Sayfa 443/478 İlkİlk ... 343393433441442443444445453 ... SonSon
Arama sonucu : 3824 madde; 3,537 - 3,544 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1.  Alıntı Originally Posted by temelci Yazıyı Oku
    Bu şirket yıllarca ülkenin en değerli markasıydı. Halka arzı 3,5 dolar seviyelerinden yapıldı.5 dolar zirve fiyatları gördü. Şimdi abone sayısını katlamış,fiber altyapıyı tamamlamak üzere olan şirket eskisinden katkat kıymetli olmalı.
    temettülerin düzeltmesini hesaba katarsanız halka arz fiyatı ideal terminalinde 1.65 dolar civarında gözüküyor.
    endeks de 3.3 dolar seviyesindeymiş halka arz edilirken (9 Mayıs 2008)

Halka arz edilirken şirketin satışları 8 milyar dolar, FAVOK 3.5 milyar dolar, Net Kat 2 milyar dolar

Su anda en son açıklanan verilere göre son 12 aylık satışları 3.4 milyar dolar , FAVOK 1 milyar dolar, net kar da 260 milyon dolar

Abone sayısı artmış ama abone başına düşen üretilen getiri çok ciddi düşmüş olması problem

Zaten durum boyle olmasa fiyatı da burada olmazdı. Fırsattır diye bekliyoroz

2.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Olabilir olmayabilir. Zaten bu değil mi bütün konu. Ben olacağı yönünde görüş bildirim alırım yada olmaz diye düşünür ona göre hareket ederim. Ben sizin dediğiniz görüşe katılmıyorum demek istemedim. Sadece thy şu iken bu orayı nasıl görsün dediğiniz için elinizde veri varsa geçmişe bakıp bizi de bilgilendirebilirsiniz dedim. Yoksa başta thy pd si bu ttkom nasıl görsün değilde şu şu sebeplerden thy pdsi e erişemez deseydiniz cevap vermezdim. Yanlış anlaşılmasın. Nasıl ki eskilere bakıp yorum yapılmamalı diyorsunuz şuan. Sizin cümlenizde sebebi belirtmediğinizde havada kalıyordu. Saygılar.

Dip not: her sektörün güzel bir dönemi olduğunu düşünüyorum. Pandemi dönemi yıkılan havacılık sektörünün dönüşü gibi veya mükemmel banka sektörlerinin eksi dönemlere geçişi gibi. Tüpraş gibi rafineri şirketleri battı bitti elektrik dönemi geldi denilirken kıymetleri anlaşıldı. İletişimle ilgili değerini daha ortaya çıkaracak bir kriz çıkmayacak diye düşünülmemeli. Yeri gelir şu an 0.80-1 $ arası alınmaz diyenler 3-5 dolar arası birbirlerini ezebilirler. Dünyada ki sektörel gelişmeler bir kenara bizim ülkemizde borsa da bir hisseye yol verildi mi gideceği noktaları şu an telaffuz edersek delirmiş gözüyle bakabilirler diye çekinip söyleyemeyiz. Biz bunları borsamızda sürekli yaşıyoruz. Bir satış haberi gelir 5$ fiyatta bir bakmışsınız alım kuyruğu yüzünden alamıyorsunuz. Eğer bizlere zamanında tüp için söylenenleri dinleyip bıraksaydık tüplerimizi, şu an ah vah çekecektik.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Banka rallisi oldu ama kamu bankaları genrl olarak eşlik etmedi. Çünkü bu bankaların para kazanmaktan öte piyasaya ucuz para pompalama görevi vardı.
    Telekom şirketleri de şimdiye kadar politik kaygılar ile ucuz internet, mobil hizmrti vermekle yükümlüydü.
    Bu piyasada para kazanan şirket ödüllendirirken, verimsiz şirketler cezalandırılıyor.
    Bu sebeple telekom şirketlerinin ederinde değerlenmesi içi kısa - orta vadede bilançoya etkisi olmayan haberler yerine maliyetleri düşürmeye tarife yoluyla gelirleri artırmaya kafa yormaları lazım.

3. #ttkom önümüzdeki 2-3 yılın yıldız kağıdı ... hiç kimsenin olumsuz yazılarına kulak asmayın... biriktirin...bekleyin... Piyasadaki malın 5 te 1 i yılbaşına kadar toplandı.Yılbaşından itibaren de 30-33 tl arasında yoğun şekilde toplanmaya devam ediliyor. bu ereglinin 6-36tl yaptığı trendinden daha güçlü bi takas toplama operasyonu...oransal anlamda da en az bu kadar bi potansiyel barındıracak... 11-12 tl den thyao için 80tl den tuprs icin konuşulan ama şimdi yokmuş gibi unutulan olumsuzluklar şu an ttkom için dillendiriliyo başlığında...klasik süreç...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

4.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Olabilir olmayabilir. Zaten bu değil mi bütün konu. Ben olacağı yönünde görüş bildirim alırım yada olmaz diye düşünür ona göre hareket ederim. Ben sizin dediğiniz görüşe katılmıyorum demek istemedim. Sadece thy şu iken bu orayı nasıl görsün dediğiniz için elinizde veri varsa geçmişe bakıp bizi de bilgilendirebilirsiniz dedim. Yoksa başta thy pd si bu ttkom nasıl görsün değilde şu şu sebeplerden thy pdsi e erişemez deseydiniz cevap vermezdim. Yanlış anlaşılmasın. Nasıl ki eskilere bakıp yorum yapılmamalı diyorsunuz şuan. Sizin cümlenizde sebebi belirtmediğinizde havada kalıyordu. Saygılar.

Dip not: her sektörün güzel bir dönemi olduğunu düşünüyorum. Pandemi dönemi yıkılan havacılık sektörünün dönüşü gibi veya mükemmel banka sektörlerinin eksi dönemlere geçişi gibi. Tüpraş gibi rafineri şirketleri battı bitti elektrik dönemi geldi denilirken kıymetleri anlaşıldı. İletişimle ilgili değerini daha ortaya çıkaracak bir kriz çıkmayacak diye düşünülmemeli. Yeri gelir şu an 0.80-1 $ arası alınmaz diyenler 3-5 dolar arası birbirlerini ezebilirler. Dünyada ki sektörel gelişmeler bir kenara bizim ülkemizde borsa da bir hisseye yol verildi mi gideceği noktaları şu an telaffuz edersek delirmiş gözüyle bakabilirler diye çekinip söyleyemeyiz. Biz bunları borsamızda sürekli yaşıyoruz. Bir satış haberi gelir 5$ fiyatta bir bakmışsınız alım kuyruğu yüzünden alamıyorsunuz. Eğer bizlere zamanında tüp için söylenenleri dinleyip bıraksaydık tüplerimizi, şu an ah vah çekecektik.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Dedğiniz gibi herkes farklı düşünecek ki alıcı ve satıcı olsun.Uyarınız konusunda da çok haklısınız. Aradaki boşlukları doldurmak gerekiyor.

Tuprs'i kurtaran Ukrayna savaşı oldu. Savaş nedeni ile Ural petrollerini %30-35 iskontolu almaya başlayıp üstüne dizeldeki artan rafineri marjı gelince şirketin karı inanılmaz arttı. Sonuçta göz kamaştırıcı oldu

Şu anda konuştuklarımız ister istemez elimizdeki veri seti ile sınırlı. Hayal gibi ama bir bakmışsınız atıyorum Elon Musk gelmiş ttkom'a.(Tamamen abartılı olsa da beklenmedik bir gelişme konusunu anlatmak amaçlı örnek) O zaman herkes kuyruğa girer. Biraz da kısmet işi bu işler

5.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    #ttkom önümüzdeki 2-3 yılın yıldız kağıdı ... hiç kimsenin olumsuz yazılarına kulak asmayın... biriktirin...bekleyin... Piyasadaki malın 5 te 1 i yılbaşına kadar toplandı.Yılbaşından itibaren de 30-33 tl arasında yoğun şekilde toplanmaya devam ediliyor. bu ereglinin 6-36tl yaptığı trendinden daha güçlü bi takas toplama operasyonu...oransal anlamda da en az bu kadar bi potansiyel barındıracak... 11-12 tl den thyao için 80tl den tuprs icin konuşulan ama şimdi yokmuş gibi unutulan olumsuzluklar şu an ttkom için dillendiriliyo başlığında...klasik süreç...
    İnşallah edediğiniz gibi olur. Burada konuşulan miktarlara göre daha az bir yatırımım olsa da benim için önemli sayılacak bilecek bir tutarda bu umutla hisseye girdim. Düşüşlere dayanıklı olur diye düşündüm ama anlaşılan öncesindeki hızlı çıkmış olmasını etkisini hesaplayamamışım.

6.  Alıntı Originally Posted by thinktt Yazıyı Oku
    İnşallah edediğiniz gibi olur. Burada konuşulan miktarlara göre daha az bir yatırımım olsa da benim için önemli sayılacak bilecek bir tutarda bu umutla hisseye girdim. Düşüşlere dayanıklı olur diye düşündüm ama anlaşılan öncesindeki hızlı çıkmış olmasını etkisini hesaplayamamışım.
    forumda sadece bi tane dede korkut var...efsanesini bulup okuyun...bulamazsanız sorun...soramazsanız muhakkak size anlatılır...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

7.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    forumda sadece bi tane dede korkut var...efsanesini bulup okuyun...bulamazsanız sorun...soramazsanız muhakkak size anlatılır...
    cok gizemli olmus. Bakalım bir anlatan çıkar mı?

8. Son 6 aydaki takas değişimi

Emeklilik ve yatırım fonları silip süpürmüş

Sayfa 443/478 İlkİlk ... 343393433441442443444445453 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •