Sayfa 459/479 İlkİlk ... 359409449457458459460461469 ... SonSon
Arama sonucu : 3827 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1. TCMB 500 bps arttırdı. Telekomlar için normalde olumlu olması gerekiyor ama bizim piyasa bunu ne zaman idreak eder o bilinmez. Telekomlar için olumlu olmasının en büyük nedeni talebin inealstik olması ve kontratlara bağlanmış olması. Diğer bir neden de sıkılaştırma hükümetin bu işte ciddi olduğunun işareti

2.  Alıntı Originally Posted by thinktt Yazıyı Oku
    TCMB 500 bps arttırdı. Telekomlar için normalde olumlu olması gerekiyor ama bizim piyasa bunu ne zaman idreak eder o bilinmez. Telekomlar için olumlu olmasının en büyük nedeni talebin inealstik olması ve kontratlara bağlanmış olması. Diğer bir neden de sıkılaştırma hükümetin bu işte ciddi olduğunun işareti
    Tek yol güçlü tl. Söyle dolar önümüzdeki 5 yıl 30-60 TL aralığında kalırsa bu iş olur.

3.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    Benim kriterim; yearly(2022-2023) da enflasyon muhasebesinin tcell i pozitif etkilediğini düşüyorum. Amortisman artmış ama özkaynaklar da nerdeyse 4 kat artmış)
    amortisman gelir tablosu kalemi
    özkaynak bilanço kalemi

Maddi Duran Varlıkların değerlemesi tamamen özkaynağa yansırken
    bu artan değerlemenin bir kısmı amortismana (kara yansıyor)yansıyor.

Neyse kötü bilanço olduğuna göre satın hazır yükselmişken ne diyeyim

4.  Alıntı Originally Posted by thinktt Yazıyı Oku
    amortisman gelir tablosu kalemi
    özkaynak bilanço kalemi

Maddi Duran Varlıkların değerlemesi tamamen özkaynağa yansırken
    bu artan değerlemenin bir kısmı amortismana (kara yansıyor)yansıyor.

Neyse kötü bilanço olduğuna göre satın hazır yükselmişken ne diyeyim
    Özkaynaklar 4 değil 3 kat yükselmiş, enflasyon muhasebesi POZİTİF etkilemiş tcell diyorum..

5.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    Özkaynaklar 4 değil 3 kat yükselmiş, enflasyon muhasebesi POZİTİF etkilemiş tcell diyorum..
    her ne diyorsanız haklısınız

6. TTKOM işlemlerine bugün pek bir yabancı uğramamış. Sanırım hisse fiyatı üstünde HSBC'nin raporundaki 33 hedef fiyat beklentisinin baskısı etkili oluyor. Özellikle yerli fonlar o rapor sonrası yoğun satış yaptı. Bir kısmını yabancılar aldı. Bir de tam anlayamadım ama ortalıkta arbitraj fonları geyiği dönüyor. Onları direk etkilyecek bir şey yok. Onları ilgilendiren spot ile vade arasındaki fark

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,920
     Alıntı Originally Posted by thinktt Yazıyı Oku
    TTKOM işlemlerine bugün pek bir yabancı uğramamış. Sanırım hisse fiyatı üstünde HSBC'nin raporundaki 33 hedef fiyat beklentisinin baskısı etkili oluyor. Özellikle yerli fonlar o rapor sonrası yoğun satış yaptı. Bir kısmını yabancılar aldı. Bir de tam anlayamadım ama ortalıkta arbitraj fonları geyiği dönüyor. Onları direk etkilyecek bir şey yok. Onları ilgilendiren spot ile vade arasındaki fark
    spot ile vadeli arasında %2 zarar varken sen zorla tahtada mal vermeye çalışmanın amacı arbitraj değil
    piyasa düşerse aşağıdan kapatırım düşüncesidir.
    allahtan tahta o kadar boş değilmişte öptüler gelenleri şimdilik
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,920
    https://x.com/euroyonetim/status/177...054068398?s=20

yazdığım gibi beklentiyi düşük tutalım
    tahta yapıcı gibi görmemizlikten gelerek düşüklerde mal alalım
    görelim bakalim 2024 ikinci çeyreği özellikle
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Sayfa 459/479 İlkİlk ... 359409449457458459460461469 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •