji kaynaklı şikayetler; örneğin, abartılan ağrı, boşaltım sistemi şikayettleri, kardiyoljik şikayetler, hipokondriyasi vb).. neyse, özeti: resesyon oldu diye, kutu tüketimi azalmaz.. fiyat (devlet bütçesi vb) konusu ise, ayrı konudur ve fiyat konusu zaten diptedir.
    Yakında bu hisse performansı bizide ilaca başlatacak abi

3. kağıdın artması için önemli bir sebep lazım bizim bildiklerimiz ve bizim saydığımız şeyler önemli değil. başka bir şey lazım ama ne acaba?

4. pandemi öncesi ve pandemi sonra enf. ile paramızdan 1 adet sıfır eksildiğine göre bu kağıtta alsında 70 tl değil 7 tl ile 2008 yılındaki 7 tl fiyatına düştük diyebiliriz bence.

5.  Alıntı Originally Posted by defineci Yazıyı Oku
    kağıdın artması için önemli bir sebep lazım bizim bildiklerimiz ve bizim saydığımız şeyler önemli değil. başka bir şey lazım ama ne acaba?
    muhtemelen; tek eksiğimiz, cauti ortağın belirttiğidir..

6. En önemli eksiklik şeffaf yönetim anlayışından yoksun bir kurum oluşudur. Nisan 16 ve hala bilanço yok. Ne zaman açıklanabileceğine dair bir açıklama da yok. Hisse performansı göz önünde bulundurulduğunda bu vurdumduymazlık çok sinsice ve kötücül. 81 milyonun merkez bankası bilanço açıkladı bizim ''çok ucuz'' devamız henüz açıklayamadı. 1, 1.5 ay önce soranlara çalışma yapıyoruz en kısa sürede açıklayacağız demişlerdi oysa.

7. kaç şirket kaldı açıklamayan, eğer sayısı 200 den fazlaysa önemli değil. ama 50 şirket kadar kaldıysa ve hala gelmemişse ilginç bir yönetim var .

Alıntı Originally Posted by kazanmaliyim Yazıyı Oku
    En önemli eksiklik şeffaf yönetim anlayışından yoksun bir kurum oluşudur. Nisan 16 ve hala bilanço yok. Ne zaman açıklanabileceğine dair bir açıklama da yok. Hisse performansı göz önünde bulundurulduğunda bu vurdumduymazlık çok sinsice ve kötücül. 81 milyonun merkez bankası bilanço açıkladı bizim ''çok ucuz'' devamız henüz açıklayamadı. 1, 1.5 ay önce soranlara çalışma yapıyoruz en kısa sürede açıklayacağız demişlerdi oysa.

8.  Alıntı Originally Posted by defineci Yazıyı Oku
    kaç şirket kaldı açıklamayan, eğer sayısı 200 den fazlaysa önemli değil. ama 50 şirket kadar kaldıysa ve hala gelmemişse ilginç bir yönetim var .
    223 şirket açıkladı diye biliyorum. Deva da açıklasa da belirsizlik bitse, ona göre devam yada tamam diyebilse yatırımcısı.

Sayfa 500/506 İlkİlk ... 400450490498499500501502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •