Sayfa 116/520 ÝlkÝlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon
Arama sonucu : 4153 madde; 921 - 928 arasý.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alýntý Originally Posted by emektar Yazýyý Oku
    Kanaatimce Olumsuz haberlerin üst üste gelmesinin küçük yatirimciyla bir ilgisiyok.
    SPK süreciyle ilgili.kemal zorlu nün evdeki hesap carsiya uymamýþ...iþleri bozan spk
    Bundan olumsuz etkilenen de küçük yatýrýmcý olmuþ.
    Tahsisli den sonra iþler yoluna girebilir.
    Bildiðini sandýðýn þeyler hakkýnda kanaat oluþturmaya çalýþman taktire Þahan mý desem kör cahillik mi.

Olaylarýn geçmiþini bilmeden yorum yapmak ne kadar yeterlidir

Seni ilk önce Kemal zorlu diye niyet edip yat. Abdest almana gerek yok bu kiþi zatý muhteremlerden sayýlmaz

Bak rüyanda ne görüyorsun…

K O Ç dur o K O Ç ççç ….

2. Kemal gönül rahatlýðýyla istinafa gitsin, avukatlarý çoðalmýþ. Sýrtý yere gelmez...
    Yalan haber atar Kemal maðdur,
    Bilançoyu makyajlar Kemal maðdur
    Tefecilerle iþ tutar Kemal maðdur

Kimse kimsenin malýný mülkünü istemiyor. Eðer tek baþýna yemekse muradý, þirketi borsaya açmayacak. Kaybediyorsa yatýrýmcýyla beraber kaybedecek. Herkes tercihine, hatasýna razý olacak; yanlýþ yaptým diyecek önüne bakacak. Kazanýyorsa da yatýrýmcýyla beraber kazanacak, herkes yaptýðý tercihin keyfini sürecek. Hali hazýrda olan þey: tefeciler ve Kemal kazanýyor, yatýrýmcý maðdur. Normal koþullarda 1 yýlda kazanacaðý paraya karþýlýk gelen bir para için þirketi sürüm sürüm süründürüyor. Hiçbir suç cezasýz kalmaz. Ceza, illaki parmaklýklar arkasýnda olmak anlamýna gelmez. Kemal'e þiddetle Suç ve Ceza romanýný okumasýný öneririm. Okuduysa bir kez daha okusun... Yaþýn epey oldu. Yakýn zamanda kan iþemeye baþlayýnca bu kitabý baþ ucu kitabýn yap Kemal...

3. Birde þirketleri ile ilgili belgesel çekse… yýllardýr maðdur ettiði yatýrýmcýlarýný, (Helallik alsa)
    https://www.habereguven.com/atalay-k...e-konusuluyor/
    Yarýn, geride kalan hayatýmýzýn ilk günüdür.
    https://youtu.be/fSYa4PZh5rU

KZ bilerek mi yaptý bilmiyorum ama aslýnda 20-22 fiyattan tahsisli talebi olmasa hisse fiyatý ne olurdu diye düþündünüz mü?
    Tahsisli olma ihtimali þu an sefil olmuþ hissenin daha fazla sefil olmasýný engelliyor görünüyor.

Yoksa þu kadar rezilliðe bu fiyatlarda bile tutunmasý baþka türlü mümkün deðildi.

Umarým SPK tahsisli konusunda uygun bir karar verir. En azýndan 26+ dan onaylayýp yatýrýmcýnýn daha fazla zarar etmesinin de önüne geçer.

Ya da SPK þöyle bir karar olsa çok daha iyi olur.
    KZ ya tahsisli artýrma kardeþim, 26 dan çaðrý yap.,satýp çýkmak isteyen belli bir tarihe kadar satsýn. Son gün itibari ile 140 milyonu karþýlayacak kadar hisse satýlmamýþ olursa, kalan bakiye kýsmý kadar tahsisli artýrma izni versin
    Örneðin 100 milyon liralýk yatýrýmcý hisse satmýþ ise 40 milyon da tahsisli artýrým olsun.

5. Bilende yazýyor bilmeyen de yahu bir salýn þurayý ya,neymiþ tahsisli yerine çaðrý yapsýnmýþ azýcýk bilginiz olsun bilginiz gülünç duruma düþmeyin þuraya yazarken

Ben tahsislinin de ne olduðunu, çaðrý yapmanýn da ne olduðunu çok iyi biliyorum.

Tahsisli için þirkete borç verdiði parayý kullanmak istiyor.
    Çaðrý yaptýðý zaman ise KZ ortaya nakit koymak durumunda.

Ancak KZ nun da yaptýðý hatalarla yatýrýmcýyý zarara uðrattýðýný ve bunun bir bedeli olmasý gerektiðini herkes biliyor.
    Madem þahsi borç idi, kendi ifadesi bu deðil mi? 12 Milyon dolar þimdi þirkete yüklenmiþ oldu.

Ki bu parayý Egeplast a kullandýrmýþ olsa bile neticede bir takým usulsüzlükler yaptýðý mahkeme yolu ile kanýtlanmýþ oldu.
    Yani TTK 18/2 ye göre þirket yönetiminden el çektirilmesi dahi istenebilir.

2017 Finansal tablo dip notlarda MERPA varlýðý 140 milyon TL beyan etmiþ zaten.
    Bugün ki kurla 500 milyon yapar.

Satsýn orada þirkete yaramayan bu varlýðý 500 milyon her sorunu çözmez mi?
    Deðerleme yaptým dedi, nerede bu Merpa nýn üzerindeki varlýk.
    Almanya daki varlýk minumum 10 milyon euro deniyor

SPK ya bunu sormak lazým.
    Nerede bu varlýklar.
    Acaba hala yerinde duruyor mu?
    2017 Finansal dipnotlarda olan bu varlýklar sonraki finansallarda görünüyor mu mesela?

7.  Alýntý Originally Posted by Ordinaryus Yazýyý Oku
    Bilende yazýyor bilmeyen de yahu bir salýn þurayý ya,neymiþ tahsisli yerine çaðrý yapsýnmýþ azýcýk bilginiz olsun bilginiz gülünç duruma düþmeyin þuraya yazarken
    Hala anlayamadýlar onlarýn derdi baþka tahsisli ile deðil ortamý bulandýrma.
    Tahsisli sermaye ile çaðrý yapma arasýndaki farký anlayamayan adamlar borsada yatýrýmcý oluyorlar
    Diðer yandan bizim sorunumuz zaten patron oda dibine kadar yapýþtýrýyor

Altay sporun duayen isimli abisi Kemal zorlu duayen iþ adamý

Geçen sene ardý arkasý kesilmeyen güzel haberleri vererek gazladýn

En çok komiðime giden de neydi biliyor musunuz Savunma Sanayi kapsamýnda alýnan yetkinlik belgesi ve bizim sazanlar mý desem yandaþlarý mý desem ortaklar mý desem Kompozitten girdiler uçak kanadýndan çýktýlar yakýt pilinden de vurdular nasýl Tufaya getirdiler Yatýrýmcýlarý
    Bunlar zaten eski Borsa kaþarý bir de bedelli ve bedelsizden girdiler mi baþladýlar döþemeye öyle mi yersiniz böyle mi yersiniz . Evirdiler çeverdiler yatýrýmcýyý
    Dedim ya bunlar katmerli kaþar abi kardeþ iþi biliyorlar piyasayý biliyorlar bir de demesin mi yurtiçinde ve yurtdýþýnda deðerleme yapacaðýz diye fabrikalar arsalar millet nasýl atladý biliyor musun sonunda ben dahil 5000 tane daha aldým

Þimdi Kemal zorlu nafiz zorlu siber zorlu mazhar zorlu. Ve fahrettin göllü ne yaptýklarýný þöyle bir baksýnlar þu firmayý ne hale düþürdüler yazýk her þey para mý ya…

14 milyon $ borçu da Bu þirketin baþýna bela etti çýkýp bir açýklama yaptý mý yok neden çünkü iþine geliyor . Ne diyor gazetedeki haberde üstü kapalý bir þekilde beyanat þu þekilde Kemal zorlu demiþti ki þahsi borcum fakat karþý taraftaki nevzat bey de ; bu parayý þirketlerine aktardý deyince davayý da 1001 gýda kazandý bunun anlamý ne demek demekki parayý ödeyecek olan Ege plastik. Zaten mazhar zorlu diye bir holding yok ortada nedende hep egeplastik Þimdi gelelim zurnanýn zýrt dediði yere. Sen ödersin Kemal zorlu be zamanýnda ödedin ya Adana’daki 30 dönüm araziyi sattýn þimdi parayla alýnmaz bu yerde . Sonrasý oteli sattýn Þimdi parayla alýnmaz Gaziemir gitti 32 dönüm parayla alýnmaz bir þeyler satýp gene ödersin be artýk Almanya’yýmý satarsýn Yok Kozyataðýndaki gayrimenkulümü satarsýn
    Kemalpaþa Armutlu’daki arsayý mý satarsýn
    Þu iþe yaramayan 15 tane villayý mý satarsýn

Basmanedeki payýnýmý satarsýn.
    Yýllarca sana destek veren seni savunan yatýrýmcýlarýný sattýðýn gibi. Sen satarsýn seversin satmayý Kemal zorlu kolay yolu bulmuþsun

Ne çok biliyorsunuz ..
    Valla onun için nehir akarken kenardaki su birikintisindeki balýklar gibisiniz?
    Bir çoðu kargadan baþka kuþ tanýmam misali EPLAS dan baþka hisse görmemiþ bile belki de.

An itibari ile de elimde tek bir hisse de yok.

Ben burada sadece fikirlerimi yazdým. Herkes gibi.

Zaman zaman yazdýðým yorumlara gereksiz aþýrý tepki verildiðini görüyorum. Hatta ukalaca tavýrlar hakaretler görüyorum. Çoðunu görmezden geldim. Sadece EPLAS sayfasýnda görüyorum bu tepkileri. Nedenin de sonunda az çok anladým.
    Buradakiler çok biliyor,

Benim için bu sayfa bitmiþtir. Allah hakkýnýzda hayýrlýsýný versin.

Sayfa 116/520 ÝlkÝlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •