Sayfa 458/478 İlkİlk ... 358408448456457458459460468 ... SonSon
Arama sonucu : 3824 madde; 3,657 - 3,664 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    valla doğru bu millet böyle
    dediler valla ben mal kitliyormuşum millete

zaten onu diyenler alınan malı biliyorlar
    ve tahtada malını veriyor yada biraz fiyat bulunca verecek keklik takımı

malları blokaja aldım
    biraz toplıyayım adaya takasa atacam valla 3 usd blok satsınlar ben gene çıkmam o fiyata

çokta tınn
    toplar dururum ben
    her düşüşte daha fazla mal alabiliyorum sıkıntı değil
    çıktığındada aldığımız için düşüşler daha iyi bize.
    ben hisse blokajı hiç yapmadım. ne işe yarıyor acaba?
    yazdıklarım yatırım tavsiyesidir. beni dinleyin görün ebenizinkini.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,920
     Alıntı Originally Posted by temelci Yazıyı Oku
    ben hisse blokajı hiç yapmadım. ne işe yarıyor acaba?
    abi kurum batarsa bir şey olmuyor
    kurum malınla gün içi işlem yapamıyor
    şuan zor mkk işlerinden ama sen genede garntiye al
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

3.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    abi kurum batarsa bir şey olmuyor
    kurum malınla gün içi işlem yapamıyor
    şuan zor mkk işlerinden ama sen genede garntiye al
    bana günlük mesaj geliyor mkk dan. satış işlemi olursa bildiriyorlar zaten. yazın pay repo piyasası için aradılar kurumdan. yıllık yüzde 2-3 faiz alırsın harçlığın çıkar hiçbir riski yok falan dediler. araştırdım. benim hiseler teminat gibi birşey oluyormuş. kurum batınca hisselerde yanabiliyormuş gibi yorumlar görünce istemedim. daha önce ödünç pay piyasasında çok mal kiraladım. hiç sıkıntı yaşamamıştım.yalnız bu pay repo piyasası bana şüpeli geldiği için bulaşmadım. bide eskiden aracı kurumum devlet bankasıydı.şimdi özel aracı kuruma geçince daha az güvenir oldum kuruma.
    hisselere blokaj koyunca aynı gün satamıyoruz galiba.satış için blokajın kalkması gerekiyormuş. oda birkaç gün sürebiliyormuş gibi şeyler okumuştum.onun için gereksiz bulmuştum. gerçi bu fiyatlardan satmak aklımın ucundan bile geçmez. ama belki birazıyla palayla eğlenme amaçlı alsat yapıp palayla daş.şak geçmek isterim falan...
    yazdıklarım yatırım tavsiyesidir. beni dinleyin görün ebenizinkini.

4.  Alıntı Originally Posted by thinktt Yazıyı Oku
    Her sey bilançoya bakar. Normalde iyi gelmesi bekleniliyordu ama işin içine enflasyon muhasebesi girince işin rengi bazen ters yönde çok değişiyor. ttkom'un ne zaman açıklayacağını bilmiyorum ( bu bile ciddi kurumsallık eksikliği) ama Turkcell carsamba gunu seans kapanışı sonrası açıklayacak. Aynı gün saat 21.00'da da telekonferansı olacak. O bilanço ttkom bilançosuna da enflasyon muhasebesi,nden nasıl etkileneceği yönünde ışık tutacak.
    Tcell bilançosuna bakınca enflasyn muhasebesinin olumsuz yönde etki etme ihtimali ciddi azaldı. Pd/dd 1’in altına bile düşebilir. FAVOK’de düzelme devam eder. Öte yandan artan amortisman etkisiyle net karda iyileşme sınırlı olur. Bu yüzden f/k yüksek kalmaya devam eder.

5.  Alıntı Originally Posted by thinktt Yazıyı Oku
    Tcell bilançosuna bakınca enflasyn muhasebesinin olumsuz yönde etki etme ihtimali ciddi azaldı. Pd/dd 1’in altına bile düşebilir. FAVOK’de düzelme devam eder. Öte yandan artan amortisman etkisiyle net karda iyileşme sınırlı olur. Bu yüzden f/k yüksek kalmaya devam eder.
    Piyasa Tcellin ne kadar iyi bilanço getirdiğini tam anlayamadı
    Son çeyrekte yaratılan nakit üstüne 1.75 milyar deprem yardımı eklenince fd/favök dünyadaki en düşük telekom şirketi durumuna getirdi.
    Gördüğüm kadarı ile Rusya'daki şirketler dahil.
    Ttkomu merakla bekliyorum .Bakalım 2023 de az da olsa temettü dağıtacak mı.

6.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Piyasa Tcellin ne kadar iyi bilanço getirdiğini tam anlayamadı
    Son çeyrekte yaratılan nakit üstüne 1.75 milyar deprem yardımı eklenince fd/favök dünyadaki en düşük telekom şirketi durumuna getirdi.
    Gördüğüm kadarı ile Rusya'daki şirketler dahil.
    Ttkomu merakla bekliyorum .Bakalım 2023 de az da olsa temettü dağıtacak mı.
    borcu yüksek şirketler temettü dağıtmak uerine borçlarını azaltmaları yatırımcıları için çok daha iyidir

7. Enflasyon muhasebesi tcell i ipten almış. Ertelenmiş vergi katları olmasa, finansal giderlerin etkisi ile son çeyrek zarar yapacakmış.

8.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesi tcell i ipten almış. Ertelenmiş vergi katları olmasa, finansal giderlerin etkisi ile son çeyrek zarar yapacakmış.

Tam tersine enflasyon muhasebesi artan amortisman nedeniyle olumsuz etkiledi vergi onu dengeledi. Ote yandandan şirket aynı zamanda enflasyon muhasebesi olmasaydı ne olurduyu da paylaştı. Son çeyrek 4 milyar beklenen kar 6.5 milyar gelmiş.

Ote yandan şirketin FAVOK'u güçlü olduğu için FAVOK/Net Borç oranı 0.90'dan 0.50'ye düşmüş durumda.. Bu da şirketin güçlü nakit yarattığının işareti

Sayfa 458/478 İlkİlk ... 358408448456457458459460468 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •