Sayfa 14/519 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon
Arama sonucu : 4151 madde; 105 - 112 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1. Şuan borsada çoğu hisse hareketli. Takibimde olan
    8 şirketten 6-7 tanesi günlük trade imkanı veriyor. Eğlenceli adrenalini yüksek hareketler oluyor.
    Çoğu yatırımcı yukarı yönlü bir ivme yakalamış durumda, kazanarak ilerliyor.
    Biz dip seviyelerde yerimizde saymaya devam ediyoruz, Uzun süren sermaye arttırım süreci (belirsizliği) ortadan kalkıp üzerine birde yıllardır umutsuzca beklenen en büyük beklenti diyebileceğimiz değerleme haberi gelmesine rağmen!!
    Biz sıramızı beklerken, beklentisi olmayan çöp hisseler dahi primleniyor. Bu durumu istavrit avına benzetiyorum. İstavrit genellikle amatör balıkçılar tarafından avlanır. Yakalaması kolay ve zahmetsizdir. Şanslı zamandaysanız belki de saatler içerisinde kova balıkla dolar.
    Levrek avı ise ; Yakalaması zor , sabır ve kararlılık gerektirir. Saatlerce çabalarsınız, çoğunlukla umutsuz, "ZORLU" bir süreçtir, başarıya ulaşıp büyük bir levrek yakalarsanız o balık istavrit kovasına sığmaz!!
    Eplas Levrek avı gibidir.. Bu inatçı,akıllı küçük balıklarla beslenen "ZORLU" balığa attık oltamızı..

2.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Eplas da imtiyazlı hisse var mı?

Şu anda yüzde 63 den fazlası borsada işlem görüyor.
    Peki bu durumda borsada yüzde 50 hisseyi toplayan şirket yönetimine oturabilir mi?

KAP sayfasında ortaklık bilgilerinde herhangi bir imtiyaz göremedim.
    Bu durumdA KZ böyle bir riski alır mı?
    İmtiyazlı A grubu hisseler var. Holding ve KZ de toplam 12 bin lot imtiyazlı hisse var.
    "Yönetim Kurulu Üye tam sayısının çoğunluğu: A Grubu pay sahiplerinin çoğunluğunun göstereceği adaylar
    arasından Genel Kurulca seçilir."
    Hisselerin %90 kadarını alsakta yönetim KZ de kalıyor..

3.  Alıntı Originally Posted by Maximum26 Yazıyı Oku
    İmtiyazlı A grubu hisseler var. Holding ve KZ de toplam 12 bin lot imtiyazlı hisse var.
    "Yönetim Kurulu Üye tam sayısının çoğunluğu: A Grubu pay sahiplerinin çoğunluğunun göstereceği adaylar
    arasından Genel Kurulca seçilir."
    Hisselerin %90 kadarını alsakta yönetim KZ de kalıyor..
    bu kanun yatırımcı düşmalığıdır
    bu kanun değişmeden bizdeki
    şirketler adam olmazlar
    bu kanun saçmalıktan başka bir şey değildir
    hiiselerin %99unu alsan da tokmak bir başkasında olacak

4.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    şirketler adam olmazlar
    Bizim Kemal de tam yatırımcı dostudur ya savunma sanayi belgeli şirket sahibi Kemalll

Vodafone anlaşmalı şirketin sahibi kemall

Küçük yatırımcıya yıkmak için var ya neler yaptın neler hala yazıyorlar ya hala gribim ne bilsin ki Kemal’i ne yapacak yatırımcının ömrünü yedi çıtını çıkartamıyor Nafiz iyi bilir Kemal i Yıllarca şirketten içeri giremedi adam bu Kemal’le uğraşamadı sağda solda abimle aram iyi demokrat başka bir şey diyemiyor ne yapsın . Ama adamdır nafiz bey parayla pulla işi olmaz harbiden yazıyorum

Yatırımcı dostu Kemal sağda solda demeç verirsin biz İzmirliyiz biz öyleyiz biz böyleyiz he

Kağıdı küçük yatırımcının eline verebilmek için neler yaptı neler bakalım şimdi de alabilmek için neler yapacaksın seyrediyoruz Savunma Sanayi belgeli şirketin sahibi kemall

Tam komedi ya gülmekten yazamıyorum yemin ederim

He bak yakında Yeni haberler gelirse NASA ya boru veriyoruz Mars’a döşenecek diye şaşırmam yapar bu KEMALL 😂

Size yaşadığım bir olayı anlatayım
    1988 senesinde paşakapı cezaevinde yatarken kurban bayramı arifesi bir adam geldi nöbetçi mahkemeye yetişemedi bunu yanımıza koydular ertesi günü mahkemeye çıkacak akşam olup kapılar kapandığında çocuklara sordum ne ayak bu çocuk dedim abi bisikletle bi çocuğa çarpmış dediler iyi o zaman dedim Kimse dokunmasın Misafirimiz bu akşam. Güzel bir şekilde ağırladık ertesi günü mahkemeye çıktı tahliyesi verildi ulan çıkıyorken de bir terbiyesizlikleri ukalalıkları falan yaptı neyse dedik boş verin.
    Birde tam tahliyesi için gardiyan bunu alıyorken kapı kapanınca arkamızdan küfür etmiş vay dedim ne ********ler var .
    kurban olduğum Allah öyle bir Allah ki bir baktım iki gün sonra bu **** geri geldi. Akşam oldu kapılar kapandı Mahkumlar başbaşa kaldık. Çocuklar sorunca hırsızlıktan geldiğini anlatıyor muş güya . Tabi ben gardiyanlardan haber aldım . Meğer bisikletle çarptığı çocuğu kullanıyormuş muayene sırasında ortaya çıkıyor. Fiili livatadan tutuklanıyor

Sonrası mı burası bende saklı kalsın ama çok göz Yaşı döktürdüm ona

O çocuğu hiç tanımam ama hayatı boyunca beni unutmaz

İnşallah bu hikayede bizimde tanımadığımız bir kahramanımız olur

Şimdi nereden geldi diyeceksiniz
    Son düzenleme : Melasis61; 06-01-2022 saat: 11:02.

Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    şirketler adam olmazlar
    SPK ya bu konu hakkında başvuru yaptım ama cevap vermediler.
    Eplas özelinde değil de genel olarak imtiyaz konusunun yeniden düzenlenmesi hakkında.
    Özetle: Halka açık şirketlerde imtiyazlı hisse var ise halka açıklık oranı yüzde 50 yi geçemesin. Eğer yüzde 50 üzerinde hisse borsaya Kote edilmek istenirse imtiyaz hakkından feragat edilme şartı getirilsin.
    Nasıl? Böyle olsa bir çok sorun çözülmüş olmaz mı?
    Adam şirketin yüzde 5 imtiyazlı hissesine sahip. Şirket yüzde 95 borsada yatırımcıya çakılmış. Utanmadan 2 senede bir bedelli yapıyor. Eplas yine iyisi yani, böyle daha beter şirketler bile var yani. İeyho gibi.
    Dediğim şekilde düzenleme yapılmaz ise bu soygun bitmez.
    Son düzenleme : playmaker; 06-01-2022 saat: 11:44.

6.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Eplas özelinde değil de genel olarak imtiyaz konusunun yeniden düzenlenmesi hakkında.
    Özetle: Halka açık şirketlerde imtiyazlı hisse var ise halka açıklık oranı yüzde 50 yi geçemesin. Eğer yüzde 50 üzerinde hisse borsaya Kote edilmek istenirse imtiyaz hakkından feragat edilme şartı getirilsin.
    Adam şirketin yüzde 5 imtiyazlı hissesine sahip. Şirket yüzde 95 borsada yatırımcıya çakılmış. Utanmadan 2 senede bir bedelli yapıyor. Eplas yine iyisi yani, böyle daha beter şirketler bile var yani. İeyho gibi.
    Ben borsaya 2019 da başladım

Yasa 2020 de değişti.

Üst üste 5 yıl zarar açıklayan halka açık şirketlerin imtiyazlı hisseleri kaldırılacaktır diye.

Spk'nın yatırımcıyı ne kadar çok koruduğu anlaşılır (!)

SM-A315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

7.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    bu spk nın yetkisinde değil ki
    bu kanunla düzenlenmiş
    tekrar yasayla düzeltilmeli

8. Eflasyon duzeltmesi hakkinda

3 yıllık yi-üfe oranı %100 u geçtiği zamanlarda uygulanıyor.

En son 2004 de uygulanmış. 2021de yine aynı sekile %100 u geçti

Bu yıl enflasyon düzeltmesi gelebilir

Ee peki ne oluyor bu dersek.

%2 vergi yerine 0 vergi ödüyorsunuz.

Eminim kemal zorlu 2004 de vergi ödenmediği duydu ve onun için yaptı yeniden degerlemelerin bazılarını

Okumak isteyenlere
    https://www.google.com/amp/s/www.dun...-haberi-642145

SM-A315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

Sayfa 14/519 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •