Sayfa 113/521 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon
Arama sonucu : 4161 madde; 897 - 904 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. Kimse bura da şirketin bedelli veya bedelsiz veya tahsisli sermaye arttırmasına karşı değil ki.
    Zaten buraya başvuru yapan şahıs kasıtlı evraklar da
    Eksiklik yaparak başvuruyu yapıyor.
    Reddedilleceğini biliyor.
    Şikayetler zaten buna değil ki.
    Yapılan KAP açıklamalarının hisse fiyatını
    manüple etmeyi amaçlamadan başka bir şey değildi.
    O zaman şunu da konuşalım. Kurumun yıllardır tek para kazanan şirketi eplas.
    Bunca yıl karları nerede.
    Başka yerlere verdiği paraları geri alma
    adına herhangi bir hukuki süreç başlatılmış mıdır.
    Mesela basmaneye gömülen para ile ilgili neden hukuki
    bir takibat başlatmıyor. Bu şirketi zarara uğratmak olmuyor mu.

Şikayetler zaten aleni yapılan Ali cengiz oyunlarına.
    Mesela ne dedi KAP'ta tahsisli arttırmadan önce
    yurt içi ve yurt dışı iştirakleri ile ilgili olarak.
    Yeniden değerleme yapıp bilançoda DİP Notlar da
    göstereceğim diye dedi mi - dedi.
    Hani nerede. Neye göre tahsisli yapacak.
    Veya yeniden bedelli veya bedelsiz yapacak.
    Şirket ve iştirakleri ile beraber değeri ne.
    Neden bunları şeffaf bir şekil de bilançolar da ve
    ilgili kurumlara vermiyor. Gerçek amacı zaten ne bedelli
    ne bedelsiz ne de tahsisli yapmak. Olmuş olsaydı
    zaten reddedilmezdi. Reddedilmeyecek şekilde dosya
    hazırlanıp SPK ya teslim edilirdi. Eksik evrakları neden düzenleyip tekrar
    SPK ya başvuru yapmadı. Sonunda başvurusu iptal edildi.
    Kendisi zaten reddedilsin diye bunları bu şekilde eksik yapıyor.
    Bura da yatırımcı kabahatli gibi yapılan yorumlar doğru değil.
    En büyük hata zaten kurumlarımız da dır.
    Bunca işlenen hırsızlıklara ve dalaverelere
    göz yumulmasıdır.

2.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    Kimse bura da şirketin bedelli veya bedelsiz veya tahsisli sermaye arttırmasına karşı değil ki.
    Zaten buraya başvuru yapan şahıs kasıtlı evraklar da
    Eksiklik yaparak başvuruyu yapıyor.
    Reddedilleceğini biliyor.
    Şikayetler zaten buna değil ki.
    Yapılan KAP açıklamalarının hisse fiyatını
    manüple etmeyi amaçlamadan başka bir şey değildi.
    O zaman şunu da konuşalım. Kurumun yıllardır tek para kazanan şirketi eplas.
    Bunca yıl karları nerede.
    Başka yerlere verdiği paraları geri alma
    adına herhangi bir hukuki süreç başlatılmış mıdır.
    Mesela basmaneye gömülen para ile ilgili neden hukuki
    bir takibat başlatmıyor. Bu şirketi zarara uğratmak olmuyor mu.

Şikayetler zaten aleni yapılan Ali cengiz oyunlarına.
    Mesela ne dedi KAP'ta tahsisli arttırmadan önce
    yurt içi ve yurt dışı iştirakleri ile ilgili olarak.
    Yeniden değerleme yapıp bilançoda DİP Notlar da
    göstereceğim diye dedi mi - dedi.
    Hani nerede. Neye göre tahsisli yapacak.
    Veya yeniden bedelli veya bedelsiz yapacak.
    Şirket ve iştirakleri ile beraber değeri ne.
    Neden bunları şeffaf bir şekil de bilançolar da ve
    ilgili kurumlara vermiyor. Gerçek amacı zaten ne bedelli
    ne bedelsiz ne de tahsisli yapmak. Olmuş olsaydı
    zaten reddedilmezdi. Reddedilmeyecek şekilde dosya
    hazırlanıp SPK ya teslim edilirdi. Eksik evrakları neden düzenleyip tekrar
    SPK ya başvuru yapmadı. Sonunda başvurusu iptal edildi.
    Kendisi zaten reddedilsin diye bunları bu şekilde eksik yapıyor.
    Bura da yatırımcı kabahatli gibi yapılan yorumlar doğru değil.
    En büyük hata zaten kurumlarımız da dır.
    Bunca işlenen hırsızlıklara ve dalaverelere
    göz yumulmasıdır.
    Sırayla yanıtlayım,
    Bunca yılların kârı nerede demişsin, güçbirliği holding, güç yapı, tire tekstilin neredeyse tamamına nasıl sahip oldu bu şirket, millet hisselerini hibe mi etti, havadan uçarak bizim kasayamı girdi, bi bak bakalım.

Basmaneye gömülen para için kime dava açılacak tapunun yarı sahibi hala biziz kendi kendimizemi açıcaz davayı.

Yurt içi ve yurt dışı dediler degerleme yapıcaz bende duyunca 28 den 20 bin lot aldım kandırıldım ama o degerlemelerin yapıldığına inanıyorum fakat tahsisli onayı çıkmadığından fiyatlar yukarı gitmesin diye yollamıyorlar bunu anlayabiliyorum. Ama durmadım anında spk ya değil şirkete güzel bir mail attım.

Önce değerlemeleri yap sonra tahsisli yap şirketin gercek degerinden diyorsun ya, o zaman şöyle yapalım bana borç ver ben gidip 10 tane daire alayım sonra 1 sene geçsin sana 1 daire parası geri ödeyeyim. Sence bu hak mı, sen sirketin fabrikasını bedava ya getirmek istiyorsun mazhar yatırımcılarının hakkını yemek te istiyorsun. Böyle bir dünya yok mazhar fabrikanı alabilmen için eplastaki %28 payını satsın sonra eplas degerleme yapsın mazhara %5 eplas hisse versin. Bu olsa çok sevinirdin değilmi bak derdin hak yerini buldu, sence doğrusu bumuydu. Dogrusu bu diyorsan mazhar neden doğrusunu yapıp fabrikayı alınca kendi üzerine yapmadı, yapsaydı ne derdin burada merak ediyorum, fabrika bizimdi mazhar aldı şimdi bizden kira alıcak diye bağırırdın değilmi, eplasın kasasından fabrika alımı için 1 kr para çıkmadı halende çıkmadı, mazhar eplas tan para hiç çıkmasın diye tahsisli yapıyor ve size çok güzel bir iyilik yapıyor ama demekki oranlar mazhara geçecek hisse adedi konusunda bir problem var ki değerlemeleri yayınlamıyorlar, bende çok kızgınım ama onayın gecikmesine sebep olanlara.

Hırsızlık demişin merak ettim kim kimden ne çaldı açıklarmısın, nasıl çaldığınıda açıklarsan detaylı çok sevinirim. Varsa çalınan bir şey neyse onunla ne yapıldı biliyorsundur onuda açıkla, sonra buna da cevap yazarım.

Bir gözlük takmışınız dümdüz karşıya bakıyorsunuz sırf eplas var sanıyorsunuz, birazda yanlara bakın arada bir arkanıza da bakın, nereden nereye geldik deyin, sabredin.

3.  Alıntı Originally Posted by Dmart Yazıyı Oku
    Sırayla yanıtlayım,
    Bunca yılların kârı nerede demişsin, güçbirliği holding, güç yapı, tire tekstilin neredeyse tamamına nasıl sahip oldu bu şirket, millet hisselerini hibe mi etti, havadan uçarak bizim kasayamı girdi, bi bak bakalım.

Basmaneye gömülen para için kime dava açılacak tapunun yarı sahibi hala biziz kendi kendimizemi açıcaz davayı.

Yurt içi ve yurt dışı dediler degerleme yapıcaz bende duyunca 28 den 20 bin lot aldım kandırıldım ama o degerlemelerin yapıldığına inanıyorum fakat tahsisli onayı çıkmadığından fiyatlar yukarı gitmesin diye yollamıyorlar bunu anlayabiliyorum. Ama durmadım anında spk ya değil şirkete güzel bir mail attım.

Önce değerlemeleri yap sonra tahsisli yap şirketin gercek degerinden diyorsun ya, o zaman şöyle yapalım bana borç ver ben gidip 10 tane daire alayım sonra 1 sene geçsin sana 1 daire parası geri ödeyeyim. Sence bu hak mı, sen sirketin fabrikasını bedava ya getirmek istiyorsun mazhar yatırımcılarının hakkını yemek te istiyorsun. Böyle bir dünya yok mazhar fabrikanı alabilmen için eplastaki %28 payını satsın sonra eplas degerleme yapsın mazhara %5 eplas hisse versin. Bu olsa çok sevinirdin değilmi bak derdin hak yerini buldu, sence doğrusu bumuydu. Dogrusu bu diyorsan mazhar neden doğrusunu yapıp fabrikayı alınca kendi üzerine yapmadı, yapsaydı ne derdin burada merak ediyorum, fabrika bizimdi mazhar aldı şimdi bizden kira alıcak diye bağırırdın değilmi, eplasın kasasından fabrika alımı için 1 kr para çıkmadı halende çıkmadı, mazhar eplas tan para hiç çıkmasın diye tahsisli yapıyor ve size çok güzel bir iyilik yapıyor ama demekki oranlar mazhara geçecek hisse adedi konusunda bir problem var ki değerlemeleri yayınlamıyorlar, bende çok kızgınım ama onayın gecikmesine sebep olanlara.

Hırsızlık demişin merak ettim kim kimden ne çaldı açıklarmısın, nasıl çaldığınıda açıklarsan detaylı çok sevinirim. Varsa çalınan bir şey neyse onunla ne yapıldı biliyorsundur onuda açıkla, sonra buna da cevap yazarım.

Bir gözlük takmışınız dümdüz karşıya bakıyorsunuz sırf eplas var sanıyorsunuz, birazda yanlara bakın arada bir arkanıza da bakın, nereden nereye geldik deyin, sabredin.
    Dmart kardeşim senin bakış açında doğru sen bir şeylere sahip olduğumuzu Güçbirliği tekstilin vs vs basmane çukurunun diyorsun.

Bunlara. 1998 yılından beri sahibiz zaten şirket o tarihten beri çalıştı üretti sattı o tarihlerde %20 pazar payı %10 lara geriledi Ve yıllardır bu şirket kar ediyor ayrıca 2005 senesinde şirketin kasasına bedelliden 8 milyon $ girdi bunun üzerine Adana’daki fabrika arazi satıldı Ankara’da bir yar satıldı dahası gaziemirse Akçay caddesi üzerinde 33 dönüm fabrika satıldı. Ege pala oteli Satıldı 14 milyon dolara satıldı bunlar nerede

4.  Alıntı Originally Posted by Melasis61 Yazıyı Oku
    Dmart kardeşim senin bakış açında doğru sen bir şeylere sahip olduğumuzu Güçbirliği tekstilin vs vs basmane çukurunun diyorsun.

Bunlara. 1998 yılından beri sahibiz zaten şirket o tarihten beri çalıştı üretti sattı o tarihlerde %20 pazar payı %10 lara geriledi Ve yıllardır bu şirket kar ediyor ayrıca 2005 senesinde şirketin kasasına bedelliden 8 milyon $ girdi bunun üzerine Adana�daki fabrika arazi satıldı Ankara�da bir yar satıldı dahası gaziemirse Akçay caddesi üzerinde 33 dönüm fabrika satıldı. Ege pala oteli Satıldı 14 milyon dolara satıldı bunlar nerede
    Adana daki yerler Gaziemir bunların Vakifbank tarafindan icradan alındığını sonrada Vakıfbank tarafından satıldığını biliyoruz. 2005 yılında ben bu kağıtta değildim yorum yapamıyorum ama o tarihlerde bilançoları çok iyi inceleyip cevabını bildiğinize inanıyorum. Bu yerleri şirket satmadı Vakıfbank sattıysa demekki borçtan dolayı Vakıfbank bu yerleri almış değilmi, parasını Vakıfbank a sormak lazım.

5.  Alıntı Originally Posted by Dmart Yazıyı Oku
    Sırayla yanıtlayım,

bence sen hiç yazma konulara hiç vakıf değilsin
    uzun zamandır buradasın ama beyhude

6.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    bence sen hiç yazma konulara hiç vakıf değilsin
    uzun zamandır buradasın ama beyhude
    Vakıf olduğunu sandığın konuları detaylıca anlatta millette öğrensin, sana verdiğim cevaplara ve sorularada cevap vermeni bekliyorum. Anlatamıyorsan detaylı delilli bir sekilde kestirip kısa cevaplar verme, ben burada her toplantıya katılıp araştırıp gidip gözümle görüp yazılar yazıyorum. Tekrar dediğim gibi hak yerini bulmadan mazhar o hisseleri almadan bu kağıtta çıkışı kimse beklemesin.

7. Tabi tabi olur
    20 yıllık geçmişi sayflar dolu
    metinler ve cevaplar olarak bura da yazarım

8. https://youtu.be/vyZAvaonwYM

Benden kemal amcaya gelsin

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 113/521 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız