Sayfa 138/166 İlkİlk ... 3888128136137138139140148 ... SonSon
Arama sonucu : 1328 madde; 1,097 - 1,104 arası.

Konu: MERIT - Merit Turizm

1. Bu şeytan oteller gazinolar kapalıyken nasıl kazanılır onu öğretiyor şu anda. Kıbrıs ingilizlere bağlansın diyen fetö sevici bir iblis olan bu zat melek gibi hisseyi ortalık malı moduna soktu. Bakalım filmin sonunda kötü yola düşen bu meleğin sonu ne olacak.

2.  Alıntı Originally Posted by harsh Yazıyı Oku
    Bu şeytan oteller gazinolar kapalıyken nasıl kazanılır onu öğretiyor şu anda. Kıbrıs ingilizlere bağlansın diyen fetö sevici bir iblis olan bu zat melek gibi hisseyi ortalık malı moduna soktu. Bakalım filmin sonunda kötü yola düşen bu meleğin sonu ne olacak.
    2020 de oteller tamamen kapalı değildi.

2020 12 aylık bilançoda her şey açık.

net esas faaliyet karı; 1.532.144 TL
    diğer faaliyetlerden gelirler; 1.993.928 TL
    toplam faaliyet karı; 3.505.399

sadece voyagerden temettü geliri 1,238,307 (finansal rapor sayfa 40)

vergiler diğer giderler vs çıktıktan sonra net karı 2.439.820 TL

bedelli onaylanır ve söylendiği gibi voyager'de yüzde 15 pay sahibi olunduğunda asıl karı o zaman yazar.

ytd

3. SPK rapor sayfa 9. Dipnotlar 4-8 İlişkili taraflardan alacaklar voyager dan 12 milyon merite aktarmış bilançoyu artıya çevirmiş ki yatırımcı hmmm bu dönemde bile artı yazan turizm şirketi sağlamdır ellaam diyerek kağıda gelsin ben de işime bakayım demiş olabilir mi? Kaldı ki 2017 dekinin nerdeyse aynısı bir bedelli başvurusunu sizce spk onaylar mı? Adamlar demez mi kardeşim madem kasanda para var neden bedelsiz yapmıyosun? Neymiş de gelen parayla voyager da pay artıracakmış ee yıllardır kazandığını madem temettü olarak dağıtmadın o zaman ufaktan voyager a olan ortaklığını artıraydın ya demez mi? Neyse umarım ben yanılırım da ky mağdur olmaz. Ytd.

4.  Alıntı Originally Posted by harsh Yazıyı Oku
    SPK rapor sayfa 9. Dipnotlar 4-8 İlişkili taraflardan alacaklar voyager dan 12 milyon merite aktarmış bilançoyu artıya çevirmiş ki yatırımcı hmmm bu dönemde bile artı yazan turizm şirketi sağlamdır ellaam diyerek kağıda gelsin ben de işime bakayım demiş olabilir mi? Kaldı ki 2017 dekinin nerdeyse aynısı bir bedelli başvurusunu sizce spk onaylar mı? Adamlar demez mi kardeşim madem kasanda para var neden bedelsiz yapmıyosun? Neymiş de gelen parayla voyager da pay artıracakmış ee yıllardır kazandığını madem temettü olarak dağıtmadın o zaman ufaktan voyager a olan ortaklığını artıraydın ya demez mi? Neyse umarım ben yanılırım da ky mağdur olmaz. Ytd.
    dediğiniz ksım zaten merit bilançolarında 2 dönemdir "İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar" kısmında görünüyordu. 14 milyon olarak.

son bilançoda ise ticari alacaklar kısmından ilişkili taraftan diğer alacaklar kısmına geçmiş.

bence bu defa 2017 senesindeki gibi değil.

bakın, voyagerde halihazırda sadece %1.89 pay sahibiyken son bilançoda 1,5 milyona yakın temettü geliri gelmiş.

bu pay yüzde 15 olursa ne olur?

voyager, pandemi yokken 400 mln üzeri kar açıklamış.

merit %15 pay sahibi olduğunda merit hanesine ne kadar kar yazar?

spk bu projeksiyonu yatırımcı lehine görmeli bence.

ayrıca, yanlış anlamayın da ilk geçen gün bedelli haberi geldiğinde başka türlü yazmışsınız.

Alıntı Originally Posted by harsh Yazıyı Oku
    Ne kadar masum bir KAP gibi gözüküyor değil mi? Spk bunu onaylar mı sizce. Bu resmen düzenbazlık. 21 eylül atılan kapı okuyun.Merit Turizm'in gündeminde sermaye artışı yok. Akabinde patron satışlarıyla hisseyi baskıla ve birileri düşükten toplasın. Sonra tavan serileriyle 70 den 270 e çıkart ve bu arada spk nın uyarı sorusuna olağanüstü bir durum yok de. Şimdi de utanmadan sermaye artırım kapı at. Bu yükseliş hareketinde hisseyi kimler almış bi baksın bakalım spk. Bundan ala spekülasyon mu olur. Üstelik Kamu aydınlatma platformuyla tescilli. Takip edeceğim bu işi. Ytd.
    sermaye artırım düşüncemiz yokken sermaye artırdı demişsiniz.

5. Babacan kardeş yazdıklarımızdan ky olumlu ya da olumsuz etkilenmesin. Kar ederlerse benim yazdıklarım zarar ederlerse sizin yazdıklarınız havada kalır. Herkes kendi kararını kendi versin. Gönlüm ky nin 3 kuruşunu 5 kuruş yapmasından yanadır. Yazdıklarımın hiçbirisi de yatırım tavsiyesi değildir.

6. Bu arada atılan bedelli kapı hakkında yazdıklarımın arkasındayım. Spk mevzuatına uygunmudur bilmiyorum ama etik olduğunu sanmıyorum.

7. Patronlar da frıldak bitmezde, pay satışı en fazla yüzde 10 yapabilir netholding..son kaldı 50 k ..bedelli onaylanır mı, netholun iştiraki voyager, bununda payı var , istirakın sermaye artırımı na burdan para koyacakmış. Onlarda oteli tamamlayacak mış...bilemedim kendi otel satın alsa olur, yatırım yapsa vs. ama spk da iştirakler için bedelli artırımı gibi bir olay kabul ediliyor mu bilmem.. yani adam gibi yap bedelli yapacaksan da..tavşanın suyunun suyu ile pilav olursa iyi olurmuş....

Sayfa 138/166 İlkİlk ... 3888128136137138139140148 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •