Sayfa 18/519 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon
Arama sonucu : 4150 madde; 137 - 144 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by turguty Yazıyı Oku
    Merhaba Sayın yatırımcılar, sizleri neden samimi bulmadığımı yazayım. Kim patron adamı kim değil anlayalım.

Ben bu hisseye çok yatırım yaptım, şu an çok zarardayım. Sinirlendiğim zamanlar çok oluyor ve sinirlendiğimde forumdan uzak kalmaya çalışıyorum. Yazdığım veya yazmadığım şeyler bu yatırımımı korumaya yöneliktir. Patron veya tahtacı tarafında manipülasyon gördüğüm yerde SPK ya şikayetimi yazıyorum. Burada da yatırımcılar tarafından manipülasyon yapıldığını düşünüyorsam (doğru veya yanlış), sadece yatırımımı korumak amacıyla müdehale etmeye çalışıyorum. Patron veya tahtacı benim zerre kadar umurumda değil, herkes gibi sizler gibi ben de cebimi düşünüyorum.

Hissemiz şu an teknik olarak dipte, bir yatırımcı yatırım yaptığı hisseyi kötülemez, diğer yatırımcılarda olumsuz algı oluşturacak, onları yatırım yapmaktan vazgeçirecek şeyler yazmaz. Forumların alıcılar üzerinde çok etkisi var. Bana göre hisseyi dipte iken kötüleyen, tepede iken öven patron-tahtacı adamıdır. Sürekli olumsuz şeylerin yazılmasının yatırımcı kaçırmaya yönelik olduğunu düşünüyorum. Bu forumda teknik veya temel boyutta gördüğüm olumlu durumları yazıyorum. Mevcut durumu ortaya koymaya çalışıyorum, dipteyiz diyorum, daha zamanı var diyorum, zengin bir şirketiz diyorum vs vs.

Burada sürekli patron yönetemiyor, patron şöyle kötü böyle kötü, bu adamla hisse iyi olmaz yazınca ne olacağını sanıyorsunuz bilmiyorum. Siz teknik ve temel e inanmıyorsunuz ben de buradan patrona selam yollama çabalarının sonuç getireceğine inanmıyorum. Bunlar ancak yatırımcı kaçırır, patrona bilerek veya bilmeyerek hizmet etmiş olursunuz. Elbette istediğinizi yazma özgürlüğünüz var, benim de var.

not: Teknik hisseyi çıkarmaz veya düşürmez, yatırımcı tekniğe bakıp alım-satım yapar, böylece hisse çıkar veya düşer. Çoğu yatırımcı hisse hareketlenince, yön yukarı dönünce gelir. Kısa vadeciler günlüğe bakar, uzun vadeciler aylığa bakar.
    Olandan bitenden başka bir şey yazdığınız yok yatırımcı kaçırmak ya da yatırımcı çağırmak gibi bir derdim de yok kendi kendine bir şey bildiğini sanıp yorum yapıyorsun dolar bazında grafik paylaşıp aklınca algı oluşturmaya çalışıyorsun endeks 2013 senesinde dolar bazında hangi seviyede olduğunu ve bu hisse ile hiçbir alakası yok Çünkü bu şirket 2007 senesinde gözaltı pazarına girdi tüm malları hacizliydi bunları hesap etmeyi bilmeden yorum yapmaya kalkma .
    Ayrıca biz şirketin durumu hakkında hiç kötü bir yorumda bulunmadık patron ve havalesinin karakteri ile ilgili davranışları ile ilgili bilgiler sunuyoruz. Algı yapmadan yazdığınız yanlış bir şey varsa müdahale et. Forumdaki arkadaşlar Bir çoğuyla yıllardan beri yazışıyoruz zaten hepimiz birbirimizi o kadar iyi tanıyoruz ki ne anlatmaya çalıştığımızı da çok iyi anlıyorlar

Sorun halka açık şirketlerin yatırımcıları yok saymasında.
    Hatta spk nın da adeta bunlara çanak tutmasında.
    Yıllarca bu şirketlerin patronlarının her taleplerini yerine getirerek adeta yatırımcının başını tuttular.
    İtiraf etmem haklarını teslim etmem lazım ilk defa bir senedir sanki bazı şeyler değişmeye başladı gibi. SPK patron taleplerini geri çevirmeye, yatırımcı taleplerini dikkate almaya başladı gibi. Sanki diyorum emin değilim henüz.

Bu nedenle benim tavsiyem; nasılsa bir şey olmaz diye SPK ya şikayet etmekten geri kalmayın. Üşenmeyin, haklı taleplerinizi iletin. Buraya yorum yazmak için ayırdığınız süre kadar vaktinizi ancak alır.

Aslında bu işleri yatırımcılar adına takip edecek bir dernek olmalı. Sağlam avukatları ile yatırımcılara yol gösterecek savunacak ...
    Mesela zamanında şöyle bir dernek kurulmuştu ne oldu? O günden bu yana bir icraat yaptı mı acaba?
    https://www.borsagundem.com/haber/ya...iz-degil/21621

3.  Alıntı Originally Posted by turguty Yazıyı Oku

Eplas ın aylık mumları ve yukarıdan aşağıda CCI, MACD ve STOCK RSI indikatörlerini görüyoruz. 2019 Mayıs ta başlayan çıkış trendi 2021 Mart ayında gördüğü tepe ile sona eriyor. O günden bu yana da düzeltme yapıyor. Bu indikatörlere göre hissenin teknik olarak, çıkışa başlaması için en az 5 ayı var, süreç duruma göre uzar veya kısalır. Dipte gelen her haberin hiç edildiğini gördük, aynı haberler mayıs-haziran gibi gelse çok daha farklı bir süreç yaşardık. Hissede bu döngü sürekli yaşanmış, geçmişte mumlar kısa gibi görülse de detaylı bakıldığında 3-5 katı yaptığı zamanlar var. Yine yaşanacak ama ne kadar bekleriz onu da süreçte göreceğiz.

Kemal aşağı Kemal yukarı, bunları hiç anlamayacağım. 2019 Mayıs da 4 tL olan hisseyi iki yılda 50 tl yapan başka birisimiydi. bir yıldır hissede bekleyenlerin yakınmasına birşey diyemem de eski yatırımcıların yakınması hiç samimi gelmiyor.

Ben 7 aydır hissedeyim. Hisse düşerken niye aldın derseniz, bedelli bedelsiz da karton da olduğu gib bir atak yapar sandım, olmadı. Kemal zorlu ya da kızmam, bana gel hissemi al 5 kat yapacağım demedi sonuçta, alan benim riske giren benim. Ancak kendime kızarım, artık kararlarımın sorumluluğunu alacak yaştayım

Madem dolar bazlı hesap yapacaksın

1998 HABER: EPLAS MZHLD Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin 12.03.1998 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır. 1) Genel Merkezi Helsinki Finlandiya'da bulunan Uponor firması şirketimiz Ege Plast'tan hisse almak istemektedir. 2) Uponor hakkında kısa bilgi: Uponor'un büyük bölümü Avrupa'da olmak üzere, dünyanın çeşitli ülkelerinde toplam 21 adet plastik boru ve fitting üretim tesisleri bulunmaktadır. Plastik boru ve fitting üretim ve satışında Avrupanın en büyük 2 firmasından birisi olan Uponor çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Özellikle poliolefin grubu boru/fitting sistemlerinde çok gelişmiş teknolojilere haizdir. Ege Plast, Uponor doğal gaz fittinglerinin 1995 yılından bu yana tek yetkili Türkiye acentasıdır. 3)Şirketimiz Ege Plast, Uponor'un hisse alma talebini olumlu karşılamış ve bu yönde Ege Plast ile Uponor arasında yapılan görüşmeler sonucu temel hususlarda ön mutabakata varılmıştır. 4) Ön mutabakata varılan hususlar: a)İlk planda Ege Plast'dan Uponor'a % 15 hisse verilecektir. b) Bu transaksiyon için Ege Plast şirketinin baz değeri 50 milyon $ olarak tespit edilmiştir. Bu baz değer % 15'e kadar olan hisse satışları için geçerlidir. c) Ege Plast şirket değerinin hesabında aşağıdaki faktörler esas alınmıştır. -Yıllık ciro, -Geçmiş yıl karları, - Son 2 yılda yapılan kapasite artırma, modernizasyon ve yeni ürün yatırımları, - Sabit kıymetler, - Hareketli aktifler, - İsim hakkı, - Pazar payı,

Küçük bir hatırlatma bu fiyatın üstüne iki sefer bedelli sermaye artırım yaptı bre 23 senedir 1 kuruş temettü vermedi

4. Merhaba,

Değerli kardeşim Mng, senelerdir şirketi ve holdingi "çamurdaki som altın"a benzetir.

Güzel bir benzetmedir. Ve bu benzetmeyi yıllar içinde, en az 20 defa tekrarlamıştır.

Ben-biz de buna katılmışızdır. Bu sayfalar kaç defa doldu boşaldı bilmezsiniz. Senelerce Kemal beyin arkasında durduk. Arkasında durduğumuz gibi, buradan hep fikirler de verdik...

Ama ne yaptı? Eğilip yerden o altını almadı. Altın, 10 bin sene toprağın, çamurun, afedersiniz b*kun içinde kalsa kirlenmez, bozulmaz.

Şirketin sıkıntıları vardı ama bugünkü yaptığı icraatların aynılarını yaparak, şirketleri sıkıntıdan çıkarabilirdi. Şeffaf olmadığı ve içten pazarlıkçı olduğu ve gestapo kafasında olduğu için yapmadı. O zamanlar daha her şeyi kendine yonttuğunu göremiyorduk.

Kendimizden çok, zat-ı şahanelerine üzüldük.

Şimdi ne oluyor?

Açın bakın 3-4 forum önceki yazılara, ben ve bazı arkadaşlar sırasıyla ne yapması gerektiğini yazdık. 2014-2018 arası daha yoğun yazdık, defalarca.

Ben maddeler halinde ne yapması gerektiğini yazdım. Şimdi bakıyorum da, tam yazdığım gibi ilerliyor. Ama iki farkla;

Birincisi, benim tavsiyem önce değerlemeyi yapıp, önce bedelsiz ve daha sonra bedelli vermesiydi.

İkicisi de, şaşırtıcı bir şekilde fiyatlamadan gidiyor. Hatta düşerek gidiyor. Bu dünya borsa ve finans tarihine girecek bir olay.

Neden?

Çünkü, kalitesiz biri olduğunu, para kazanacak olsa bile, kendisine bulaşmamak gerektiğini insanlara, borsa camiasına çok iyi anlattı.

2017 de, kendi borcundan dolayı gelen icra davasını, 3 ay duyurmadı. İcra gelince, bir şey yapıyormuş gibi göründü ama yapmadı. Çalışan bir fabrikadan kimse, hele ki Kz'nin fabrikasından, kimse ihtiyatı haciz ile mal çıkaramaz. Haciz geldiği halde bunu geç duyurdu. O sırada bile milletin kucağına mal vermekle meşguldü.

Yatırımcısına "Panik yapmayın, benim borcumdur..." demedi. Çok yazdık. Daha sonra "Çık özür dile yatırımcıdan" dedim, defalarca.

Bir şey yapmadı.Hisseler 9.50 dan, 3,5 - 4 liraları gördü. Belki daha düşük. Hatırlamıyorum. Bu olay olmasa hisse 12-15 arası bir yere gelecekti. Daha sonra vakıfbank borcunun kapatılması ile hisse 20 nin üstüne atacaktı.

O anlaşma ve sonrası da çok komiktir...

Bankalar çok yoğun olduğu için ödeme yapamamıştı galiba...

Sonrakileri zaten herkes gördü biliyor. Bütün beklentilerimiz gerçekleşmeye başladığı halde.., heyhattt duruma bakın.

Fabrikaya teklif hikayesi var, yakın zamanda olan.., deprem olmasını beklemişti. Sonra fabrikayı 2 katına satın almıştı falan.

Vakıfbankla olan haciz davasını her fırsatta gözümüze sokardı.

Ne diyeyim, burada olanlar bilir.

Bir gün "Şu ülke ile şu kadar ihracat anlaşması yaptık" demedi. Halbuki şirketler bunları, görüşmeleri bile haber yapıyor.

Çok haksız, ispatı çok kolay haksız olmasa, bizlerin şu an çoğu mahkeme mahkeme sürünüyor olurdu.

Gözünü para hırsı bürümüş, bence para dışında her şeyini yakmış bir insan.

Neyse, Allah muhakkak ki gözünü doyuracaktır.

Yazık, yine de kendi durumumdan çok üzülüyorum bu adama...Gerçek bir hayır duası duyamayacak. Hisseye zamanlı girip, kısa sürede para kazananlar "Belki Allah razı olsun" diyecekler ama, Allah'ın terazisi hassas...

Hadi geceniz iyi olsun.

Saygı ve selamlarımla,

5.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    ...........

Neden?

Çünkü, kalitesiz biri olduğunu, para kazanacak olsa bile, kendisine bulaşmamak gerektiğini insanlara, borsa camiasına çok iyi anlattı.
    Merhaba,
    Burası yanlış anlaşılabilir. Burayı, yatırımcısını yıldırdı, bezdirdi, korkuttu ve kaçırdı anlamında yazdım.

13-14 senedir buradayım, elbette ki kazanacağım. Ben kazanmadan o kazanamaz.

Varsın emsalleri dünya devi olurken patinaj yapsın.

Saygılar ve selamlar.

6. 6 ocak 2022 de Gelir idaresi başkanlığı, enflasyon muhasebesi ile ilgili Vergi usul kanunu genel tebliğini görüş almak için duyurmuş.

Sen de Enflasyon muhasebesine taktın demeyin. Yeniden değerlemeler ona göre yapılacak

SM-A315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

7. millet yavaş yavaş yeni plana göre ruhsat almak için başvurulara başladı

32. Konak Belediye Meclisinin 01/11/2021 tarihli ve 203 sayılı Kararı ile uygun görülen ve Belediye Meclisimizin 12/02/2021 tarihli ve 05.175 sayılı Kararı ile kabul edilerek 05/04/2021 tarihinde onaylanan Konak 1. Etap (Alsancak-Kahramanlar Bölgesi) 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Plan Uygulama Hükümleri doğrultusunda, Alsancak Limanının giriş kısmından başlayarak, doğuda Alsancak Garı ve demiryolu, batıda İzmir Körfezi, güneyde Fevzipaşa ve Gazi Caddeleri ile sınırlanan ve Alsancak Bölgesi olarak adlandırılan alana yönelik hazırlanan, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Plan Notu önerisi. (İmar ve Şehircilik Dai.Bşk.E.518920)

Şimdi bu KZ nun şahsi borcu, nedeniyle ihtiyati haciz davası vs gündemde. Oysa geçen yıl Fabrika mülkiyeti geri alınırsa her şey yoluna girecek havası vardı.
    Şimdi şahsi borçlarla ilgili dava, gündemin ilk sırası oldu.

Sermaye şirketlerinin ortaklarının borçlarından dolayı şirketin mallarına üretim araçlarına haciz konulamaz. Bunu bir kenara not edelim. Ancak alacaklılar ortakların pay senetlerine, kar payı haklarına ve eğer şirket tasfiyede ise borçlunun şirket sermayesindeki payı oranında tasfiye masasında alacaklı olabilirler.

Alacaklı tarafın iddialarını bilmiyoruz. Bu şahsi bir borç mudur? KZ aldığı bu paraları doğrudan şirkete ve bağlı ortaklıklara aktarmış mıdır? Bu konulardan şimdilik uzağız. Herkes ne kadar bu önemsiz dava dese de sonuçları önemseniyor olmalı ki hisse fiyatları yerlerde sürünüyor.

Sonuç olarak küçük ? yatırımcılar olarak beklemek zorundayız.

AŞAĞIYA ÖZETİ ATALIM DA YANLIŞ ANLAMALAR OLMASIN

HACİZ KARARI ALINDI
    Kemal Zorlu'dan 10 yıl önce verdiği 12 milyon dolarlık alacağını tahsil edemediğini belirten Nevzat Demir'e ait Binbir Gıda şirketi, yargıya başvurarak bu paranın Zorlu'nun yönetimindeki Mazhar Zorlu Holding ve Egeplast üzerinden tahsil edilmesini istedi. Binbir Gıda bunun için Karşıyaka Asliye Ticaret Mahkemesi'nde dava açtı. 2017/730 dosya numaralı davayı görüşen mahkeme 19 Nisan 2019'da ilk başta Zorlu'ya ait bu şirketlerin mallarına ve alacaklarına ihtiyati haciz kararı aldı.
    ŞİRKET BORCU DEĞİL
    Bunun üzerine halka açık iki şirket olan Egeplast ve Mazhar Zorlu Holding, borcun ortakları Kemal Zorlu'nun kendi borcu olduğunu ve kendileriyle bir alakasının olmadığı yönünde savunmada bulundu ve ihtiyati haciz kararının kal-dırılmasını talep etti. Haciz kararı 20 Şubat 2019'da tamamen kaldırı-lırken süren davada bugünler-de son aşamaya gelindi.

BİLİRKİŞİ İNCELİYOR
    Önceki gün Karşıyaka Adliyesi'nde duruşması yapılan davada bilirkişi heyetinin incelemesinin beklenilmesi kararlaştırıldı. Hem Egeplast hem de Mazhar Zorlu Holding, bu gelişmeyi halka açık şirketler olduğu için Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. Davanın bir sonraki duruşması 1 Aralık 2021'de görülecek. Mahkeme bilirkişinin varacağı kanaate göre, 12 milyon doların şirketler tarafından Nevzat Demir'e ödenip ödenmemesini kararlaştıracak
    KEMAL ZORLU: BORÇ KONUSU TAMAMEN BENİM ŞAHSİ MESELEM
    YENİ Asır'a açıklama yapan Kemal Zorlu, "Bu borç konusu tamamen benim şahsi meselem, şirketlerle hiçbir alakası yok. Dava sürüyor" diye konuştu. Yeni Asır'ın ulaştığı Binbir Gıda şirketi yetkilileri ise, borcun Kemal Zorlu'ya ait şirketlerin zor durumda olduğu bir dönemde verildiğini kaydederek, "Nitekim bu para borç olarak verilir verilmez tamamı şirket hesaplarına yatmış ve şirketlerin çeşitli ödemeleri yapılmıştır. Dolayısıyla bu para şirketlerin finansmanında kullanılmıştır. O yüzden bu borçlardan şirketler de müşterek olarak sorumludur. Yargının vereceği kararı bekliyoruz" iddialarını dile getirdi.

Erhan GÜLENÇ

Sayfa 18/519 İlkİlk ... 816171819202868118518 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •