Sayfa 122/483 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222 ... SonSon
Arama sonucu : 3859 madde; 969 - 976 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1.  Alıntı Originally Posted by doxa Yazıyı Oku
    Bende aynı şeyi yapmayı düşünüyorum ama 26 sına kadar da vakit var. Bekleyip görmeyi tercih ediyorum. 1-2 TL daha üzerine koyma potansiyeli var. Y.T.D

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selam, 26 sında satış verirsek temettü alabiliyor muyuz?

2. 26 sı aksaminda elinde olmali

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

3. Benim gibi tüm küçük yatırımcıların kafası karışık sanırım.
    Seçim öncesinde, Türk Telekom niye kamulaştırılır ki diye sorsam kendime, verebileceğim 2 cevap vardı: Ya seçim önü şirketin içini adamla doldurmak yada yabancıya satarak seçim önü para elde etmek.
    Bu seçeneklerden ikincisinin daha olası olduğunu düşünsem de, görüşüm sanırım yavaş yavaş değişiyor. Seçime kalmış max. 13 ay. Şirkete personel yığma fikri daha ön plana çıkıyor sanki...
    Yukarıda arkadaşlar da çok güzel açıklamış, bu temettü verimi geçmiş yıl yedek akçeleri de içerdiğinden, bu verimliliğe uzunca süre ulaşması pek de olası değil. Ama elbette ben temettü düşüncesiyle yatırım yapmadım.

Satış hikayesinin, devir işleminden hemen sonra dillenebileceğini düşünüyordum, ama şirketi yönetenler 2. halka arz söylemleriyle, borsada değerlenmesini istemiyorlar belli ki.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Endeks %1.5 artıda, TT ekside.
    20 gün kaldı temettüye, TVF fiyatının epey aşağısında hala.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

5. Kar payı dağıtımına ilişkin olağan genel kurul kararı madde:6

Karar 6:Nakit temettü ödemelerinin hissedarlarımıza dağıtımına 28.4.2022 günü başlanması.
    Kaynak:Yapı Kredi Bankası

6.  Alıntı Originally Posted by ragwaer Yazıyı Oku
    Benim gibi tüm küçük yatırımcıların kafası karışık sanırım.
    Seçim öncesinde, Türk Telekom niye kamulaştırılır ki diye sorsam kendime, verebileceğim 2 cevap vardı: Ya seçim önü şirketin içini adamla doldurmak yada yabancıya satarak seçim önü para elde etmek.
    Bu seçeneklerden ikincisinin daha olası olduğunu düşünsem de, görüşüm sanırım yavaş yavaş değişiyor. Seçime kalmış max. 13 ay. Şirkete personel yığma fikri daha ön plana çıkıyor sanki...
    Yukarıda arkadaşlar da çok güzel açıklamış, bu temettü verimi geçmiş yıl yedek akçeleri de içerdiğinden, bu verimliliğe uzunca süre ulaşması pek de olası değil. Ama elbette ben temettü düşüncesiyle yatırım yapmadım.

Satış hikayesinin, devir işleminden hemen sonra dillenebileceğini düşünüyordum, ama şirketi yönetenler 2. halka arz söylemleriyle, borsada değerlenmesini istemiyorlar belli ki.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Telekom alanında yıllardır ciddi yatırım yapılmadı. Bu yalnızca bireysel kullanıcıların sıkıntı yaşamasına neden olmuyor. Ekonomik faaliyetlere de doğrudan olumsuz etki yapıyor. Yani mevcut telekom altyapısıyla gidilecek fazla bir yer yok. (5G'lerin, Endüstri 4.0' ların konuşulduğu bir dünyada) Bu nedenle Telekomun artık blok olarak satışının söz konusu olmayacağını düşünüyorum. (Alacak olan yatırım için değil kar etmek için alacaktır.) Halka açıklığı biraz artırma bahanesiyle ikincil halka arz yapabilirler, kaldı ki kendileri de söyledi. Telekom hizmetlerine yapacakları yüksek zamlar ve ikincil halka arz ile yatırım için kaynak yaratmaya çalışacaklardır. Bu da büyüyen ama kar etmeyen bir yapı ortaya çıkaracaktır. Telekomun olanaklarının değişik şekilde (kadro, ihale, bağış vb.) yağmalanması maalesef kaçınılmaz sonuç gibi. Ancak kısa vadede ikincil halka arza daha iyi bir fiyattan girmek isteyebilirler bu da fiyatı bir miktar yukarı çekebilir.

ytd.

7. Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

8. Bu zam ve temettü dışında başka haber var mı acaba, iyi başladı maşallah.
    İyi haftalar.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 122/483 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •