Sayfa 85/166 İlkİlk ... 3575838485868795135 ... SonSon
Arama sonucu : 1328 madde; 673 - 680 arası.

Konu: MERIT - Merit Turizm

1.  Alıntı Originally Posted by Recepix51 Yazıyı Oku
    Hocam boşuna sizden yorum istemiyoruz teşekkürler
    Sayın Recepix51 Merit şuan benim yaptığım araştırmalarıma göre BİST şirketleri içerisinde en kıymetli üç beş hisseden biri. O üç beş hisseden farkı ise fiyatı çok ucuz. Çok uzun süre araştırdım geleceğe dönük planlarına ulaşmaya çalıştım geçmiş faaliyetlerini takip ettim ve yatırım yapmaya karar verdim. Bir anda %100 kazançlı duruma geldik ve ben şunu söyledim bu hareket henüz erken. bazıları sordular neden erken? Anlatayım bir hissenin önce derli toplu bir hale gelmesi gerekir. Ardından hikayesinin yeniden gündeme getirilmesi gerekir ve bundan sonra başlayacak hareket sağlıklı olur. İŞBİR'de bin liranın üstüne fiyat gelince ben ucuz dedim hala üçe beşe katladı diyenler oldu. MERİT içinde altını çizerek söylüyorum; "Bu fiyatlar ucuz değil komik" küçük yatırımcı ancak sabrettiği hissede kazanır. Kar realize eden küçük bir düşüşte panik yapıp satan bir çok arkadaşımın daha sonra aynı hisseyi çok yukarılardan almak istediklerine hep şahit oldum. O gün o yorumu da ortalığı sakinleştirmek adına yazdım. Yoksa kimseye akıl vermek haddime de değil yani. Yanlışım olduysa affola. YTD'değildir sizleri seviyorum.

İşbir ucuz mu Hilal hocam

3.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    İşbir ucuz mu Hilal hocam
    YİBİTAŞ pahalı mı? öyle sorayım...Fiyatları aynı olsa bile ben İŞBİR'i tercih ederim

4.  Alıntı Originally Posted by hilal66 Yazıyı Oku
    Sayın Recepix51 Merit şuan benim yaptığım araştırmalarıma göre BİST şirketleri içerisinde en kıymetli üç beş hisseden biri. O üç beş hisseden farkı ise fiyatı çok ucuz. Çok uzun süre araştırdım geleceğe dönük planlarına ulaşmaya çalıştım geçmiş faaliyetlerini takip ettim ve yatırım yapmaya karar verdim. Bir anda %100 kazançlı duruma geldik ve ben şunu söyledim bu hareket henüz erken. bazıları sordular neden erken? Anlatayım bir hissenin önce derli toplu bir hale gelmesi gerekir. Ardından hikayesinin yeniden gündeme getirilmesi gerekir ve bundan sonra başlayacak hareket sağlıklı olur. İŞBİR'de bin liranın üstüne fiyat gelince ben ucuz dedim hala üçe beşe katladı diyenler oldu. MERİT içinde altını çizerek söylüyorum; "Bu fiyatlar ucuz değil komik" küçük yatırımcı ancak sabrettiği hissede kazanır. Kar realize eden küçük bir düşüşte panik yapıp satan bir çok arkadaşımın daha sonra aynı hisseyi çok yukarılardan almak istediklerine hep şahit oldum. O gün o yorumu da ortalığı sakinleştirmek adına yazdım. Yoksa kimseye akıl vermek haddime de değil yani. Yanlışım olduysa affola. YTD'değildir sizleri seviyorum.
    Hocam Öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim Evet bu süreçlerde hep yanımızda oldunuz inecek dediniz indi çıkacak dediniz çıktı yorumlarınızın geneli çok isabetli oldu Bizler de bu yüzden sizin yorumlarınızı değerli bulduk ve zor günlerimizde sizin yorumlarınıza ihtiyaç duyduk Siz de bizi kırmadı nız Tabii ki kimse müneccim değil ama belli teknik ve Analitik enstrümanlara bakılarak yorumlar yapılıyor Biz de sizin tekniği nizi çok beğeniyoruz hocam Tekrardan çok teşekkür ediyorum

5.  Alıntı Originally Posted by hilal66 Yazıyı Oku
    Sayın hocam biliyorum ki meritte teknik fazla işlemez ama yinede bu ortamda bi yorum yapmak istedim sanki grafik sıkıştı kanal daraldı yön belirlemesi gerek gibi duruyor ben önümüzdeki hafta bu yönün yukarı olacağını ama soluksuz bir yön olacağını düşünüyorum siz nasıl değerlendirirsiniz bu yorumu saygılar.

6. Sayın Recepix51 teknik böyle sığ hisselerde veya hacimsiz hareket eden hisselerde evet yanıltıyor olabilir. Lakin yinede 40.70 zirvesinden 26.12 geri çekilmesine kadar ki süreci bir düzeltme olarak alırsak hisse yukarı gitme isteğini bariz şekilde ortaya koyuyor. İki defa denediği 38 direncini üçüncü defada aşamazsa buralarda biraz oyalanacak. eğer hafta içi mutlaka dener diye düşünüyorum bu kısa direnci aşarsa yeni bir hikaye başlamış olacak. Ben gelecek bazı iyi haberlerle üçlü rakamları görebileceğimizi düşünüyorum. Bu tamamen kişisel bir düşünceden ibarettir kimseyi yanıltmasın. Özellikle aynı şeyi söylüyorum para tekniği bozar. Cebine parayı koyan tekniği de bozar oyunu da bozar. Özellikle hareketin erken olduğunu söylememin nedeni hissenin dağınıklığının biraz olsun giderilmesi lazım. Ufak bir harekette hisse ikiye katlıyor. Onun içinde tahta yapıcı belli bir orana ulaşana kadar ileri geri yapacak düşecek kalkacak esas hareketimiz için daha zaman var diye düşünüyorum. Öngörünüz nedir diye sorarsanız bende sizin gibiyim hiç bir şey sadece bekleyenin iyi kazanacağı bir yerdeyiz diye düşünüyorum. Günlük hareketlere takılmıyorum, haftalık kapanışlara aldırmıyorum çünkü her gün tavan tavan gitse bile benim hedeflediğim rakama gelmeden satmayacağım. Bence çok kısacı değilseniz sizde öyle düşünün bir hedef koyun ve o hedefi bekleyin. Böyle daha rahat edersiniz. Örneğin en son 38 denemesi de aynı gün 33,98 kapatmasında benim için bir şey ifade etmedi. Haftaya benzer hareketleri yine yapması muhtemel günlük al satcıların buralarda fazla para kazanma şansları yok bizler birazda geleceğe yatırım yapıyoruz bu tür hisseleri alarak. Çok basit İŞBİR'de şuan sıfır maliyetle bekliyorum. Hem de 1.5 yıllık bir süreçte. MERİT'te niçin böyle bir hareket olmasın. Kimseyi yanıltmak kimseyi mağdur etmek gibi bir hareketin içinde olmayı asla istemem. YTD değildir tavsiye içermez. Saygılar!

Alıntı Originally Posted by hilal66 Yazıyı Oku
    Sayın Recepix51 teknik böyle sığ hisselerde veya hacimsiz hareket eden hisselerde evet yanıltıyor olabilir. Lakin yinede 40.70 zirvesinden 26.12 geri çekilmesine kadar ki süreci bir düzeltme olarak alırsak hisse yukarı gitme isteğini bariz şekilde ortaya koyuyor. İki defa denediği 38 direncini üçüncü defada aşamazsa buralarda biraz oyalanacak. eğer hafta içi mutlaka dener diye düşünüyorum bu kısa direnci aşarsa yeni bir hikaye başlamış olacak. Ben gelecek bazı iyi haberlerle üçlü rakamları görebileceğimizi düşünüyorum. Bu tamamen kişisel bir düşünceden ibarettir kimseyi yanıltmasın. Özellikle aynı şeyi söylüyorum para tekniği bozar. Cebine parayı koyan tekniği de bozar oyunu da bozar. Özellikle hareketin erken olduğunu söylememin nedeni hissenin dağınıklığının biraz olsun giderilmesi lazım. Ufak bir harekette hisse ikiye katlıyor. Onun içinde tahta yapıcı belli bir orana ulaşana kadar ileri geri yapacak düşecek kalkacak esas hareketimiz için daha zaman var diye düşünüyorum. Öngörünüz nedir diye sorarsanız bende sizin gibiyim hiç bir şey sadece bekleyenin iyi kazanacağı bir yerdeyiz diye düşünüyorum. Günlük hareketlere takılmıyorum, haftalık kapanışlara aldırmıyorum çünkü her gün tavan tavan gitse bile benim hedeflediğim rakama gelmeden satmayacağım. Bence çok kısacı değilseniz sizde öyle düşünün bir hedef koyun ve o hedefi bekleyin. Böyle daha rahat edersiniz. Örneğin en son 38 denemesi de aynı gün 33,98 kapatmasında benim için bir şey ifade etmedi. Haftaya benzer hareketleri yine yapması muhtemel günlük al satcıların buralarda fazla para kazanma şansları yok bizler birazda geleceğe yatırım yapıyoruz bu tür hisseleri alarak. Çok basit İŞBİR'de şuan sıfır maliyetle bekliyorum. Hem de 1.5 yıllık bir süreçte. MERİT'te niçin böyle bir hareket olmasın. Kimseyi yanıltmak kimseyi mağdur etmek gibi bir hareketin içinde olmayı asla istemem. YTD değildir tavsiye içermez. Saygılar!
    İşbirde son durum nedir hocam

8.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    İşbirde son durum nedir hocam
    Gayet güzel kardeşim. Buraları taban oluşturmaya başladık hacim daraldı biraz ilgiyi üzerinden atması lazım. Aslında borsa yaz sezonu yatırımı değil bu yıl pandemiden dolayısıyla milletin yapacağı bir şey olmadığından borsayla çok uğraşır olduk. Beklentiler yıl sonu bilançoları ve genel kurul takvimlerine yönelik olarak daha çok yılın son aylarından mayıs ayına kadar olan süreci gösteriyor. Bende İŞBİR'i satmadığıma göre en azından 2021 yılının ortasını görmek istiyorum.

Sayfa 85/166 İlkİlk ... 3575838485868795135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •