Special Days Image
Sayfa 158/166 İlkİlk ... 58108148156157158159160 ... SonSon
Arama sonucu : 1328 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: MERIT - Merit Turizm

1. İşte 6 aylığı da açıklamış. Sizce neden bu kadar erken?

Alıntı Originally Posted by çömez06 Yazıyı Oku
    Güzel anapazar başvurusu geldi. Anapazara geçince müşteri artar, voyager ortaklığı ile özsermayesi artar, devam.
    Ana pazara çıkabilmek için 6 aylığını ble erkenden açıkladı. Bilançodan zaten çok birşey beklemiyorduk. Küçük bir zararla ilk 6 ayı atlatmışız. Bu da 9 aylıkta karşılığın artabileceğini söylemekte.

E hadi ama artık. Pazar değişikliğinin ayak sesleri hisse fiyatında da duyulmalı artık.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik küçük yatırımcı muhabbetidir

2. 6 aylıkta daha voyager katkısı yok

Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Ana pazara çıkabilmek için 6 aylığını ble erkenden açıkladı. Bilançodan zaten çok birşey beklemiyorduk. Küçük bir zararla ilk 6 ayı atlatmışız. Bu da 9 aylıkta karşılığın artabileceğini söylemekte.

E hadi ama artık. Pazar değişikliğinin ayak sesleri hisse fiyatında da duyulmalı artık.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik küçük yatırımcı muhabbetidir
    6 aylıkta voyager, sadece sermaye artırımı taahüdü ile görülmekte. Asıl 9 aylık bilançoda o taraftaki sermaye artırımının etkisi görülecek. Bedelli karşılığı artan özsermaye artışı bu bilançoda görüşmüş. Ancak voyager in etkisi 9 aylıkta görülecek. Bu ay içerisinde muhtemeldir ki pazar değişikliği gerçekleşebilir.

Güzel günler göreceğimizi ümit ediyoruz. İnşallah diyelim

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir

3. Özsermayesi 166 milyon olmuş, ppdd 2.73 düşmüş..sermaye artışı işlenmiş. Anapazar yakında gelir ..

4. Voyager in artık yüzde 19,71 i meritin. Gelen paranın tamamını kullanmışlar. Oran

Oran yüzde 14 gibi beklenenden de yüksek. Voyager in tamı tamına yüzde 19,71 i artık Merit otelin. Gerçekten turizm sektörü bir nebze toparlanacaksa Merit için müthiş bir beklenti. Gerçek özsermaye bu katılımdan sonra belli olur ve 6 aylıktan çok daha yüksek çıkacaktır.
    Geçmiş dönemde bedelli yapıp süründüren kağıtların birçoğu bu durumu telafi etmek üzere hareketlendi. Örneğin idgyo, örneğin izmir demir çelik, örneğin dagi vs vs . Sırada neden Merit olmasın? Sadece hayaş ediyoruz. Hayal etmeye değer bir şirket olarak görüyorum. Bekliyorum.

5. hisse 5 günden bu yana düşüyordu bu habere ben fazla ilği göstermiyorum inşallah dönüş için bir bahane bir teselli olur büyük patron net topladıgın parayı bana ver bende sana iştirakimdekinden biraz pay verim demiş bu işi metro kendi arasında çok yapar hisseler kalın olduğu zaman yani zirveye çıkınca hisseler bir bininin hissesini alır...vb alınan pay nereden alınmış ona bakalım VOYAGER KIBRIS LİMİTED 1.029.297.894,23 99,58 pay net te

6.  Alıntı Originally Posted by alicingifeli Yazıyı Oku
    hisse 5 günden bu yana düşüyordu bu habere ben fazla ilği göstermiyorum inşallah dönüş için bir bahane bir teselli olur büyük patron net topladıgın parayı bana ver bende sana iştirakimdekinden biraz pay verim demiş bu işi metro kendi arasında çok yapar hisseler kalın olduğu zaman yani zirveye çıkınca hisseler bir bininin hissesini alır...vb alınan pay nereden alınmış ona bakalım VOYAGER KIBRIS LİMİTED 1.029.297.894,23 99,58 pay net te
    Selamlar.
    Tamam, ana ortak nthol merite topladığın parayı bana ver.. ben de iştiraklerimden biraz pay vereyim demiş.. Kıbrıs Voyager'in %99.02'si nthol'ün buna da tamam. Fakat bahsettiğimiz şirket Kıbrıs Voyager, nthol en son bilançosunda yaklaşık 4 Milyar öz sermayeye sahip, 7.2 Milyar varlık toplamı olan bu şirketin %19.71'inin meritte olmasının hiç mi önemi yok sizce?
    yaklaşık %20 pay ile Merit'in 46 milyon öz sermayesini yaklaşık 360 milyona çıkaracak olmasının hiç mi etkisi olmaz?
    saygılar.

7. Arkadaşlar voyager in ne olduğunu biliyorsunuz değil mi?

bu hikaye en az 5 senedir sürmekte. Bundan önceki talepleri spk ya takılmıştı. Sonra bir yöntemini buldular ve başardılar. Voyager 4 milyar özsermayesi varsa bunun yaklaşık yüzde 20 si k yapar 800 milyon. Merit sermaye kaç? 28 milyon. Özsermayenin nerelere geleceğini tahmin edin o zaman.
    Tamama 2021 turizmde zayıf bir yıl. Ancak voyager normal bir sezonda 400-500 arası kar yapan bir şirket. Ufak bir hesapla buradan yaklaşık 80-100 arası kar yazar 2021 değil ama muhtemelen 2022 senesinde. Kendi potansiyeli ve yeni otellerle birlikte muhtemel 2022 karı 100-120 aralığında olulması çok muhtemel Merit için.

İşte bu beklentilerle zaten hedefleri ana pazar bile değil yıldız pazar olduğjnu patron her fırsatta dile getiriyor.

Bekleyelim filmin sonunu görelim.
    Merit marka değeri bile 250 milyondan az değil. Bunkadar potansiyel ve fiyata kurulan baskının sonu inşallah güzel olur.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir bitmeyen küçük yatırımcı muhabbetidir.

8. nerden bileceğiz orayı bir zamanlar mesken tutan mehmet ali ERBİL ve serdar ORTAÇ A sor

Sayfa 158/166 İlkİlk ... 58108148156157158159160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •