Sayfa 141/485 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon
Arama sonucu : 3878 madde; 1,121 - 1,128 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1.  Alıntı Originally Posted by temelci Yazıyı Oku
    evide satılığa çıkardım.
    o kedi buraya gelecek

ekonomi yçnetimi TÜRKİYE VARLIK FONUDA DAHİL BU YÖNETİM SENİN ELİNDEKİ LOTLARI SATTIRMADAN gerekirse şirketi zarar ettirirler hisseyi yukarı taşıtmazlar sayın temelci oynananan oyunun henüz farkında değilsiniz.eğer 2023 ten itibaren küçük yatırımcı dostü bir yönetim oluşursa işte ozaman çok kazanırsınız. ben milli varlıklarımızın çok daha aşağı fiyatlara düşürüleceği endişesini taşıyorum.eğer yönetim samimi olsaydı temettüden sonra 12,70 den çağrı yaparak bu zilleti küçük yatırımcıya yaşatmazlardı.yönetimin aracı kuruluşlarla menfeat ortaklığı olduğu yönünde çok ciddi kuşkularım var bu nedenle yazdım.bekleyip görelim kim haklı kim haksız?...

2. "...O zaman... İnternet altyapısında mı sorun var?

Sormaya gerek var mı? Maalesef dilimizde tüy bitti ama hâlâ 470 bin km fiberlerdeyiz. Çünkü altyapı için 2006 yılında 11 firmaya lisans verilmesine rağmen, belediyeden izin verilmesi engellenerek internet altyapısı zayıf bırakıldı. Kaç yıldır en az 4-5 milyon km olmasından bahsediyoruz ama sadece 470 bin km fiberimiz var.

Ülkemizdeki genişbant abone sayısı 4,8 milyon fiber ve 1,4 milyon kablo olmak üzere 6,2 milyondur. 24 milyon hane ve 3 milyon civarı şirket düşünülürse genişbantın ülkemizdeki penetrasyonu yüzde 23 gibi kabul edilebilir. BTK bu rakamı cep telefonlarındaki genişbant'ı ilave ederek 88 milyon diye veriyor ama bu tamamen kabahati örtmek yolundaki bir saptırmadır. Ne ADSL bağlantılar ne de mobil bağlantılar, geniş bant değildir. Mobil genişbant bağlantılar, motosiklet gibidir. Arızi olarak ve gerektiğinde kullanılır. Asıl olan sabit genişbanttır, o da FİBER'dir.
    İnternet sıralamasında dünya 89. sıradayız

Zaten BTK hangi sayıyı verirse versin, ölçümler ülkemizde genişbantın zayıf olduğunu gösteriyor. Bunu dünya sıralamasındaki yerimize bakarak da görebilirsiniz. Gerçek ölçümlerle yapılan 2022 verilerine bakarsak, 43,48 Mbps ile 89. sıradayız, Mobil daha iyi değil, o da 48,8 Mbps. Bu hızların durumunu anlamak için diğer ülke hızları ile karşılaştıralım. Listenin tepesindeki hızlara ve dünya ortalamasına bakalım [3]:

Gördüğünüz gibi ortalamaların altında kalmışız; sabit genişbantta ortalamanın yarısının bile altındayız ve mobilde üçte bir kadar altındayız.

Bir de listede bizden 2 evvel ve 2 sonraki ülkelere bakalım, önümüzde 87. sırada Özbekistan ve 88. sırada Arnavutluk, arkamızda ise 90. sırada Kuzey Makedonya ve 91.sırada Madagaskar var. Aynı seviyede olduğumuz ülkeler bunlar. Ne kadar övünsek azdır.

Bunun neden böyle olduğunu, internet altyapı yatırımlarını başka yazıda anlatalım...."

https://t24.com.tr/yazarlar/fusun-sa...kletiyor,35392

3. Bu başlığı şu anda 1 kişi okumaktadır. (1 üye ve 0 ziyaretçi)
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

4. Bu başlığı şu anda 1 kişi okumaktadır. (1 üye ve 0 ziyaretçi)

Kamu bankalarına bile hareket gelmesine rağmen telekom sürünmeye devam.
    Devirden sonra hiç bir icraat yok, bu haliyle ne arz ne de satış zor, piyasa değeri 2 milyar doların altına indi.

5. Yeni bir hikaye başlamadan , bu hisse yorar insanı

6. Vade sonuna geldik, pozları düşüşe göre ayarlıysa ondan olabilir, bu konuları fazla bilmiyorum ama hareketler normal değil, endeks kaç gündür sürekli prim yaparken bu hep yerinde saydı, aldığı 3-5 kademeyi de geri veriyor. Dvk küsmeseydi keşke, arada bir paylaşıyordu takasları.
    Son düzenleme : bawer; 27-05-2022 saat: 14:29.

7. varlık fonunda satacak bir şey yok habire yiyiyorlar
    para yokki geri alım yapsın bu şirket satılsın değeri üçe katlar
    zarar yk kar var ama hisse dipte

8.  Alıntı Originally Posted by norşinli Yazıyı Oku
    varlık fonunda satacak bir şey yok habire yiyiyorlar
    para yokki geri alım yapsın bu şirket satılsın değeri üçe katlar
    zarar yk kar var ama hisse dipte

ben hakkımı helal etmiyorum haram zıkkım olsun.TÜRKİYE VARLIK FONUNDAKİ ŞİRKETLERİN içini boşaltmaya çalışan haramilerin ciğerleri yansın.inşallah .beş vakit namazımda böyle dilekte bulunuyorum.inşallah sahip oldukları devlet gücünü kaybederler ve adalet önünde hesap verirler.zulm ile abad olanın ahiri berbat olur....

Sayfa 141/485 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •