Sayfa 97/167 İlkİlk ... 47879596979899107147 ... SonSon
Arama sonucu : 1329 madde; 769 - 776 arası.

Konu: MERIT - Merit Turizm

Alıntı Originally Posted by hilal66 Yazıyı Oku
    Aldığı hissenin 700 lotla taban olduğunu görmemek için olabilir mi acaba? Mesela SUMAS 12000 lot aynı fiyattan işlem görmüş sonraki eşleşmeye bir muhterem tabandan fiyat yazıp nereden eşleşirse satılsın demiş ve hisse taban olmuş. Neyini savundunuz bu tuzağın orasını anlamış değilim!
    Neyi savunduğum gayet ortada; yatırımcılar için değişen bir şey yok kumarbazların işi biraz daha güçleşti, sizi istediğiniz fiyattan emir girmekten alıkoyan hiçbir uygulama yok. MERİT örneğinden konuşalım 1 lotla dahi tavan ya da taban olsa ne olur, eğer şirket değerleme yönteminize göre uygun fiyatta ise aklınızdaki emri alım veya satım yönünde girersiniz. Kurallar önceden ilan edildi gece yarısı ya da seans ortasında gelmedi bu uygulama , sığ piyasalarda zenginlik hayali kuran kumarbazları kendisinden korumak için getirilmiş uygulamalardan biri.
    Tuzak kısmına gelince aklı başında her yatırımcı bu pazardaki hisseye yatırım yapmanın taban ve tavan serilerine hazır olmalıdır. Siz istisnai dönemler haricinde Türkiye'nin değer üreten, sermaye derinliği olan şirket hisselerinin(bankalar, hava yolları, sanayi devleri) tavan veya taban serisine maruz kaldığına bir ayda 5-10'a katladığına yahut %80 değer kaybettiğine şahit oldunuz mu?. Tuzak varsa ki (tuzak bu uygulama değil kurgulanan oyun) uzak durun bir yatırımcı olarak, kumarbazsanız siteminizde haklısınız şartla spekülatör lehine biraz daha iyileşti. Ama kim bilir belki şanslı gününüzdesinizdir, bir bakmışsınız 700 lotla taban olan hisse tavan olmuş kim bilebilir.
    Umarım bu tip uygulamalar etkili olur da sizin küçük yatırımcı dediğiniz benim kumarbazdan farklı görmediğim bu ky topluluğu piyasa nedir ve nasıl çalışırı öğrenip sağda solda BİST kumarhane diye ağlamaktan kurtulur ya da en azından sayıları azalır.
    Yukardaki beyanlarım yatırım tavsiyesi olmayıp, şahsi fikir, deneyim ve öngörüleri ihtiva eder.Herkese bol kazançlar.

2. Arkadaşlar burda birbirimizi kırmaya suçlamaya gerek yok herkezin yatırım anlaşı farklıdır kimi uzun süreli kimi kısasüreli yatırım yapar.Kimi %10 yeter bana der kimi ben sonuna kadar gidecem der.Burdaki sorun spk almış olduğu bu karar yanlıştır ben hep derim spk bugüne kadar hele küçük yatırımcıyı koruyacak bir karar almamıştır eğer almış olsaydı kesdiği cezaları neden zarar eden yatırımcıya dağıtmıyor hangi hissede kesilen bir ceza varsa o hissede zarara uğrayan yatırımcıya dağıtsın o kadar çok düşünüyorsa küçük yatırımcıyı spk .

3. Spk kestiği bu cezaları kim için kesiyor kimin yararına düşünmek gerek bana zarar ettiğim bir hissede kestiği cezadan pay vermedi içinizde alan varmı hisse alış satış fiyatını kapatarak neyi önledi şimdi güçlü olan küçük yatırımcıyı daha rahat yesin diye

4.  Alıntı Originally Posted by Enes SENCER Yazıyı Oku
    Neyi savunduğum gayet ortada; yatırımcılar için değişen bir şey yok kumarbazların işi biraz daha güçleşti, sizi istediğiniz fiyattan emir girmekten alıkoyan hiçbir uygulama yok. MERİT örneğinden konuşalım 1 lotla dahi tavan ya da taban olsa ne olur, eğer şirket değerleme yönteminize göre uygun fiyatta ise aklınızdaki emri alım veya satım yönünde girersiniz. Kurallar önceden ilan edildi gece yarısı ya da seans ortasında gelmedi bu uygulama , sığ piyasalarda zenginlik hayali kuran kumarbazları kendisinden korumak için getirilmiş uygulamalardan biri.
    Tuzak kısmına gelince aklı başında her yatırımcı bu pazardaki hisseye yatırım yapmanın taban ve tavan serilerine hazır olmalıdır. Siz istisnai dönemler haricinde Türkiye'nin değer üreten, sermaye derinliği olan şirket hisselerinin(bankalar, hava yolları, sanayi devleri) tavan veya taban serisine maruz kaldığına bir ayda 5-10'a katladığına yahut %80 değer kaybettiğine şahit oldunuz mu?. Tuzak varsa ki (tuzak bu uygulama değil kurgulanan oyun) uzak durun bir yatırımcı olarak, kumarbazsanız siteminizde haklısınız şartla spekülatör lehine biraz daha iyileşti. Ama kim bilir belki şanslı gününüzdesinizdir, bir bakmışsınız 700 lotla taban olan hisse tavan olmuş kim bilebilir.
    Umarım bu tip uygulamalar etkili olur da sizin küçük yatırımcı dediğiniz benim kumarbazdan farklı görmediğim bu ky topluluğu piyasa nedir ve nasıl çalışırı öğrenip sağda solda BİST kumarhane diye ağlamaktan kurtulur ya da en azından sayıları azalır.
    Ben çok uzatmak istemiyorum. Kumarbaz, aklı başında, şanslı gününde... Eşittir borsa yatırımcısı içi boş kümenin elamanları. Bir lafa bakarım laf mı diye birde savunulan fikre bakarım fikir mi diye. Seviye seviye seviye. Para kaybedilir kazanılır hiç sorun değil önemli olan seviyeyi düşürmemek.

5. O zaman neymiş efendim her önüne gelen şirketi borsaya sokmayacaksın! Kendi oluşturduğun sistemin arızalarını küçük demiyorum milletin üzerinden tamir edemezsin. Bunun en az 3 ay yada 6 ay geçiş süreci olur. Millet ona göre kendisini hazırlar. 15 gün önce karar al ve 1 Ekimde uygulamaya koy. Böyle bir sistemsizlik nerede görülmüş? Kriterin nedir? Ölçütün nedir?Amacın nedir? ben niyet okuyucusu muyum nereden bileyim bütün bunları? Oyun içinde kural değiştirilmez. Öncelikle 3000 bin lira olan KENT'i, 100 lira olan Finansbankı 40 liraya dayanan CARFURSA'yi hizaya sok onlarında sermayesi güçlü MERİT gibi sığ değil sonra bizimle uğraş. Bay Atilla!

6. Tonbaladan ne çıkacak bakalım

7. Hop tabana kuvvet atia küçükyatırımcıyı korumaya devam hı

Buraya kimseyi kırmak ya da suçlamak için yazmıyorum ama bu adı üstünde bir tedbir ve amaç ky'yi kendinden korumaksa geç bile kalındığını düşünüyorum, özsermayesi 1 milyon olan şirketin değeri neredeyse milyar tl oldu.Bu ve benzeri tedbirler daha önce uygulansaydı millet ortaklıkta BİST kumarhane battık bittik söylemleri ile dolaşmazdı. Ha diyorsanız ki 1000 t'den alan ky değil kurumsal yatırımcı kimse mağdur olmadı olmayacak diyecek bir sözüm yok. Şikayete konu tedbir sayesinde sadece piyasayı bilen yatırımcı geleceği için absürt fiyatlamalar ve mağduriyetlerin oluşmayacağını düşünüyor ve umut ediyorum. SPK'dan ve BİST yönetiminden razı değilim ama piyasanın sağlıklı işlemesi açısından getirilen her tedbiri de destekler ve dilimin döndüğünce savunurum.
    Yukardaki beyanlarım yatırım tavsiyesi olmayıp, şahsi fikir, deneyim ve öngörüleri ihtiva eder.Herkese bol kazançlar.

Sayfa 97/167 İlkİlk ... 47879596979899107147 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •