Sayfa 411/483 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461 ... SonSon
Arama sonucu : 3858 madde; 3,281 - 3,288 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    MaYaMiLi neredesin çık iki gaz ver hissen devre kesmiş, ToToCom dediğimde artiz artiz cevap veriyordun hayde şimdi de ver. Neredesin MaYaMiLi ???
    Çalıların arkasından çıkmışsın ama ttkom kötüledigin günden bugüne %20 yukarda ttkom.
    Senin froto aynı fiyatta bile duramadı.

2. Biri gelir Ford ile getiri mukayesesi yapar öteki gelir Ford ile sidik yarıştırır

Ulen olum Ford sizi tükürüğünde boğar kendinizi akranınız TrashCell ile mukayese edin lan, cüce halinizle sumo güreşçisine kafa tutup aşık atmaya çalışıyor hepten madara oluyorsunuz.

Neyse çoluk çocukla haryacayak zamanım yok elbette benimde. ToToCom da bol hülyalı rüyalar size. Akşamları uykudan önce sütünüzü içip masallarınızı okumayı ihmal etmeyin veledler.
    Az insan çok huzur

3.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    Son bir yıllık durum bu şekildeyken, pandemi dibi referansla bu iki şirketin performansını merak ettim.))

ford 33 lerden 953 lere gelmiş.. 29 kat.. Temettüler hariç sanırım..

ttkom 4,29 dan 27,88 zirveye gelmiş. 6,5 kat...

Bir koç şirketini, spec kamu şirketi ile kıyaslama gafletinde bulunduğum için sayfayı okuyanlardan özür dilerim)
    kapasitesini yaklaşık 2ye katlayan şirket temettü düzeltmeli dolar bazlı dipten 5 kat artmış. sizce kapasitesini tekrar ikiye katlayabilecekse hayırlı olsun yine ortalama 2-3 kat artar. benim gördüğüm 900 binde duraklıyor
    kamu şirketiyle kıyaslamaya gelince thy pandemi dibinden dolar bazlı 8 kat yukarda. koç şirketi ford 5 kat yukarda ki o dip anlık bir dip thy gibi toplama imkanı yok.
    sizi anlıyorum siz de mağdurusunuz ama spek tahtaysa neden hala maldasınız?
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

Büyük para gelecek şeklinde açıklama var
    Mealaen şirket satıldı
    Birileri iyi mal topladı 2 gündür

5. Açıklamanın linkini de koyarsanız umarım
     Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Mealaen şirket satıldı
    SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by frt77 Yazıyı Oku
    Açıklamanın linkini de koyarsanız umarım

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...niyor-42372317
    Yabancı ortaklık büyük bir meblağ şirkete giriş yapacak demiş benim anladığım kadarıyla katara satıldı.cumhurbaskanimizin Katar dönüşü hürriyet gazetesinde çıktı haber
    Ülkemiz adına çok büyük yatırım olur dilerim
    Ytd

7.  Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    Mealaen şirket satıldı
    Alıyorlarsa hisse neden son 3 gündür sert düşüyor, satıyor olmasınlar

8.  Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    kapasitesini yaklaşık 2ye katlayan şirket temettü düzeltmeli dolar bazlı dipten 5 kat artmış. sizce kapasitesini tekrar ikiye katlayabilecekse hayırlı olsun yine ortalama 2-3 kat artar. benim gördüğüm 900 binde duraklıyor
    kamu şirketiyle kıyaslamaya gelince thy pandemi dibinden dolar bazlı 8 kat yukarda. koç şirketi ford 5 kat yukarda ki o dip anlık bir dip thy gibi toplama imkanı yok.
    sizi anlıyorum siz de mağdurusunuz ama spek tahtaysa neden hala maldasınız?
    İster koç şirketi ile olsun ister değer yatırım şirketi ile ister spec hisse ile olsun , bu piyasa da kazanan haklıdır.
    Piyasada, Koç ve İş grubu hisseleri ile ilgili genel kanı olumlu yönde olup kamu hisseleri ile ilgili kanı genelde aksi yöndedir. Burada istisnalar var mı, thy bence istisna. Thy , devlet politikası olarak hem ülke tanıtımı hem de turizm üzerinden ciddi döviz getirisi olan özel önem gösterilen bir şirket.
    Yıllar önce özelleştirme sonrası kamudan bir şirketinin devir tesliminde kamudaki üst düzey yönetici şöyle bir şey demişti "özel sektör ile kamu arasındaki en büyük fark; kamu şirketinin kar etmesini kimse beklemez , biz de kar etmiyoruz zaten “ demişti.) Düzenli olarak kar etmeyen , yüksek giderleri olan şirketler de borsada pek prim yapmaz, spec hisse kategorinden olur benim için.
    Spec hisseler genel olarak ;
    Düzenli olarak kar post etmezler.
    Yüksek döviz borçludur.
    Yüksek yönetim, pazarlama, çalışan giderler vardır.
    Gelirleri düşüktür yada enflasyon altındadır.
    Temel analiz değil de daha çok teknik analizle belli bir aralıkta hareketler ederler.(sürekli çanaktı kulptu kırıldı muhabbetleri döner�� )
    Genelde bir spekülatör ya grubun kontrolünde hisse hareket eder.
    Spekülatif habere duyarlıdır, sürekli haber bekler ( satıldı satılacak, yabancı ortak gelecek, imtiyaz uzatılacak ıvır zıvır.))
    Ben son yıllarda spec hisselere yatırım yapmayı çok tercih etmiyorum ya da spec hisse olmasının son dönemlerinde bu hisselere yatırım yapmayı tercih ediyorum. Çünkü bugun spec olan bir hisse, 6 ay sonra borçlarını azaltmaya başlayıp, gelirlerini artırıp, karlarını artırmaya başladığında piyasanın radarına girer ve artık o tahtadaki grubun etkisinden öte piyasanın belirlediği fiyatlamaya geçer.
    Bu noktada telekom tercihinde yanılmış olabilirim ,yanlış bir tercihte bulunmuş olabilirim yada zamanlamam yanlış olabilir. Zaten her yatırım tercihim doğru olsa piyasanın palası olurdum��)

Sayfa 411/483 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •