Sayfa 25/166 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon
Arama sonucu : 1328 madde; 193 - 200 arası.

Konu: MERIT - Merit Turizm

1. yeniden degeleme ile şirketin özkaynakları 33.423.488

hissenin değeri 13 lira

2. Ne uğraştım bu şirketle bi zamanlar ,kimseler yazmıyor ,bari ben yazayım

3. vergi dairesine sunulan 8.674.341 süper

4. unutulmuş bir senet, inanılmaz temel göstergelere sahip...f/k 2 küsür...son bilanço ışıl ışıl parlıyor...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

kustur, gecen donem sermayesinin 4 kati kar etti 2.500 tl hisse basi temettu verdi..merit sermayesinin 3 katindan fazla kar yazdi. hisse basi en az 2000 tl temettu vermesi gerekir.

6. Bu konuda bir açıklama oldumu.Olumlu yada olumsuz.

kayitli sermayeyi 200 trilyona cikariyor. hay masallah.

merıt turizm in sahibi. kayıtlı 32 trilyonken, 200 trilyon nerden çıktı...meritin sahibi. daha önce 1e 10 küsür bedelli açıklamıştı ve geri alma rakamı 7.50 idi...fakat 2 yıl geçti . o dönemde meritin öz sermayesi 10 trilyondu..şimdi ise bu yıl hariç 40 triyonu geçmiş...bu yıl sonu itibarı ile karını eklese 50 trilyonu geçer. yok değerleme tekrar yapacam dese daha da yüksek öz sermaye oluşur...bu geçmişteki fiyatı yeni özsermayeye uyarlasak. 30. bin tl rakamı çıkıyor ortaya.. yani patron yine aynı hamleyi yapacam derse eğer geri alış rakamını 30 bin tl lere getirmesi gerekecek. yok derse bedelsizler geliyor demektir....e birde geçmiş yıl zararlarını kapatmış şirket , turizm de önü açık sektör durumunda ve bu küçük sermayeye katlanarak gelen karlar göz önünde bulundurulursa..kstur dan daha iyi bir rakam çıkıyor ortaya...özsermaye yüksek durumda olduğundan ve ettiği karlar göz önünde bulundurursak iyi bir bedelsiz sermaye artırımını hakediyor bu şirket...diğer türlü en az 3000 tl temettü her yıl vermesi icabeder...sip piyasasında diğer şirketlerin yaptığı gibi..örnek sodsn,kstur,ayes çalik gibi...yinede patron bilir..ketumluk yapacağını pek sanmıyorum..çünkü olayı merit üzerinden götürecek..ve merit mecburen büyüyecek..ve a grubu amaç..
    kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 25/166 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •