Sayfa 401/479 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451 ... SonSon
Arama sonucu : 3827 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesinin yıl sonundaki bazı pozitif etkilerini bu çeyreğe yatmışlar gibi. Duran varlık yeniden değerlenmesinde öz kaynaklar artmış, bir de ertelenmiş vergiden net kara yansıma var.

Onun dışında beklenti dahilinde gelmiş bilanço. 2. çeyreğe göre daha cüzi bir kambiyo zararı var. 3. çeyrek satışlar 22 milyar civarı , net kar beklendiği gibi 2 milyar ancak 2,5 milyar da ertelenmiş vergiden gelince 4,5 milyar olmuş. )
    Ertelenmiş vergi gelirlerini bosverelim.

Rapor özetine baktım simdi
    5.048 milyar esas faliyet geliri gözüküyor
    Dönem ortalama kuru 27 desek 185 milyon $ ediyor

Enflasyon etkisi tüm abonelere yansitilinca gecmiş yıllardaki gibi 1 milyar $ karlar uzak değil artık

Ben 2024 de 600 milyon $ kara razıydım ;)

2. ödenmiş sermaye 3.5 milyar.

1.5milyar değil.

3.  Alıntı Originally Posted by muratman Yazıyı Oku
    ödenmiş sermaye 3.5 milyar.

1.5milyar değil.
    özür, pardon yanlış olmuş. Haklısınız. hisse başı kar 1.25 lira oluyor. yine de iyi..
    yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Ertelenmiş vergi gelirlerini bosverelim.

Rapor özetine baktım simdi
    5.048 milyar esas faliyet geliri gözüküyor
    Dönem ortalama kuru 27 desek 185 milyon $ ediyor

Enflasyon etkisi tüm abonelere yansitilinca gecmiş yıllardaki gibi 1 milyar $ karlar uzak değil artık

Ben 2024 de 600 milyon $ kara razıydım ;)
    Aynen asıl bombayı 2024 de patlatacak. Yeni Tarifeye geçenler hızla artıyor. eski sözleşmeler bitiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by ahsen2 Yazıyı Oku
    Aynen asıl bombayı 2024 de patlatacak. Yeni Tarifeye geçenler hızla artıyor. eski sözleşmeler bitiyor.
    3.çeyrekte 5.6 milyar yatırım yapılmış.
    Bir miktar borçlar ödenmiş

3Ç'22'de 389 bin km, 2Ç'23'te ise 419 bin km olan fiber ağ uzunluğu 3Ç'23 itibarıyla 427 bin
    km'ye yükseldi. Fiber ağ 3Ç'22'deki 31,1 milyon, 4Ç'22'de ise 31,4 milyon haneye kıyasla 3Ç'23 sonu itibarıyla 31,9 milyon haneyi kapsadı.

Neredeyse tüm Türkiye'ye fiber döşediler.

İmtiyaz sözleşmesi ve güneş enerjisi yatırımları da tamamlanınca karlılık daha da artabilir.

Reis, bence bu sefer Türk telekomu daha pahalıya okutur.

6.  Alıntı Originally Posted by ahsen2 Yazıyı Oku
    Aslında bilanço beklendiği gibi geldi. yani 2 milyar...
    Gecikmiş vergi geliri elde etmiş, 2,5 milyar.
    Onu üstüne koyunca 4,5 oluyor.
    Bu vergi geliri-vergi gideri olayını hiç anlamıyorum.
    Bilanço makyajlama için bulunmaz kaftan..
    Bakalım yarın piyasa nasıl tepki verecek.
    Özsermayesinin yüzde 50 artması müthiş bir olay..O da doların yüzde 50 artışından kaynaklanıyor.

piyasa beklentisinde zaten ertelenmiş vergi geliri dikkate alınmıştı, belki 2,5 milyar değil 1,5 milyardı, ancak favök tarafı bariz şekilde coşmuş. bu yüzden size katılmıyorum. Beklentiden çok iyi bilanço bence. En az %4-5 hareket etmesini beklerim. YTD

Bu starlink Türk Telekomu nasıl etkiler

8.  Alıntı Originally Posted by bridger17 Yazıyı Oku
    piyasa beklentisinde zaten ertelenmiş vergi geliri dikkate alınmıştı, belki 2,5 milyar değil 1,5 milyardı, ancak favök tarafı bariz şekilde coşmuş. bu yüzden size katılmıyorum. Beklentiden çok iyi bilanço bence. En az %4-5 hareket etmesini beklerim. YTD
    inşallah öyledir. Yüreğime su serptin. Koskoca 85 milyonluk ülkenin mobil ve sabit telefon şirketi 2.5 milyar dolar olamaz.
    O fiyata lisans hakkı bile alınmaz.

Redmi 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 401/479 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •