Sayfa 380/483 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430480 ... SonSon
Arama sonucu : 3859 madde; 3,033 - 3,040 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1.  Alıntı Originally Posted by muratman Yazıyı Oku
    Sürekli gündemde olan satış ile ilgili benim bir beklentim yok. firmanın yönetiminden bu konuyu düşündürecek bir niyet beyanı da olmadı. Nedense bu konu ile alakalı sürekli dedikodular çıkıyor.. Varlık fonu ttkomu devralırken, toplu hisse satışı düşünmüyoruz, bunun yerine ikincil halka arz yapacağız diye açıklmışlardı.

1.65B krediyi ilk iki sene ödemesiz yedi sene vade ile ödenecek şekilde de anlaşmışlardı. ek peşinat olarak da bankaların yüzde 55lik payına düşen 2022 temettüsünü vermişlerdi.. Vadesi gelince de borcu temettülerle ödeyeceğiz ve varlık fonunun kasasından birşey çıkmayacak demişlerdi.

Ödeme takvimini bilmiyorum ama 1.65 milyar doları beş eşit taksitte ödeyeceklerse bu sene 330 milyon dolar varlık fonunun kasasına temettü girmesi gerek. En kötü senaryodan hesap edip, elde önceden var olan hisselerin temettüsü ile de bu kredi borcunun ödeneceğini varsayarsak, yüzde 61.68 varlık fonu hissesine 330M dolar temettü yatması gerek. Yani toplam 535M dolar temettü dağıtılması gerek. (Yani bu kadar temettü dağıtılması için 2023 net karının 15 milyar üzerinde olması lazım..) Bu da hisse başı 0.153 dolar, yani bugunün kuru ile yaklaşık 4.2 lira temettü demek.

kur atağı olmazsa, ve de abone fiyat artışları her üç aya bir devam ederse, rahatlıkla net karda bu rakam üzerine çıkılır diye düşünüyorum.

E o zaman da bu fiyatların çöp olduğunu farkeder piyasa bi zahmet.

Aynen öyle, önemli tespitler.

2. vadelisin de çok ciddi satış yapıldı diye tahmin ediyorum,
    hsbc kol kesiyor diye mi acaba diye düşünüyorum
    bu relatif performans ile pyş lerde pes ediyorsa ne zaman gideceksin meraktayım ,büyük hayal kırıklığı oldu

3.  Alıntı Originally Posted by kırmızı Yazıyı Oku
    vadelisin de çok ciddi satış yapıldı diye tahmin ediyorum,
    hsbc kol kesiyor diye mi acaba diye düşünüyorum
    bu relatif performans ile pyş lerde pes ediyorsa ne zaman gideceksin meraktayım ,büyük hayal kırıklığı oldu
    sinirden anlam bütünlüğünü bozacak cümleler kurdum,kusura bakmayınız

hsbc fonları muhtemelen biraz senet değiştirdi,geçen hafta bankaları almışlardı sanıyorum ttkom oranlarını azalttılar,
    senet relatif perfomansı tüm zamanların dibinde ,sanıyorum sebebi bankalardan devir öncesi alınan (kamu fonlarının alımları yaklaşık 22 mil hisse ) senetlerin yeterince güçlü ellerde toplanmamış olması..
    stabil(kısmen) tl ve kontrol altına alınmaya çalışılan bir enflasyon normalde telco pozitif olur.
    geri alıanan paylardan satış yapılacak baskısı olsa analyışla karşılarım toplasan 500bin lot geri alınan pay mevcut..
    bakalım ne zaman bu mcap den rahatsız olacaklar

4.  Alıntı Originally Posted by kırmızı Yazıyı Oku
    sinirden anlam bütünlüğünü bozacak cümleler kurdum,kusura bakmayınız

hsbc fonları muhtemelen biraz senet değiştirdi,geçen hafta bankaları almışlardı sanıyorum ttkom oranlarını azalttılar,
    senet relatif perfomansı tüm zamanların dibinde ,sanıyorum sebebi bankalardan devir öncesi alınan (kamu fonlarının alımları yaklaşık 22 mil hisse ) senetlerin yeterince güçlü ellerde toplanmamış olması..
    stabil(kısmen) tl ve kontrol altına alınmaya çalışılan bir enflasyon normalde telco pozitif olur.
    geri alıanan paylardan satış yapılacak baskısı olsa analyışla karşılarım toplasan 500bin lot geri alınan pay mevcut..
    bakalım ne zaman bu mcap den rahatsız olacaklar
    Lisans uzatma talebi beklemede bırakıldı
    Deprem için yapılan bağış sebebi ile temettü veremedi.
    Bu dönemde ne oldu ?
    Yabancı takası tarihi diplere indi.
    Yabancıların sattıklarını alanlar yeteri kadar aldıklarında hareket başlar.
    Ne zaman? Bilmek çok zor

Şahsen ben beklemeye devam ederim.
    Ama benim maliyetimin 0 olduğunu belirtmek isterim. Bu sebeple kimseyi yanıltmak istemem

Benim evde hat çekmiyor, aksi gibi de 3 hattım var.. telefonları pencerelerin önündeki mermerlere koyuyoruz..
    Bugün gidip tcell aldım, ttkom yarın harekete başladı başladı, başlamadı Ekime girdik zaten..

6. Elinde malı olan, çıkmak için yukarı sürer. Çıkışları fırsata çevirir. Bu tam tersine çıkarken tepele. düşerken üstüne çık halay çek misali.
    Gitmesini istemiyoruz mesaj bu!
    Neden :Hala biryerlerde devletin malını peşkeş çeken hainler var. Bunlar temizlemeden ülkem refaha veremeyecek.
    Spk da seyrediyor. Tam bir manipülasyon var. Görüntü bu.

7.  Alıntı Originally Posted by HAYMATLAS Yazıyı Oku
    Elinde malı olan, çıkmak için yukarı sürer. Çıkışları fırsata çevirir. Bu tam tersine çıkarken tepele. düşerken üstüne çık halay çek misali.
    Gitmesini istemiyoruz mesaj bu!
    Neden :Hala biryerlerde devletin malını peşkeş çeken hainler var. Bunlar temizlemeden ülkem refaha veremeyecek.
    Spk da seyrediyor. Tam bir manipülasyon var. Görüntü bu.
    Acaba birilerine ucuz fiyattan peşkeş mi çekmek istiyorlar? Onun için mi hisse fiyatı düşük tutuluyor? Hiç boşuna heveslemeyin 5 dolardan aşşağı olmaz.
    Şu imtiyaz uzatılmadan bu hisse biryere gitmez. 10 aydır başvuru yapılmış neyi bekliyorsunuz artık. Bu yapılana manipilasyon denir... 27,70 e çıkar kitle millete imtiyaz başvurusu yaptık diye. Sonra 10 ay cevaplama. Allah belanızı versin...

8.  Alıntı Originally Posted by temelci Yazıyı Oku
    Acaba birilerine ucuz fiyattan peşkeş mi çekmek istiyorlar? Onun için mi hisse fiyatı düşük tutuluyor? Hiç boşuna heveslemeyin 5 dolardan aşşağı olmaz.
    Şu imtiyaz uzatılmadan bu hisse biryere gitmez. 10 aydır başvuru yapılmış neyi bekliyorsunuz artık. Bu yapılana manipilasyon denir... 27,70 e çıkar kitle millete imtiyaz başvurusu yaptık diye. Sonra 10 ay cevaplama. Allah belanızı versin...
    Sayın temelci
    İmtiyaz süresi satış için pazarlıkta kullanılacak bir kaldıraç
    Bir alıcı çıkarsa 10,15,25 yıl şeklinde teklif edebilirler
    Devlet elini güçlü tutmak için bekletiyor bence

Bu arada alıcı gelene kadar tek tek hisse topladıklarını sanıyorum ama ispat edemem

Sayfa 380/483 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430480 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •