Sayfa 431/506 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481 ... SonSon
Arama sonucu : 4041 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by value investor Yazıyı Oku
    Gen İlaç ın piyasa değeri 720 mio usd geldi ( %8 primli ).

Biz yatay kalmayı bırak her gün %1 aşağıya gidiyoruz ... (530 mio usd piyasa değeri )

İkisinin finansallarına bakıyorum genil 720 mio usd olduğu yerde bizim 2,5 mia usd olmamız lazım ..

Bu ralli de çöp alsam giderdi , bu deve gitmedi. Allah bildiği gibi yapsın seni deva ..

Genil sadece bugun ilk alan 2 kurum toplam 1 milyon lot mal almışlar maalesef bizim hissemize böyle bir talep yok aksine 1 aydır sürekli satış yiyoruz..

2. bu dediklerinizden şu ortaya çıkar, bu şirketi patron satmadıktan sonra boşa bekleriz. dünyada roche, bayer gibi kral şirketlerden biri gelecek satın alacak o zaman rahata ereriz . şirketi satmak isteyeceği zaman bakalım bu fiyatlardan mı verecek ederinden mi verecek göreceğiz.

3. İş yatırım içinden geçiyor kagıdın vur tabanla 1 günde sat bitirde bizde her gün ölmektense bir gün ölelim.

Kısa vadeli bir beklentim zaten yoktu haziran gibi 120 tl üstü düşüncem vardıda endeks rallisinde görmeliydi o seviyeleri. Bizim umutlar başka bahara kaldı sanırım kısa vadeli görünüm o

4. İntikam alır gibi satıyorlar maalesef..İyice rezalete döndü konu!
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Artık belli ediyor kendini bilerek yıldırma hareketleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,118
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İntikam alır gibi satıyorlar maalesef..İyice rezalete döndü konu!
    Birileri hisseleri verin, vermezseniz böyle yaparım demek istiyor herhalde... Önceki yıllarda da yapmışlardı.
    Bilançonun iyi geldiği bizlerin artık hisse bugun tavan oldugu günleri eskilerden hatırlayanlar vardır sanırım./ytd..

7.  Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku
    Birileri hisseleri verin, vermezseniz böyle yaparım demek istiyor herhalde... Önceki yıllarda da yapmışlardı.
    Bilançonun iyi geldiği bizlerin artık hisse bugun tavan oldugu günleri eskilerden hatırlayanlar vardır sanırım./ytd..
    Ben bu tür şeylere kafa yorma taraftarı değilim.

Bezdirme hareketi var, mal toplu, kimse satmıyor, mal alamıyorlar vs vs...Valla, mal almak isteyen hisseyi yukarı götürerek %20 yükselmeden 10-15 milyon lot mal alabilir...Çok zor değil bu işler...Geçen yazmıştım, şu kadar para ile bu iş yapılır diye.

Onun dışında, belki Maslak1 den sonra bu hissedeki en eski yatırımcı benim...Maslak1 in güncel performansla çok ilgisi yok, ama ben öyle bakmıyorum...geçen yıl kendimi avuttum, durumu idare ettik..Ama bu yıldan beklentilerim çok fazla, bu yıl da bizi bezdirecekse ben veda ederim. Ya da az bir miktar bırakırım...Enf. %50 olduğu yerde 2-3 yılda alternatif maliyet çok büyüyor, öyle 10-15 sene bekleme gibi bir lüksüm yok..zaten 19-24, 5 yıl olmuş yatırımım..bir 5 yıl daha beklemem.

ben zaten orta vade 1-2 yıl bekleyen yatırımcı kategorisindeyim, sadece bu hisse ile uzun vadeci oldum, o da pişman etmeye başladı.

Öte yandan, ben olaya portföy olarak baktığım için cagr olarak, yani ort. yıllık getiri olarak bisti her yıl %20-30 yenebildim, deva ya rağmen...portföy yönetimi konusunda iyi olmasam bu kadar bekleyemezdim tabii ki.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. % 3,60 oranında düşmesinin hiç bir anlamlı nedeni yok

Şirket sürekli ilaç lisansları alıyor, bilanço beklentisi çok iyi

bazen borsamızda böyle saçma sapan fiyatlamalar oluyor işte
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 431/506 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •