Sayfa 454/479 İlkİlk ... 354404444452453454455456464 ... SonSon
Arama sonucu : 3827 madde; 3,625 - 3,632 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1. Her şey olacağına varır. ToToCom sonuçta bu ülkenin değeri iş bilmezlikler ile buharlaştırılmışta olsa bir varlığı. Bundan 15-20 yıl önce ki değerlerine bir daha çıkması belki söz konusu değil ama şu rezil halinden ne kadar artarsa ülke için kar. Umarım mevcut varlık fonunda ki iş bilmezlerin elinde iyice yitip gitmez. Bizim devlet varlıklarının değerini buhar etmekte çok mahirdir, inşallah bu varlıklar düzgün adamlarca yönetilerek gerçek değerlerini bulurlar iyice eriyip kuşa dönmeden.
    Az insan çok huzur

2.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Her iki operatörde Son bir yılda tarifeler 2-3 kat artmış...2024 yılı sonunda kasalar nakit dolacak...Buda 2025 yılı için hem yüksek temettü ve birde hem kötü piyasa koşullarında pay geri alımı için parasal güç demek.....Ben bundan sonra her iki operatörün kasaları nakit dolunca kötü piyasa koşullarında pay geri alımı ile tahtalarına müdahil olacaklarına inaniyorum..

Borsamız deliler borsasına dönmüş artık...Kötü hisseler değil iyi hisseler seni üzüyor...Buda geçici bir dönemdir...
    Geri alım tarafını bilmek zor ama parasal sıkılaştırma karşısında gıda parakende ile beraber en az etkilecek sektörlerin başında geliyor. Hatta enflasyon düşüşe geçerse çok daha iyi konumda olacaktır. Burada risk enflasyonun yüksek devam etmesi. Ancak 1 Nisan'da BTK tarifelerdeki azami tarife tavanını yine arttıracak. Bu da eskisinden farklı olarak enflasyonun tarifelere daha hızlı bir şekilde yansıtılacağını düşündürtüyor

Bu hissedeki son günlerdeki sorun HSBC raporu yüzünden oldu. Yerli kurumlar 44-46 TL hedef fiyatlarının üstüne Tcell hedef fiyatını 100 TL belirlemesine rağmen ttkom'u 33 hedef fiyat vermesi olumsuz oldu

İşin kötüsü bu raporlar özellikle fon yöneticilerinin kararları üzerinde çok etkili. Bunu takiben var olan yabancı satışının yanına fon satışları geldi. Şubat ayı boyunca yabancı satışlarını emeklilik ve yatırım fonları fazlasıyla karşılamışlardı..Şimdi az da olsa satışa geçmeleri hisse fiyatındaki baskıyı arttırdı

Bilanço sonrası için umutluyum. Seçim sonrasında da imtiyaz sözleşmesinin uzatılması gündeme gelecektir.

Şahsi düşüncem bu yıl içinde TVF elinde ttkom veya tcell hisselerinden birini satacağı yönünde

3.  Alıntı Originally Posted by thinktt Yazıyı Oku
    Geri alım tarafını bilmek zor ama parasal sıkılaştırma karşısında gıda parakende ile beraber en az etkilecek sektörlerin başında geliyor. Hatta enflasyon düşüşe geçerse çok daha iyi konumda olacaktır. Burada risk enflasyonun yüksek devam etmesi. Ancak 1 Nisan'da BTK tarifelerdeki azami tarife tavanını yine arttıracak. Bu da eskisinden farklı olarak enflasyonun tarifelere daha hızlı bir şekilde yansıtılacağını düşündürtüyor

Bu hissedeki son günlerdeki sorun HSBC raporu yüzünden oldu. Yerli kurumlar 44-46 TL hedef fiyatlarının üstüne Tcell hedef fiyatını 100 TL belirlemesine rağmen ttkom'u 33 hedef fiyat vermesi olumsuz oldu

İşin kötüsü bu raporlar özellikle fon yöneticilerinin kararları üzerinde çok etkili. Bunu takiben var olan yabancı satışının yanına fon satışları geldi. Şubat ayı boyunca yabancı satışlarını emeklilik ve yatırım fonları fazlasıyla karşılamışlardı..Şimdi az da olsa satışa geçmeleri hisse fiyatındaki baskıyı arttırdı

Bilanço sonrası için umutluyum. Seçim sonrasında da imtiyaz sözleşmesinin uzatılması gündeme gelecektir.

Şahsi düşüncem bu yıl içinde TVF elinde ttkom veya tcell hisselerinden birini satacağı yönünde
    %26 payınız ile bir şirketin %100 ünü yönetiyorsanız, o şirketti hisselerinizi satar mısınız? Bu sebeple Tvf'nin tcell'i satacağını düşünmüyorum ama gecen sefer ki Ukrayna'daki varlıkları satabilir.
    Tekekom'da da yönetimi yine elinde tutacak şekilde fazla payları satabilir.

Dolayısıyla ben ikisini de satacağını düşünmüyorum.

29.30 direnci üzerinde 9 dakika kaldı.. (al gülüm ver gülüm yaptık).. 29.30 üzeri olmasa bile..29.01 üzeri kapanışa itirazım olmaz..endeks haftalık kapanışını 8863.05 üzeri yapmaması halinde yeni haftaya zayıf bir elle girebilir.. TTKOM 28.80 üzeri kapanış yaptığı sürece sorun görülmemekle birlikte, endeksin zayıf olması bu desteği güvenilir olmaktan çıkarabilir..
    iyi çalışmalar..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

5. Dün 4 saate yakın tufan hocayı dinledim,dinleyin tavsiye ederim.
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

6. Selo once tezgaha çıkarsa, çok kişi kendini yakar
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

7.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    %26 payınız ile bir şirketin %100 ünü yönetiyorsanız, o şirketti hisselerinizi satar mısınız? Bu sebeple Tvf'nin tcell'i satacağını düşünmüyorum ama gecen sefer ki Ukrayna'daki varlıkları satabilir.
    Tekekom'da da yönetimi yine elinde tutacak şekilde fazla payları satabilir.

Dolayısıyla ben ikisini de satacağını düşünmüyorum.
    TVF 5 G ihalesi sırasında ikisinden en fazla birinin yönetiminde olmak istiyor. Bu kadarını biliyorum ama tercihleri hangisinin yönünde olur hiç bir fikrim yok.

Bir de şöyle bir gelişme var. Fırsat bulsa Vodafone TR'ye deki iştirakini de satar.

Vodafone bugun Italya'daki iştirakini Swincom' a 8 milyar Euro'ya sattığını açıkladı
    Ekim ayında İspanya'daki iştirakini 5 milyar euro'ya Zegona Com. 'a satmıştı

https://www.theguardian.com/business...ss-to-swisscom

https://www.zegona.com/~/media/Files...fone-spain.pdf

Hisse fiyatları son 25 yılın en düşük seviyelerinde seyreden Vodafone, B2B işlerine ve halihazırda güçlü bir konuma sahip olduğu Avrupa'daki büyüyen telekomünikasyon pazarlarının yanı sıra Afrika operasyonlarına da odaklanmak istediğini söyledi.

"Vodafone, which has seen its share price stall to 25-year lows, has said it wants to focus on its B2B business and on those growing telecoms markets in Europe where it already holds a strong position as well as its African operations."

8.  Alıntı Originally Posted by thinktt Yazıyı Oku
    TVF 5 G ihalesi sırasında ikisinden en fazla birinin yönetiminde olmak istiyor. Bu kadarını biliyorum ama tercihleri hangisinin yönünde olur hiç bir fikrim yok.

Bir de şöyle bir gelişme var. Fırsat bulsa Vodafone TR'ye deki iştirakini de satar.

Vodafone bugun Italya'daki iştirakini Swincom' a 8 milyar Euro'ya sattığını açıkladı
    Ekim ayında İspanya'daki iştirakini 5 milyar euro'ya Zegona Com. 'a satmıştı

https://www.theguardian.com/business...ss-to-swisscom

https://www.zegona.com/~/media/Files...fone-spain.pdf

Hisse fiyatları son 25 yılın en düşük seviyelerinde seyreden Vodafone, B2B işlerine ve halihazırda güçlü bir konuma sahip olduğu Avrupa'daki büyüyen telekomünikasyon pazarlarının yanı sıra Afrika operasyonlarına da odaklanmak istediğini söyledi.

"Vodafone, which has seen its share price stall to 25-year lows, has said it wants to focus on its B2B business and on those growing telecoms markets in Europe where it already holds a strong position as well as its African operations."
    Satılmasını ben de çok isterim ama bakın görün adamlar her iki şirketin de yönetimini elinde tutacaklar maalesef.

Vodafone'nun İtalya operasyonu 8 milyar euro satıyor ama 2023 de revenue düşmesine rağmen 4,8 milyar euro.. (168 milyar tl)

https://www.statista.com/statistics/...enue-in-italy/

30-33 milyon mobil abonesi ile turkcell kıyaslama dogru olur ama tcell içerde tl kazanırken bunlar euro kazanıyor. Tcell, 56 milyon abone ile yılı 95 milyar hasılat ile kapatırsa dahi cavur nerden bakarsan abone başına yaklaşık 3 kat hasılat yazıyor.

Güçlü tl olmadan bu yabancı telekom şirketleri benchmark çok sağlıklı değil.

Sayfa 454/479 İlkİlk ... 354404444452453454455456464 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •