Sayfa 137/519 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237 ... SonSon
Arama sonucu : 4150 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

Alıntı Originally Posted by dünyalı Yazıyı Oku
    Kemal zorlu ben 26 tan sattım, 26 dan alırım dermiş.... Kim inanır?

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    En adili budur
    Millet zaten bedelli bedelsiz beklerken iptal oldu
    Şimdi de 18 den geri alırsa bu millete eziyettir

2. Aslında hikaye bundan sonra başlıyor. Diyelimki Mazhara 7 milyon eplas verdiler. 4 milyon şimdi var, toplam 11 milyon lot eplas hissesi olacak. Mazharın sermayesi yaklaşık 11 milyon. 11 milyon lot toplam mazhar hissesi var. Mazharın eplas dışında kayda değer bir şirketi ve malı yok. İzahnamede %96 yazmıştı Berna. Eplasın mazhara borcu da kalmayacak. Kaba bir hesapla 1 lot eplas ile 1 lot mazhar eşit kıymette olacak.
    Malum davada eplas karşılığı daha az, yani daha avantajlı. Piyasada bu iki şirket arasında fiyat farkı neredeyse 2 katken, mazhar sahipleri ellerindeki hisseyi satıp , 1 lot mazhar yerine , 2 lot eplas almak istemez mi? tahtacı ve kemal bundan sonra ne yapacak? Mazhara mı basacak, eplası mı çıkaracak?

3. Ancak Eplas hisse sayısı Mzhld’nin 2 katı, 1’e 1 değil o mantıkla Mzhld, Eplas’ın 2 katı zaten…

4. Bist basvuru oncesi son 10 gune bakar ortalama icin....spk serh koymaliydi ortak satisi ortalamasi diye ama koymadi...

5.  Alıntı Originally Posted by AT@ Yazıyı Oku
    Ancak Eplas hisse sayısı Mzhld’nin 2 katı, 1’e 1 değil o mantıkla Mzhld, Eplas’ın 2 katı zaten…
    öyle değil, piyasa değeri üzerinden bakman lazım. eplasın piyasa değeri 100 lira ise, mazharıki 42-43 lira olması gerekecek. bunun için hisse başı fiyatın aynı olması lazım. Benim hesapta yanlışlık yok.

6. SPK'dan pay satış ortalaması bekleyenlerden biriydim.

Hatta adaletli olması gerekenin bu olması gerekeni savundum.

Yanıldım.

Benim 1 lotum var ama buradaki yatırımcılar adına üzüldüm

SPK'yı ayakta alkışlamak lazım (!)

Marcus Tullius Cicero "Ne kadar çok kanun, o kadar az adalet"
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

7. Mzhld yarindan itibaren yukswlise gwcwr +140 milyon hesaba gecti eplasin piyasada 20 miluon lotu artik 27 milyon oldu buyuk ihtimallewplas hisselwri deger kaybedwbilir mzhld hisseleri toplu patronda ilk operasyon mzhld olacaktir. Xxx ler 3 4 ay icinde gorulur gibi eplas 2 yil sonra harekwt yapacaktir zaman herseyi gosterwcek

SM-A528B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by durdaneli17 Yazıyı Oku
    Mzhld yarindan itibaren yukswlise gwcwr +140 milyon hesaba gecti eplasin piyasada 20 miluon lotu artik 27 milyon oldu buyuk ihtimallewplas hisselwri deger kaybedwbilir mzhld hisseleri toplu patronda ilk operasyon mzhld olacaktir. Xxx ler 3 4 ay icinde gorulur gibi eplas 2 yil sonra harekwt yapacaktir zaman herseyi gosterwcek

SM-A528B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Merhaba,

Bu abartılı derecede yönlendirici olmuş. Eplas için 2 yıl sonrasını işaret etmen büyük vebal olur.

Hisselerin önündeki engel buydu ve yarın birlikte hareket ederler.

Ayrıca KZ için de borcunu ödemesi için fırsat. 1-2 milyon hisse ile borcunu ödeyebilir, kim bilir.

Şu uçacak, bu seyredecek demek çok yanlış bir ifade.

Elimde senelerdir ağırlıklı olarak holding var. Ancak bunca senedir, "hangisi daha değerli" tartışmasına hiç girmedim ve karşısında oldum.

O kişilerin kendi bilecekleri bir şey.

Hayırlı olsun.

Beklemekten usandık, onca kayıp zamandan sonra, son bir yılı da , bedelli-bedelsiz ve tahsisli süreci ile geçirdik.

Hisselere tekrar güven gelmeli ki, ileride yapılacak sermaye arttırımlarına yatırımcı gelsin.

Selam ve saygılarımla,

Sayfa 137/519 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •