Sayfa 54/167 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon
Arama sonucu : 1329 madde; 425 - 432 arası.

Konu: MERIT - Merit Turizm

Tuhaf bir durum var..kasa agzina kadar para dolmus.sermaye kucuk..temettu verse iyi olur.ama vermiyorum derse .sermayeye eklemesi muhtemeldir..bir an once agresif buyumesi gerekli olduguna gore..200 milyon kayitliya yaklasmasi icin .once bedelsiz sart..benim fikrim..

2. Sadece %2sine sahibi olduğu voyagerin 6.2 milyar tl net varlığı var(nthol bilançosundan ).50 milyon özsermaye yani 200 milyonluk şirket ama ne alan var ne satan gerçekten çok ilginç.

Hakim ortağın net holding olması hisse fiyatında ve alım satımında baskı yaratıyor kanaatimce, net holding topiğini incelerseniz durum daha iyi anlaşılır, yoksa hisse muadillerinin ne az 1/3 üçünden fiyatlanıyor benim hesabıma göre. Yatırım tavsiyesi değildir, birtakım izlenim ve fikirlerimi ihtiva eder.

4. Aynen Nthol laneti bu kağıda da bulaşmış.Peki birinin 188 milyon hisse var birinde 430 bin hisse bunada mı güçleri yetmiyor ilginç.

Pazarın piyasa öncesi işlem platformu olması nedeniyle 2000 lot taban satışa konulsa 5 gün taban gider gibi geliyor bana bu hisse, kaldı ki kalan dolaşımdaki lotlarda tamamen toplu vaziyette, 6 ay önce 10 liraydı tahtacı insafa geldi biraz 24 yaptı, ben son kayıtlı sermaye tavanın artılmasından umutluyum biraz ama ne yalan söyleyim lotlar bu kadar toplu iken hakim ortak değişmedikçe yahut hakim ortak fikrini değiştirmedikçe hissenin ederine geleceğini kısa vadede düşünmüyorum. Umarım yanılırım.1 senedir hissedeyim benim izlemimim bu yönde.Yatırım tavsiyesi değildir, birtakım izlenim ve fikirlerimi ihtiva eder.

6. Hisse 10 lira olsa 10000 lot alsan şirketin 250de biri senin oluyor...Şuanda varlıkları 200 milyon (Voyager dahil)civarında her sene kar garanti..200 m varlığa göre 100 bin TL alım ile sürekli kar garanti şirkette yaklaşık 800 bin tllik varlık almış oluyorsun.Buna rağmen hissede tık olmuyor kimse almak istemiyor...

algi, yapmaya gerek yok..herseyin bir zamani var..orrada varis mali yok..ben bu kagidin ederinin isbire yaklasacagi kanaatindeyim...hele bir temettu vermeye baslasin.. yeni bir degerkemeye bakiyor.. pasta kucuk toplamak avantajdir..

Amacım algı yapmak suretiyle kağıdın önünü açmak veya kapatmak değil, bu formun amacına uygun olarak hisse ile ilgili fikir ve beklentilerimi ifade ediyorum. Hissenin hareketleri ve muadillerinin değeri ortadayken söylediklerimizin hepsi küçük çaplı bir araştırma doğrulanabilir fikirler. Elimde benim için önemli sayılabilecek miktarda hisse var ve her hissedar gibi hissemin ederine gelmesini arzu ederim, sabırla da bekleyeceğim.
    Yatırım tavsiyesi değildir, birtakım izlenim ve fikirlerimi ihtiva eder.

Sayfa 54/167 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •